Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Усмихни се с мен!

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
videania
Доктор
Доктор
Мнения: 6723
Регистриран: нед дек 21, 2008 17:45
Репутация: 1095
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от videania »

:clap: Подписвам с две ръце !!! :headbang: :clap:
Прочетено: 786 пъти
Изображение

Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.

http://www.vbox7.com/play:822742e3
pogar
Регистриран
Мнения: 19
Регистриран: вт дек 16, 2008 18:14
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от pogar »

Трябва да променим нещата ,защото тъпчем на едно място от години:
Лечение:
И преди 5г(може и да са повече) и сега лекуват децата ни по 10 дни в месеца(срока на една клинична пътека),през останалите 20 явно са здрави-на въпроса ни кой е отговорен за това здравният министър Желев ни е отговорил-не е здравното министерство.Извинете но ,ако министъра на здравеопазването не отговаря за простотиите на лечебните заведения и здравната каса за кое е отговорен-за гробищните паркове ли или за какво?!
Образование:
И преди 5г и сега ресурсните учители,логопеди и психолози по училищата са работили на същия принцип-министър Вълчев ни отговаря колко много деца от нашите са интегрирани,само че не казва,че това е интеграция наужким,когато се прави по досегашния метод,защото по този метод едно дете несправящо се с математиката например,получава по този предмет качествена оценка,която води до получаването на лист хартия(свидетелство),а не диплом за завършен етап от образованието си,което не му позволява,ако например му се удават езици да продължи да учи във висше учебно заведение.
Социални услуги:
И преди 10г и сега дават същите безполезни помощни средства на деца-инв.колички,столове за баня и тоалетна,проходилки-безполезни,защото са предназначени за възрастни,детските модели са на космически цени и естествено не се поемат от социални грижи.Пример-количката за възрастен струва около 300-400лв,а за дете са над 1500лв.
И пишат ли пишат как всяка нова програма,която създават е за наше добро-боже,ако това е за добро какво ли ще е лошото?! :shock:
Иначе,ако им отвориш дебелите книги-леле що закони,правилници,наредби от тогава са издадени и приети-един живот няма да ти стигне да ги изчетеш,а не знам колко живота трябва да имат децата ни,за да ги видят приложени на практика,което не е невъзможно-страни от цял свят доказват точно обратното.
Благодаря ви за усмивките! :усмивка1:
Потребителски аватар
Moonbeam
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 254
Регистриран: пет окт 03, 2008 13:13
Репутация: 26
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от Moonbeam »

Подписах петицията още на 16.12.2008 г. и ... се усмихнах заедно със специалните деца!
Но... днес след като прочетох последното Ви мнение, pogar, ми се доплака! Желая Ви мнооогооо успехи, здраве и късмет!... И много усмивки за специалните дечица!
pogar
Регистриран
Мнения: 19
Регистриран: вт дек 16, 2008 18:14
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от pogar »

Moonbeam написа:Подписах петицията още на 16.12.2008 г. и ... се усмихнах заедно със специалните деца!
Но... днес след като прочетох последното Ви мнение, pogar, ми се доплака! Желая Ви мнооогооо успехи, здраве и късмет!... И много усмивки за специалните дечица!
Да,тъжно е,защото е истина-след толкова години да няма съществена промяна и всичко да остава само на хартия(във всяка сфера и по отношение на всички ни в България),но вярвам,че с подкрепата на всички ви ще променим това,защото всички деца-нашите и вашите го заслужават.
Благодаря ви за подкрепата.
pogar
Регистриран
Мнения: 19
Регистриран: вт дек 16, 2008 18:14
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от pogar »

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283186
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от Mozo »

За пръв път виждам такава хореография :clap: :clap: :clap: .
Изображение
Потребителски аватар
Moonbeam
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 254
Регистриран: пет окт 03, 2008 13:13
Репутация: 26
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от Moonbeam »

pogar написа:
Нямам думи!... Невероятно... :clap: :clap: :clap: :clap:
pogar
Регистриран
Мнения: 19
Регистриран: вт дек 16, 2008 18:14
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от pogar »

Вече има 3586 подписа-благодаря ви!:)
pogar
Регистриран
Мнения: 19
Регистриран: вт дек 16, 2008 18:14
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от pogar »

Гергана Здравкова е самотна майка на прекрасно момиченце с увреждане,чиято диагноза е спина бифида с придружаваща я хидроцефалия.
Операция в чужбина ще даде шанс на малката Бояна да живее нормално и достойно,операция,за която семейството няма средства.
Нека помогнем,нека подарим бъдеще на още едно от многото деца с увреждания в България.

Ето тук можете да научите повече за малката Бояна:

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=127706

Епикризи на детето и проформа фактура с цената на необходимото и лечение в чужбина:

http://family.webshots.com/album/570498759JrHmsV

Координати на майката-тел. 0895 69 44 18 или на email: geri_ir@abv.bg


Гергана Боянова Спасова
ОББ
Банкова сметка в евро:
IBAN BG76UBBS80021431996310
BIC UBBS BGSF

http://www.bgpetition.com/roditeli-na-d ... index.html
pogar
Регистриран
Мнения: 19
Регистриран: вт дек 16, 2008 18:14
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от pogar »

http://www.sacp.government.bg/downloads ... ograma.doc

Национална програма за гарантиране правата на децата с увреждания и специални образователни потребности(СОП) и семействата им-в края на програмата нормативната уредба трябва да се допълва, трябва да заложим задължително мерки гарантиращи изпълнението и прилагането на програмата, както и Закон за гарантиране правата на децата с увреждания да предложим, в който съвсем подробно и детаилно да се разпише всичко, до най-малките подробности. Тогава вече наистина може да се говори за гарантиране правата на децата с увреждания и семействата, и освен това да се елиминират и всички свободни тълкувания, и най-важното да се предвидят необходимите средства за изпълнението на всичко това.

- Предлагам в самата програма да заложим и текст за този Закон.
- Да заложим текст гарантиращ включването на родителските организации на децата с увреждания, задължително да участват в изработването на наредби, закони, стратегии, планове и всичко, което касае тях и децата им. Да има пълна информираност до всички, и чрез регионалните социални служби, когато се обмислят нови законодателни и нормативни документи, промени изобщо, и едва когато има действително обсъждане с много широк кръг и родители и родителски организации, едва тогава да се правят новите промени и програми, това онзачава обществено обсъждане, а не както е сега, сложат го на сайта, кой видял, кой не видял, айде приема се, и освен това няма как да е обмислено изцяло в услуга на хората, след като тяхното мнение изобщо не е потърсено в действителност, а само на теория.
- Да заложим текстове за финансирането, за отговорността по изпълнението, за санкции при нарушения на текстовете....
- Както и всичко, което е пропуснато в програмата да го допълним.
- И в самата програма според мен да заложим текстове, че трябва да има цялостна реформа в социалната политика по отношение на децата и семействата, на децата с увреждания и семействата им, на институциите провеждащи тази политика, изцяло промяна философията на политиката към тях и т.н..., всичко, което сме писали тук.


Тази цялата програма се пише на базата на нашите искания-на родителите на деца с увреждания.
Разпространяваме я сред родителите от цялата страна,искаме да стигне до всички и всеки да се включи с конкретни текстове за предложения и промени по конкретните точки.

На базата на тази програма ще се борим за закон гарантиращ правата на децата с увреждания и специални образователни потребности(СОП) и семействата им,както и цялостна реформа и промяна в социалната политика към децата с увреждания и семействата им.

Моля изпращайте вашите предложения на адрес: na_usmihnisesmen@abv.bg



Петицията ни вече е внесена в Европейската комисия по петиции от Кати Синот ирландски депутат,до преди изборите зам.председател на Комисията.
Отново благодаря на всички ви за подкрепата!
pogar
Регистриран
Мнения: 19
Регистриран: вт дек 16, 2008 18:14
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от pogar »

http://www.cil.bg/Новини/112.html

Евтин популизъм, гарниран с некомпетентност води до разсипия на държавни пари и безнадеждност за хиляди хора с увреждания
16.12.2009

Ето такава манджа забърква президентът Първанов с намесата си при промените в Закона за интеграция на хората с увреждания. С видима липса на компетентност по политиките за интеграция президентът се възмути от въвеждането на подоходен критерий за отпускане на месечна целева помощ за хора с увреждания. Естествено, че държавата трябва да подпомага бедните, да прави това по закон и в него да трябва да има подоходен критерий. А „месечната добавка за интеграция” в сегашния ЗИХУ е нито повече, нито по-малко от социална помощ. Как иначе може да бъде наречено нещо, което се изчислява като процент от гарантирания минимален доход и служи за допълване на собствените доходи на получателите му. Така дефинирана в специализирания закон, месечната добавка за интеграция възлиза на сумата от 9,75 лв. за транспортни услуги плюс 13 лв. за информационни и телекомуникационни услуги плюс 13 лв. за обучение плюс 9,75 лв. за достъпна информация плюс 9,75 лв. за диетично хранене и лекарствени продукти. Макар и изплащани еднократно през годината срещу платежни документи, в месечната добавка са включени и 195 лв. за балнеолечение и рехабилитационни услуги. Иначе казано, ако не е умрял, човек трябва да има физическо, зрително и слухово увреждане едновременно, за да получава месечно по 55, 25 (петдесет и пет лева 0,25). В реалния живот месечната добавка е в границите между 10 и 30 лв., но се изплаща на близо 500 хиляди човека, което прави почти 200 млн. лв. от постната пица на министър Дянков. Проблемът все пак не е в „постната пица”, а в ефекта от храненето с нея – не е здравословна, а редовната й консумация води до затлъстяване. Все негативни последици!

Опитайте се да останете само един ден в леглото си, но не защото сте болни или ви се лежи, а защото сте телесно зависими от нечия помощ. Може и да си сложите препаска на очите, ставайки сутринта, за да си направите кафе, да закусите и да отидете на работа. Как ли ще ви помогнат в това начинание 30-те лева месечна добавка? Никак! Те помагат на семейния бюджет и на човека, който се грижи за вас и поради това не може да работи срещу достойно заплащане за труда си. Те ви държат във вечна зависимост от някого, за когото ставате бреме. Когато са наречени за „интеграция” в специален закон за хората с увреждания, те ви лишават от всякакви възможности за достоен живот и реализация, каквито имат гражданите без телесна зависимост. Така е в момента, така се очертава да бъде и занапред. Благодарение на „усилията”, които полагат национално представителните организации на и за хора с увреждания, благодарение на президента Първанов и неговия популизъм, гарниран с некомпетентност.

Като европейски гражданин и данъкоплатец с увреждания, който иска да живее достойно в България, настоявам да чуя от застъпниците на месечната добавка за интеграция убедителни доводи и силни аргументи за нейното запазване в ЗИХУ!
Метафората на президента с лечението само на онези, които имат температура над 39 градуса и отказа да бъдат лекувани „по-здравите” не е убедителен аргумент. Господин президент, всеки трябва да бъде лекуван, а не поддържан на изкуствено дишане!

Настоявам парите ми да се инвестират в полезни начинания, а не да се разпиляват безрезултатно, увековечавайки доживотна зависимост на човека с увреждане от семейството или социалния дом за трайно настаняване!

Настоявам всички политици да преминат обучителен курс по права на хората с увреждания, да положат изпит и да се оттеглят, ако не получат сертификат!

Национално представителните организации не ме интересуват – те толкоз могат да свирят, но ако политиците ни станат компетентни, ще им спрат субсидиите за съществуване и ще им поискат реални резултати срещу парите.

Капка Панайотова
Активен гражданин и редовен данъкоплатец



Подкрепете нашата инициатива за равенство:


http://apps.facebook.com/causes/416700/103730609
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283186
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Усмихни се с мен!

Мнение от Mozo »

Съгласен съм :thumbright: .

До колкото си спомням премиерът и президентът се договориха да няма таван за интеграциите.
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”