Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Топлофикация София

Споделен проблем - половин проблем.
dspv
Регистриран
Мнения: 1
Регистриран: вт сеп 16, 2008 22:28
Репутация: 0
пол: Жена
Местоположение: София

Топлофикация София

Мнение от dspv »

Здравейте на всички! O:) Аз и моето семеЙство сме потърпевши потребители на топлофикация София, която заради неплатени сметки на съседите от входа спря топлата вода за неопределен срок. :sad: Чух по новините за други случай на злоупотреби, но не вярвах, че ще стане и при нас. Това е ужасно и непочтено, а може би и незаконно, при условие, че редовно си плащаме сметките. А какво да кажат съседите като имат бебе. Пишете ми за вашето мнение.

Грешен раздел. Преместена by Mozo.
Прочетено: 1147 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Топлофикация София

Мнение от Mozo »

Надяваш се СО да покрие дълговете на столичани към Топлофикация. Иначе задължителен съд, но както знаеш в прекрасната ни държавица това ще отнеме доста време... Най-интересното е, че самото спиране е незаконно и въпреки всичко те продължават с безобразията. Ако бях на твое място, събирам входа, отказваме се всички повсеместно от Топлофикация, купувам си бойлер и да си гледат работата. Наистина се моля и в нашия вход да стане така, за да се оттървем от изстъпленията им. Също така подай жалба в КЗП. Там има колективни искове към тях, в които също можеш да се включиш. Друг е въпросът, че това си е жив геноцид... Изчакаха да стане студено и тогава предприеха тази акция :evil: !
Изображение
mivaros
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: пет юли 25, 2008 17:43
Репутация: 47
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от mivaros »

чудно ми е що са оплаквати.... мицелата страна са живи и здрави поколения наред от нещото наречено "БОЙЛЕР"... и с малки деца, и новоредени, и големи и стари се с това живеят... топлофикация... ми си ебат майката купетеси бойлери се къпете..... имаги у секакв вариант... кой на ток, кой на твърдо гориво, кой на газ ма стига са оплаквахти вече смешни ставти... цела бг слуша как софиа страда... ми живейте в русе, варна , разград където водата е по 2,20лв кубика а тока ние 1,14лв (последно мисля ма незнам колко ше е по новата сметка)... такаче.... аре моляви... сичко си е мизерия .......
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Топлофикация София

Мнение от Mozo »

Не си права, ама никак. Проблемът не идва от там, че се оплакваме, че нямаме парно. Ето, аз примерно от седем години не ползвам парно и си ми е много добре. Проблемът идва от там, че въпреки, че се отопляваме на ток, семейството ми продължава да им снася по 150 лв. на месец :evil: ! Просто сме крепостни селяни на Топлофикация. Няма мърдане, братче!
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от Kotkata68 »

Мив не си права. Удобството на топлата вода и парното е неуспоримо. Ние се жалваме или по специално аз, че досега не съм оспорила нито една сметка, плащам си ги преди още да са ми дошли съобщенията в пощата. Въпросът е, че искам както аз съм изрядна в договорните ни отношения с топлофикация, така и те да бъдат! Не ме интересува кой не си е плащал! Аз съм си платила и искам да имам топла вода и парно!

п.п. Мозо сега видях какво си написал. Аз пък никога не съм си спирала парното, не се отоплявам на ток и сметките са ми нормални. За топла вода и парно навсякъде плащам не повече от 120.00 лв на месец през отоплителният сезон и освен тази година, поради това че в едната стая го използвах на пълна мощност, винаги са ми връщали пари. Най-хубавото на парното е, че прави една температура във всички помещения. Моето мнение е, че това е много добра услуга, лично аз нямам оплакване към топлофикация (освен ако не ми спрат услугата, без да съм дала повод за това) и не искам бойлери и пестене на топла вода.

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

mivaros
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: пет юли 25, 2008 17:43
Репутация: 47
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от mivaros »

ама оплаквате се.... и после не съм права ми резнете ги тея тръби... след като около вас не плащатат ,защо вие да плащате???? ми щото купуването на бойлер е време раход и неудобство...да.... ама като го имаш имаш топла вода.... щом се топлиш на ток за какв тие да държиш тръби които никой не използва? ми по лесно е да си чешете езиците... ми направете нещо срещу тази топлофикация па после да видим нема ли ви ближе подметките.... ама неми казвайте че те са виновни... ми неплащайте и ги разкарайте от дома си
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от Kotkata68 »

:roll: Ама нали точно това обясних по-горе. Аз искам да ползвам услугите на топлофикация, не искам бойлер. Хората се оплакват, че изпълняват договора си, а те им спират водата. Заради това недоволстват. Ако и на мен ми спрат водата ще си търся правата докато съм жива. Изобщо не съм съгласна с разните адвокати по телевизията, които призовават хората да не плащат. Ако в тази страна имаше действащи закони, дали някой щеше да се осмели да не плати задълженията си? Егати тарикатите, ползват, а не плащат. Нямали възможност. Ми като нямаш възможност, защо си използвал топлата вода и парното? Грей си се на печката и си топли вода в канчето щом ти е по-евтино на ток!

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

mivaros
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: пет юли 25, 2008 17:43
Репутация: 47
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от mivaros »

ми немам к'о да кажа... като искаш да използваш топлофикация ще и търпиш мъргазите... ми хората искат да имат по високи заплатки за коледа.... ми плащайте и стойте на студено :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Топлофикация София

Мнение от Mozo »

mivaros написа:ама оплаквате се.... и после не съм права ми резнете ги тея тръби...
Говориш, ама без да мислиш, май. Тръбите са етажна собственост и нямаш право да ги пипаш. Това е прието със закон. Другата страна на монетата е, че дори и да ги отрежа, хора като Котето, които толкова обичат Топлофикация и искат да й ползват усулгите, остават на сухо покрай мен и хората в блоковете ще се избият (то това е и целта).
kotkata68 написа: Ако в тази страна имаше действащи закони, дали някой щеше да се осмели да не плати задълженията си?
Дам, може и ще ти кажа защо. Защото господата от Топлофикация 20 години не приеха ясен и прозрачен механизъм, по който да отчитат реалното потребление на топлинна енергия на всеки един отделен абонат. И точно поради тази причина не могат да те осъдят. Защото не могат да докажат, че тази топлинна енергия си я потребил ти, че е точно в това конкретно количество. До момента няма нито един осъден абонат точно поради тази причина.
kotkata68 написа:Грей си се на печката и си топли вода в канчето щом ти е по-евтино на ток!
Мне, ще си купя инверторен климатик с показател 3 и киловат час енергия ще ми излиза 5.2 стотинки, за сметка на 8.9 стотинки при Топлофикация ;) .
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от Kotkata68 »

Аз нали съм си тъпа, да попитам нещо. Този климатик, ще ти дава ли и топла вода?
И не ми вади думите от контекста. Това изречение е за тези които не плащат, а ползват!

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

mivaros
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: пет юли 25, 2008 17:43
Репутация: 47
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от mivaros »

Mozo написа: Говориш, ама без да мислиш, май. Тръбите са етажна собственост и нямаш право да ги пипаш. Това е прието със закон. Другата страна на монетата е, че дори и да ги отрежа, хора като Котето, които толкова обичат Топлофикация и искат да й ползват усулгите, остават на сухо покрай мен и хората в блоковете ще се избият (то това е и целта).
нем мисля като говоря... ма вие не мислите като се оплаквате... да има закон...и кой го изиска тоя закон ???? не е цела бг със сигурност.... а топлофикация има не само в сф... ма никой не вика кат вас... и там хората са си решили проблема повече или по малко... проблема е самов сф...що? ми помислете преди да казвате кой крив, кой прав.... и виесте си виновни и топлофикация... ма стига го прайхти национален проблем... като боклука... баси такава столица нема... цела държава си живее па на вас се вие криво...
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Топлофикация София

Мнение от Mozo »

kotkata68 написа:Аз нали съм си тъпа, да попитам нещо. Този климатик, ще ти дава ли и топла вода?
И не ми вади думите от контекста. Това изречение е за тези които не плащат, а ползват!
С разликата, която се получава от отоплението с инверторния климатик, ще си подгряваш водата с бойлер и ще си напълно независим PDT_Love_18 .
mivaros написа:
Mozo написа: Говориш, ама без да мислиш, май. Тръбите са етажна собственост и нямаш право да ги пипаш. Това е прието със закон. Другата страна на монетата е, че дори и да ги отрежа, хора като Котето, които толкова обичат Топлофикация и искат да й ползват усулгите, остават на сухо покрай мен и хората в блоковете ще се избият (то това е и целта).
нем мисля като говоря... ма вие не мислите като се оплаквате... да има закон...и кой го изиска тоя закон ???? не е цела бг със сигурност.... а топлофикация има не само в сф... ма никой не вика кат вас... и там хората са си решили проблема повече или по малко... проблема е самов сф...що? ми помислете преди да казвате кой крив, кой прав.... и виесте си виновни и топлофикация... ма стига го прайхти национален проблем... като боклука... баси такава столица нема... цела държава си живее па на вас се вие криво...
Ами, не съм го искал аз този закон, ако това намекваш. Никой не ни е питал. Депутатите си го приеха. Абонатите по другите градове не пищят първо, защото не са по 400 човека в блок и второ не са 500 000 абоната и не може да им се чуе гласеца иначе и те имат проблеми, сигурен съм :wave: . Национален проблем ще са и боклукът и парното, докато половината държава се е изнесла в София, която е столица, все пак ;) .
Изображение
mivaros
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: пет юли 25, 2008 17:43
Репутация: 47
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от mivaros »

ми незнам... доста хора познавам избегали от сф и повече стават... ма за големите селяни сф е мечта... да това казвам ,че всички са с проблем, ама не са ги снимали по тв и да ги питат колко им е тежко... ама в сф просто прекалявате... писнами да гледам новини... от пет години тв не съм гледала, обаче и в нета нвините са само за вас в сф... за други градове почти нищо немога да чуя.... само сф... и като небях в бг пак само гледам инфо за сф дето недоволстват...... ами останалите кой ше ги чуе? ми млъкнете мако бре... или стачкувайте както прай целата страна
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Топлофикация София

Мнение от Mozo »

Ти май наистина не знаеш за какво става въпрос... Когато и да мина пред Народното събрание има някой да стачкува. Отделен въпрос е, че никой не им обръща внимание. И да, всички обръщат внимание на новините в София, защото тя е центърът на България. Тук се случват нещата, просто е неминуемо. И на мен ми писна две години да дават за водните проблеми във Варна, ама нищо не съм казал ;) .
Изображение
mivaros
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 563
Регистриран: пет юли 25, 2008 17:43
Репутация: 47
пол: Жена

Re: Топлофикация София

Мнение от mivaros »

Mozo написа:Ти май наистина не знаеш за какво става въпрос... Когато и да мина пред Народното събрание има някой да стачкува. Отделен въпрос е, че никой не им обръща внимание. И да, всички обръщат внимание на новините в София, защото тя е центърът на България. Тук се случват нещата, просто е неминуемо. И на мен ми писна две години да дават за водните проблеми във Варна, ама нищо не съм казал ;) .
баси.... аз що незнам?????? :shock: :shock: :shock: :shock: явно не живея в варна... това коетовиждам сигурно е мираж.... аде стига уморихтема ...сф мен нима вълнува... а варна...
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”