Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Петък 13-ти

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
mitashki1975
Академик
Академик
Мнения: 7814
Регистриран: ср яну 02, 2008 19:07
Репутация: 615
пол: Мъж
Местоположение: Враца

Re: Петък 13-ти

Мнение от mitashki1975 »

И аз не съм суеверен :)
Прочетено: 285 пъти
Ако искаме да променим постъпките в живота си,трябва да променим физическото и психическото си състояние,като го изчистим и преустроим.
Изображение
Потребителски аватар
slav4o77
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 602
Регистриран: ср ное 19, 2008 20:55
Репутация: 82
пол: Мъж
Местоположение: portugal
Контакти:

Re: Петък 13-ти

Мнение от slav4o77 »

винаги ми е вървяло,така че няма проблем :)
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Петък 13-ти

Мнение от Kpuc »

Петък 13-ти в 13:13:13 ще е ужасно. Тъкмо ще съм се върнал от обяд и ще трябва да продължавам работа... :evil4: :evil4: :evil4:
:обичам камината:
Потребителски аватар
abadonka
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1199
Регистриран: ср окт 22, 2008 01:06
Репутация: 193
пол: Жена
Контакти:

Re: Петък 13-ти

Мнение от abadonka »

Ура!Вече е петък тринайсти!Днес ще купонясваме. \:D/ Иначе като всяка уважаваща себе си вещица не се стяскам от деня,даже ми върви ;)
Потребителски аватар
пъстрооката
VIP
VIP
Мнения: 15077
Регистриран: ср сеп 24, 2008 14:46
Репутация: 1000
пол: Жена
Местоположение: Враца

Re: Петък 13-ти

Мнение от пъстрооката »

Изображение Днес е петък 13-и – ден на бедите
13 февруари 2009, 08:25
Общество

София, България


Денят Петък, 13-и е наричан още „черен петък“, от незапомнени времена досега продължава да предизвиква у много хора неясното усещане на първобитен страх. Доказано е, че фаталната 13-а дата се пада поне веднъж и най-много три пъти годишно. Страхът от петък, 13-и е наречен paraskevi dekatria phobia (съчетание от думите петък, 13 и страх на гръцки).
На тази дата мнозина са така парализирани от страх, че дори не стават от леглото. Други отказват да летят със самолет, да пътуват въобще, трети отлагат покупката на жилище. Ресторанти и увеселителни заведения остават полупразни. Изчислено е, че на този ден само в САЩ бизнесът губи между 800 и 900 милиона долара, тъй като много хора просто не отиват на работа. Доналд Доси, основател на Центъра за управление на стреса и Института по фобиите в Ашвил, Северна Каролина, казва, че страхът от петък, 13-и измъчва между 17 и 21 милиона американци. Симптомите варират от умерена тревога до тотална паника. Психолози са установили, че хората, които се считат за нещастни, е по-вероятно да вярват в суеверия, свързани с лошия късмет. Една четвърт от анкетирани свързват числото 13 с лошия късмет. Именно тази група хора е най-вероятно да бъдат разтревожени в дни като петък, 13-и.
Според едни нарочената за зловеща комбинация е свързана с Библията - Исус Христос е бил разпнат в петък (Разпети петък), а Юда Искариотски, който се смята, че е предал Исус, е 13-ят апостол. Според други суеверието започва на 13 октомври, петък, през далечната 1307 г. Тогава френският крал Филип IV издава заповедта за унищожаването на Ордена на тамплиерите, на който са приписвани всякакви смъртни грехове, включително и магьосничество.
Въпреки всичко обаче много от хората по цялото земно кълбо продължават да вярват в този ден. Мит, реалност или просто втълпения от разни хора, този ден съществува и се вярва в него. /БЛИЦ
Капката дълбае камъка не със сила , а с постоянството си.........Изображение
Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор
Мнения: 5645
Регистриран: пон дек 29, 2008 12:02
Репутация: 240
пол: Жена
Местоположение: Brussels

Re: Петък 13-ти

Мнение от hrisito »

Kpuc написа:Петък 13-ти в 13:13:13 ще е ужасно. Тъкмо ще съм се върнал от обяд и ще трябва да продължавам работа... :evil4: :evil4: :evil4:
Toва си е същински ад! :toothy10:
Ей...и днеска да се забавлявате на форумната среща...пийте и едно за мен! :съгласен:
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение
Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор
Мнения: 5645
Регистриран: пон дек 29, 2008 12:02
Репутация: 240
пол: Жена
Местоположение: Brussels

Re: Петък 13-ти

Мнение от hrisito »

Да ви се похваля...на мен днеска страшно ми върви...Взех едни пари,които чакам отдавна...през обедната почивка си купих невероятни обувки на половин цена и на всичкото отгоре сега виждам,че тука съм спечелила от лотарията!Това ако не е късмет! :hello1: :hello1: :hello1:
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Петък 13-ти

Мнение от Mozo »

Ехаааа, честитооооо PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18 .
Изображение
Потребителски аватар
videania
Доктор
Доктор
Мнения: 6723
Регистриран: нед дек 21, 2008 17:45
Репутация: 1095
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Петък 13-ти

Мнение от videania »

Страхотен и необкновен ден!
Може и да е ден на магьосници и вещалки,но на мен ми харесва,добър е във всяко едно отношение,рожден ден е на скъпо за мен същественце-какво повече? :wave: :111:
Изображение

Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.

http://www.vbox7.com/play:822742e3
Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор
Мнения: 5645
Регистриран: пон дек 29, 2008 12:02
Репутация: 240
пол: Жена
Местоположение: Brussels

Re: Петък 13-ти

Мнение от hrisito »

Mozo написа:Ехаааа, честитооооо PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18 .
Мерсиииииии PDT_Love_18
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение
Потребителски аватар
mirmark
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2969
Регистриран: пон яну 12, 2009 09:24
Репутация: 151
пол: Мъж
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Петък 13-ти

Мнение от mirmark »

Петък 13 - имам само един страх - и той е напълно реален. Администратор на мрежи съм и знам,че има дадени умове, които използват тази дата като пуск за вируси. Иначе не съм вярващ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Петък 13-ти

Мнение от Mozo »

Хич да не ти пука :) .
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”