Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Твърдо против наркотиците!

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
Mira13

Твърдо против наркотиците!

Мнение от Mira13 »

Според мен ги взимат само слабите хора,ккоито си мислят,че по този начин ще са по-добре,по-весели,по-...по-...
но истината е ,че става точно обратното-проблемите,грижите...не се решават като почнеш да взимаш всякакви подобни гадни неща!Едновременно ме е жал и ме е яд на тези хора.
:sad: :roll:


Не пиши с големи букви, възприема се за крещене. Мозо
Последна промяна от Mira13 на чет авг 14, 2008 10:30, променено общо 1 път.
Прочетено: 293 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: ТВЪРДО ПРОТИВ НАРКОТИЦИТЕ

Мнение от Mozo »

Твърдо против. Изпитвам дълбока и крайна ненавист към подобен вид вещества и хора. Съжалявам, ако съм засегнал някого, но това е моята позиция.
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: ТВЪРДО ПРОТИВ НАРКОТИЦИТЕ

Мнение от Kotkata68 »

Абсолютно против съм и аз, относно наркотиците! Но не съм съгласна, че само слабите хора ги употребяват. Всякакви ги има, силни, богати, бедни и слаби! Това е болест и поддадеш ли се, измъкването е почти невъзможно!

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

angelche
Спамер
Спамер
Мнения: 4241
Регистриран: нед юли 27, 2008 22:35
Репутация: 1403
пол: Жена
Местоположение: Анкх-Морпорк

Re: ТВЪРДО ПРОТИВ НАРКОТИЦИТЕ

Мнение от angelche »

Първата доза убива !!!

Ти сам решаваш дали ще опиташ наркотици. Сам трябва да разбереш кое е добро за теб и кое не. И трябва да кажеш "НЕ" толкова силно и ясно, че да те чуят! Нали не искаш да си от хората, които казват да, когато всъщност имат предвид НЕ и прекарват живота си, чудейки се защо всичко се е прецакало и защо никой не ги е разбрал. Дрогите са дадени от природата или изкуствено създадени вещества, които имат влияние върху психиката. Дрогите водят до злоупотреба и зависимост. Те се делят на легални и нелегални дроги.

Легални дроги са алкохолът, тютюнът и кофеинът. Ежедневната употреба на 40 гр. алкохол се счита за злоупотреба и зависимост. Последствията от консумацията на алкохол при младите хора могат да бъдат: главоболие, повръщане, промени в настроението, отравяне, непротектиран секс, експирименти с дроги, нарастване на семейни и социални проблеми.

Най-заплашващата живота на човека дрога в света е тютюнът. 20% от смъртните случаи в световен мащаб се дължат на употребата на тютюн.

Кофеинът не е опасна дрога, но води до пристрастяване. Кафето тонизира и дава енергия, но е безобидно само в умерени количества. Големи дози кофеин водят до зависимост и здравословни проблеми. 10 грама чист кофеин е смъртоносна доза за човека. Една чаша кафе съдържа 100мг. 500 мг кофеин дневно е висока доза.

Марихуана (Канабис, Мери Джейн, леля Мери, гангстер, ганджа и др.) Това е най-разпространената дрога в страната. Представлява смес от изсушени листа. В повечето случаи се свива на цигара и се пуши, а в други се яде или пие на чай. Пушещите вдишват дълбоко дима и го задържат в дробовете си. Пушекът съдържа токсични частици и води до увреждане на белодробната система.

Инхаланти са различни летливи вещевства (лепило, бронз, газ, спрейове, препарати за химическо чистене), които имат силно въздействие върху централната нервна система на човека. При вдишването им се появява възбуда, веселост, последвани от замъгляване на съзнанието, загуба на орентация и сънливост.

Хероин (материал, херо, кафяво, стаф) Това е от бял до тъмно кафяв прах, които се пуши или инжектира. Прави се от морфин, извличан от маковия опиум. Може и да се вдишва. Употребата на хероин води до 100% зависимост. Инжектиран, хероинът е много бързо действащ наркотик. Засяга центровете на удоволствие в мозъка и пресича възможността за възприемане на болка.

Кокаинът е бял кристален прах. Той се вдишва и инжектира. Ефектът се поддържа при постоянно смъркане. Кокаинът се извлича от листата на растението кока.

Амфетамините изглеждат като капсули, прах, дражета, парченца стъкло. Приемат се през устата, но могат да се пушат, инжектират или вдишат.

Екстази се разпространява във вид на таблетки, капсули, прах или течност. Обикновено се поглъща, но може и да се инжектира. Това е синтетичен наркотик, който се произвежда в нелегални лаборатории и затова е много опасен. Той е едновременно стимулант и халюциноген.

ЛСД е един от най-рисковите и най-непредвидимите във въздействието си наркотици. Разпространява се на тънки картончета или парчета хартия, с картинка от едната страна, също и като таблетки, капсули или течност. Ефектите от въздействието му могат да продължат до 8-12 часа.

Крекът е форма на кокаина, пригодена за пушене. Името му идва от шума, които издава (пращене) при нагряване на пламък.

Медикаментите са вещества, които се използват в медицината. Ако не се приемат по лекарско предписание, те могат да имат различни негативни последствия или да доведат до зависимост.

Ще опиташ ли ... ?

Ти решаваш... !


Автор: Божидар Кирев
Източник: bgreporter.com
:слънце: Ако имате съмнения, постарайте се да звучат убедително!
"Другаде нямаше разумна раса, която да е изобретила скуката. И може би тъкмо скуката, а не интелектът, бе тласнала хората нагоре по стълбата на еволюцията. " - Тери Пратчет
Some Kind Of Monster
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 614
Регистриран: вт юли 24, 2007 10:29
Репутация: 129
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: ТВЪРДО ПРОТИВ НАРКОТИЦИТЕ

Мнение от Some Kind Of Monster »

в статията са пропуснали да споменат и за халюциногенните гъби
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19058
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36517
пол: Мъж

Re: ТВЪРДО ПРОТИВ НАРКОТИЦИТЕ

Мнение от Zeroadhesion »

Some Kind Of Monster написа:в статията са пропуснали да споменат и за халюциногенните гъби
Те са все още "легален" наркотик. Легален до толкова, че нашите мили управници не са ги забранили все още....
Mira13

Re: ТВЪРДО ПРОТИВ НАРКОТИЦИТЕ

Мнение от Mira13 »

kotkata68 написа:Абсолютно против съм и аз, относно наркотиците! Но не съм съгласна, че само слабите хора ги употребяват. Всякакви ги има, силни, богати, бедни и слаби! Това е болест и поддадеш ли се, измъкването е почти невъзможно!
Имах предвид,че са със слаба психика.Какво от това че са богати?! това не значи,че са щастливи и че всичко им е наред в живота O:)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283802
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Твърдо против наркотиците!

Мнение от Mozo »

Е, те поне си мислят, че са щастливи. Доста хора живеят в заблуда и не знаят за какво става въпрос, докато един хубав ден не им просветне. Не говоря само за наркотици и богаташи, а по принцип.
Изображение
Mira13

Re: Твърдо против наркотиците!

Мнение от Mira13 »

Mozo написа:Е, те поне си мислят, че са щастливи. Доста хора живеят в заблуда и не знаят за какво става въпрос, докато един хубав ден не им просветне. Не говоря само за наркотици и богаташи, а по принцип.
Така е :усмивка1: но ще е хубаво да излезнат от техния "странен " свят,да си отворят очите и да не падат духом :cool:
Потребителски аватар
mitashki1975
Академик
Академик
Мнения: 7814
Регистриран: ср яну 02, 2008 19:07
Репутация: 615
пол: Мъж
Местоположение: Враца

Re: Твърдо против наркотиците!

Мнение от mitashki1975 »

и аз съм против наркотиците въпреки че пуша
Ако искаме да променим постъпките в живота си,трябва да променим физическото и психическото си състояние,като го изчистим и преустроим.
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”