Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Как да се справя с детето си- с Учителките му!-продължение

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Как да се справя с детето си- с Учителките му!-продължение

Мнение от Rebba »

Плуването е изключително подходящ спорт за всяко дете! Развива много добре тялото, а дисциплината е част от всеки спорт. Той ли го предпочете или ти го избра? Това също е от значение. Нали трябва да ходи с желание.
Аз също си задавам въпроса как да възпитаваш дете. Това е една от причините да не съм решила за сега да имам.
Хубаво е, че си му взела буквар. А и нали сега искат децата като тръгнат на училище да могат да четат и май да смятат. по мое време нямаше такова изискване, въпреки че амбициозни родители обучаваха децата си.
Помагай му, но нека и сам да се бори. не е добре /от личен опит зная/ да очаква да учите заедно и да не започва сам, докато не си до него. Можеш да му даваш да се упражнява сам, като знае, че после ще го изпиташ или провериш. Мисля, че така ще се амбицира да ти покаже колко е научил.
Това, че сега не иска да ходи на детска градина, а му е харесвало говори само по себе си, че там нещо го натоварва или не му е приятно. Споделя ли по собствено желание, какво не му допада? Аз в началото не исках да ходя на детска градина, но когато ме питаха защо мълчах. При мен причините бяха други, така че няма да ги коментирам сега. Смисъл само възпитателките/учителките ли не му се нравят или и децата или нещо друго, за което може дори да не си се досетила.
Прочетено: 664 пъти
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Как да се справя с детето си- с Учителките му!-продължение

Мнение от Ми_ми »

biliana написа:Отново ти благодаря!
Да той спортува, сега ходи на плуване, искам да се научи на дисциплина, която и аз знам че му е нужна.
Тревожи ме факта, че явно на мен се пада честа да го уча дори, тъй като в градината незнаят какда го накарат да учи.
Купих всички необходими буквари, въпреки че ми забраниха, но виждам че стои мирен и му е интересно, сложен характер е, много ще си блъска рогата, а до някъде ми се иска сам да се сблъска, защото е май като мен....опитай...опита учи.
Сложно е да си родител!!
Иначе е много мил и любвеобилен, толкова е странно това....децата искат нецност и похвали , а не обиди и приказки навъпреки.
Дано успеем да минем това....и имам надежда, но с цената на какво?
За спорта, който упражнява - похвално, чудесно, само гледай да не е от ден до пладне, а ти да започнеш да му ходиш по капризите, т.е. ако сега е в началото на този спорт и му е интересно, защото все още не е започнало да му тежи и всичко е ок, внимавай обаче как ти ще постъпиш в момента в който той каже ...."Не искам повече!", защото тук идва твоята роля да застанеш зад него и да разбереш защо той не иска повече и дали това е просто каприз и непостоянство, което ще е лошо, или наистина знае защо не иска. За да има дисциплина трябва да го научиш на постоянство, за да има уважение към по-възрастните които го заобикалят ти трябва да го научиш на това, а не както пишеш, че ти се иска да го оставиш сам да се блъска, категорично съм против този метод, защото метода "проба-грешка" в един момент в тази възраст води единствено и само до поредица от грешки - нищо друго не възпитава, защото ти си тази, която трябва да го възпиташ на самостоятелност, но като му даваш примери за това, а не като го оставиш сам /има разлика-нали/?!
Ми, ще успеете да го минете този период - естествено, ноо с цената на какво ли, ами ти сама каза -"...не е лесно да си родител....", така че "връзвай гащите" и не се оставяй на течението, а напротив тръгни срещу него, за да може твоето детенце да расте пред очите ти щастливо, та нали единствено това искаме за децата си - да са щастливи, еми наша е задачата да ги направим такива, на никой друг.

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
biliana
Регистриран
Мнения: 34
Регистриран: съб апр 12, 2008 21:23
Репутация: 0
пол: Жена
Местоположение: Sofiq

Re: Как да се справя с детето си- с Учителките му!-продължение

Мнение от biliana »

Той много обича водата, и реших да го заведа.
Попитъх хо дали иска да се научи да плува, и дори не се замисли...каза че да.
отидохме и така от месец посещава, има желание и е доволен!
Поздрав,
Биляна
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Как да се справя с детето си- с Учителките му!-продължение

Мнение от Ми_ми »

Чудесно е, но се съгласи, че още е рано да се каже, че сериозно се е захванал и е съсредоточен.

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
biliana
Регистриран
Мнения: 34
Регистриран: съб апр 12, 2008 21:23
Репутация: 0
пол: Жена
Местоположение: Sofiq

Re: Как да се справя с детето си- с Учителките му!-продължение

Мнение от biliana »

:-k Да до някъде е вярно,
с малко повече настояване нещата се получават. Да видим занапред, дано тук да сме оцелили.
Поздрав,
Биляна
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Как да се справя с детето си- с Учителките му!-продължение

Мнение от Ми_ми »

biliana написа::-k Да до някъде е вярно,
с малко повече настояване нещата се получават. Да видим занапред, дано тук да сме оцелили.
Просто бъди до детенцето си, това е правилната формула, моето дете е на 11 и определено правя точно това, което те съветвам :)

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”