Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Къде живеем???

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
gadabout
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1050
Регистриран: пон юли 16, 2007 23:27
Репутация: 131
пол: Мъж
Местоположение: Townsville
Контакти:

Къде живеем???

Мнение от gadabout »

Не знам дали беше точно за тук тази тема, но това не е толкова важно...

Уважаеми съфорумци, всички знаем в каква страна живеем, всички сме изпитали на гърбовете си неуредиците и всички безумия в системата. Не случайно често казвам, като същ анархист "Обичам родината, мразя държавата!"...
Но когато видиш със собствените си очи доколко е оскотял народът и доколко порочна е държавата - ей, богу, все по трудно ми е да бъда патриот...
За какво става дума...

Вървим си днес аз и двама приятели по Патриарха - пъпа на София. Тъкмо подминаваме спирката на тролеите в посока към Петте кьошета, когато на пет метра от нея виждаме как една жена стоварва юмрук върху дете, застанало до нея, а то пищи, вика и се дърпа настрана. Очевидно беше майка му. В същия момент няколко жени от спирката се втурват към нея, а моя приятел впоследствие каза, че дори е видял как жената е захапала детето някъде по лицето... когато другия ми приятел се доближил, видял дълбоки и дълги белези по ръцете на момиченцето, които явно не са били от котка. След 5 мин караници, детето и жената излязоха от насъбралата се група и си тръгнаха - оказа се, че и те, както и ние, вървят по Патриарха в посока бул. Витоша. тръгнахме след тях и когато тръгнаха, видяхме как детето се движи на голямо разстояние от жената. Тя обаче го дръпна към себе си, стискайки го за врата, наклони главата му към себе си и така го завлачи напред. Детето отначало пищеше, но тя явно го стискаше все по-здраво и то накрая млъкна. То беше слабо, с очила, с изпито лице и въобще - всичко във вида му говореше за това що за живот живее...
Както и да е, ние вървяхме след тях и едва сдържахме единия ни приятел да не скочи да пребие жената (ако го беше направил, полицаите точно тогава щяха да изскочат и да затворят нас), затова продължихме. Оказа се, че спряха на следващата спирка на тролеите (тази на витошка и патриарха) и зачакаха тролей. В този момент аз изтичах до кръстовището, защото знаех, че там винаги има патрулка, докато моите приятели задържат жената, ако рече да се качи в някой тролей.
Отивам при един катаджия, казвам му, че аз и доста други хопра сме били свидтелеи на насили над дете, а неговия отговор беше "Аз съм на пост, звънни на 166!" казва, хубаво, аз така или иначе ще звънна, но елате поне да задържите жената, докато дойдат колегите ви! "Не, не ми е в работата"
Заплюх го и връщайки се към спирката звъня на 166. Пренасочват ме към 1во районно, обяснявам всичко веднъж, после оше веднъж и казват "Добре, всичко ще е наред" и затварят. Заставам на спирката и отново звъня, за да видя прави ли се нешо по въпроса - оттам ме молят за отново обяснение, този път директно свързан ктм някоя патрулка. Бях бесен и междувременно жената и детето се качиха в тролей номер девет. Тъкмо обяснявам всичко на патрулката, плюс номер на тролея и описание на жената ид детето, когато ми казват - "Съжаляваме, но не можем да пратим кола сега, обадете се в 4то районно". Супер бесен, звъня отново в централата, пренасочват ме в 4то, обяснявам всичко ПАК 100 пъти, и накрая спокоен мъжки глас ми обяснява, как това не е в тяхната юрисдикция и да се обърна към 1во районно... а межувременно катаджията си седи от другата страна на тролея, докато ние му ръкомахаме към него, за да види за кого говориме или поне да спре тролея и да задържи жената, а той разсеяно продължава да си спира джипове...
Питам - Къде живеем? Щом полицията не може да се организира - какво може да направи обикновения гражданин в такава ситуация???
Аз не съм се отказал и ще пиша до КЗД и до МВР, до други неправителствени организации, ако трябва ще отида да направя описание на жената - аз няма да се откажа! Но къде живеем???
Настрани остава моето недоумение как е възможно да съществуват такива хора като тази майка... а за полицаите да не говорим...
Прочетено: 308 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284426
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Къде живеем???

Мнение от Mozo »

Нямам думи, но за съжаление не се учудвам. На нашите служби това им е спешъл скил...
И аз така реших един път да съобщя за опасна сграда. Обадих се в Строителен надзор и градоустройство и казвам, че искам да подам сигнал за опасна сграда. И какво мислите ми казаха? Трябва да живеете в района, да дойдете в приемно време във вторник от 10-12 часа или нещо такова, да носите нотариален акт за собственост. Питам: а защо трябва да нося акт за собственост?
-Ами, за да докажете, че живеете в района и че сте потърпевш...
-Значи, не мога да си вървя по улицата, да видя опасна сграда и да алармирам съответните органи - питам аз
-Това е редът господине и ми затвориха телефона...

Наистина, къде живеем...
Изображение
gadabout
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1050
Регистриран: пон юли 16, 2007 23:27
Репутация: 131
пол: Мъж
Местоположение: Townsville
Контакти:

Re: Къде живеем???

Мнение от gadabout »

парадокси, парадокси... :mad: :mad: :mad:
Потребителски аватар
liyah01
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2726
Регистриран: ср юли 04, 2007 08:43
Репутация: 95
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Къде живеем???

Мнение от liyah01 »

Хммм, много лошоооо...И не знам. Много сложно става и все повече ще става, точно поради това, че няма никакъв ред - има само правила, напълно халотично направени (такива, че да вършат работа на този/тези, който/които има/т полза от тях, а не така, че да работят, както трябва - и това е, от както свят светува - буквално - защо тези неща не са оправени, егати!!!). Глупаво е - твърде меко казано, всичко това, как такива неща те спират да помогнеш в дадена ситуация и аз примерно съм попадала в такива, но нещото, което ме ужасява е това, че аз съм безсилна в повечето случаи и какво ми остава тогава - да седя и да гледам, и нищо друго!!! А аз ненавиждам бездействието. Не знам...спирам, че тук има много какво да се пише...но какво от това - пак нищо няма да стане - нищо не се променя - не и за кратко време, поне - така че...спирам...Но това, първото, както и историята на Мозо, както и всички такива безумни ситуации, в които човек попада всеки Божи ден, ме потрисат и се чудя кога ли ще свикна "аджеба" и аз, за да спра да им обръщам внимание, както вече очевидно съществуват и такива "хора"!!!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284426
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Къде живеем???

Мнение от Mozo »

Щом на нас ни правят впечатление тези неща, на тези които сме родени в тази обстановка, представете си на хората отвън как им изглежда. И после се сърдим, че ни викат аборигени...
Изображение
Потребителски аватар
liyah01
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2726
Регистриран: ср юли 04, 2007 08:43
Репутация: 95
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Къде живеем???

Мнение от liyah01 »

Ами, не знам - все си казвам - това е единичен случай, при което се появява пак нещо такова или даже по-лошо и какво - докога ще бъдат само "единични случаи"...
Потребителски аватар
INERTIA CREEP
Регистриран
Мнения: 2
Регистриран: чет ное 29, 2007 21:06
Репутация: 0
пол: Жена
Местоположение: tyk?

Re: Къде живеем???

Мнение от INERTIA CREEP »

Просто нямам думи... :neutral: То това да беше единичен случай - ок, все някак си може да се преглътне, а пък то не е точно така... А пък сладката ни полицийка въобще не ми се ще да я коментирам, защото нямам какво цензурно да кажа... Май откадето и да се погледне, все вървим към самоунищожение и изтребление...
Nevermind the reality
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284426
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Къде живеем???

Мнение от Mozo »

Най-лошото е, че полицията не е виновна. Такива са ни законите и ха познайте кой е виновен? Бинго - познахте ;) .
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”