Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Откраднато от нета

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Е, то електромобилът е измислен преди ДВГ, така че и ЕлМО не го е имало :lol: :lol: :lol:
Прочетено: 5759 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Неефективно и опасно – защо хиляди хора у нас се лекуват с хлорен диоксид


Хлорният диоксид не е панацея за всякакви заболявания
Приемът му може да доведе до тежки последици за здравето на човек

За последните 15 години в интернет системно се разпространява информацията за биоцид, близък до белината, за който се твърди, че лекува всякакви болести и травми – от COVID-19 през аутизъм и малария до ухапвания от насекоми. Става въпрос за съединението хлорен диоксид, чийто прем може да има опасни и дори фатални последици за човешкото здраве. Въпреки това хиляди хора по света вярват в чудодейните му свойства и го прилагат както върху себе си, така и върху своите деца.

„Двегодишното ми дете вдигна 39 температура! Комбинирах цдс със сребърна вода! Поддържа 39 два дни, след което започна да спада! Продължавам напред само с ЦДС… (…) Благодаря за помощта! Продължавайте да помагате смело напред!”, пише потребител. Друг пък казва: „Здр отново имам детенце на 6 год, с признаци на Аутизам, от 10 дена сме на цдс, стигнахме Х засега добре му понася ще увеличавам всеки ден с Х докато стигнем Х и така 21 дена.“

Информацията се разпространява основно в затворени групи в чат приложението Telegram. Една от най-известните такива към момента е „MMS/CDS/DMSO – България (първа здравна партизанска група)“ в Телеграм. Към 18 март в нея участват 5571 потребители.

„Лечението“ е по-познато и с краткото си име MMS (Miracle Medical Solution, „Чудодейно минерално решение“) или като ЦДС – CDS (Chlorine Dioxide Solution).

„Алтернативен лек, който застрашава фармацевтичната индустрия.“ Така привържениците на лечението с хлорен диоксид защитават липсата на информация за неговите „полезни качества“. По правило те не вярват в конвенционалната медицина, тъй като я смятат за част от световната конспирация.

https://factcheck.bg/neefektivno-i-opas ... n-dioksid/
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Това е официалната натрапена версия. Фармамафияте не иска хората да знаят, че могат да се излекуват по-лесно и по-евтино. Къде ще им отидат печалбите?
Хлорния диоксид CL2 е нещо съвсем различно от белината, която е Натриев хипохлорит - NaClO
Единственото общо е в думата е "хлор", но хлор всички пиете от чешмяната вода, с която той я пречиства. Хлорния диоксит от десетилетия се използва за пречистване на водата, на таблетки се раздава на войниците в джунглите или където водата е замърсена. Докато Андреас Калкер след години опити не изолира хлорния диоксид във водна среда, като резултата от ММС, т.е. смесване на Натриев Хлорит-25% със солна киселина 4%.
А какво са те? Натриевия хлорит е готварската сол, а солната кисилина е нормално съществуващата кисилина в стомаха ни, за разграждане на храната. То се разпада в организма на малко готварска сол и много кислород. Активно е до 60-90 мин. след приема. След този срок не може да се открие в организма и за това се пие на час, ако си по-зле и на 15 мин., ударно. Та до тук нищо нередно няма.
Аз от понеделник съм грипозна и се лекувам съмо с Хлорен диоксид. 20 мл. на литър вода през 15 мин, после през 1/2 час, а днес съм по-добре и ще го разредя на 45 мин. Жалко че тук не мога да кача видео. То говори много по ясно и фактологично от мен.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Забравих да кажа, че който има ФБ на стената ми може да открие последното видео, а по надолу - по-предишните.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Щом избелва дънките, чудно какво е ако не белина :p

Могат да се линкват видеа :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
чет мар 02, 2023 10:44
Щом избелва дънките, чудно какво е ако не белина :p

Могат да се линкват видеа :thumbright:
Е, ти може да можеш, но аз не мога :p
И не избелва дънките. Само солната кисилина избелва, което е нормално за всяка киселина :booty:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Прочети много внимателно:
Използването на веществото в индустрията унищожава всички бактерии и вируси, като уврежда тяхното протеиново покритие. Приет от човек, хлорният диоксид действа по същия начин с разликата, че убивайки бактериите и вирусите, едновременно с това уврежда вътрешните органи.

Пред Factcheck.bg Иван Димов, бакалавър по химия от Оксфорд и докторант по бионанотехнологии в Кеймбридж, обясни, че хлорният диоксид е силен окислител и действието му води до разрушаването на различни органични молекули.

„Когато дезинфекцираме помещение или повърхност с белина, същото се случва с органичните молекули, изграждащи бактерии и вируси. Когато тъканите на нашето тяло влязат в контакт с такива избелващи агенти, същото се случва с тях. Силните окислители като белините, основани на хлорни съединения, не подбират. Нямат никакъв механизъм за насочване приоритетно към някакъв микроорганизъм, орган или тъкан.“, казва още Димов.
Така че дори и да трепе някакви болести, то трепе всичко наред без да подбира. Това не е таргетна терапия, която засяга конкретен проблем, щави всичко наред.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
чет мар 02, 2023 23:56
Прочети много внимателно:
Използването на веществото в индустрията унищожава всички бактерии и вируси, като уврежда тяхното протеиново покритие. Приет от човек, хлорният диоксид действа по същия начин с разликата, че убивайки бактериите и вирусите, едновременно с това уврежда вътрешните органи.

Пред Factcheck.bg Иван Димов, бакалавър по химия от Оксфорд и докторант по бионанотехнологии в Кеймбридж, обясни, че хлорният диоксид е силен окислител и действието му води до разрушаването на различни органични молекули.

„Когато дезинфекцираме помещение или повърхност с белина, същото се случва с органичните молекули, изграждащи бактерии и вируси. Когато тъканите на нашето тяло влязат в контакт с такива избелващи агенти, същото се случва с тях. Силните окислители като белините, основани на хлорни съединения, не подбират. Нямат никакъв механизъм за насочване приоритетно към някакъв микроорганизъм, орган или тъкан.“, казва още Димов.
Така че дори и да трепе някакви болести, то трепе всичко наред без да подбира. Това не е таргетна терапия, която засяга конкретен проблем, щави всичко наред.
Не трепе всички болести. Например е безсилен при счупени кости. Но де факто хлорният деоксит НЕ лекува! Той унищожава всички форми на кисилинен живот (бактерии, вируси, гъбички). Няма как да вреди на здравите клетки защото нито солта, нито кислорода са вредни. Основото му действие е да подсили имуната система на организма. След което той може и сам да се справи с патогените.
Аз от 3 и малко години се лекувам само с него. Т.е. не го пия редовно. Като начало направих Протокол 1000 за 21 дена и след това само при нужда. За първи път лекувам грип. Не беше ме хващал вече 4-5 години. Ей сигинка, си изпивам кафето, изчаквам 1 час и го почвам пак. Карам го леко. Хората са излекували къде къде по-сериозни болести. Аз само една уринарна инфекция и то още при първите ми 21 дни, после ретровируса лятото и артрита на пръстите на ръцете. Там се поизложих и само един не успях да спася, но винага си беше в мен - не започнах веднага ударно да го пръскам. Другите два пърста са си ок и то след няма и 10 дена.
Поради естеството на климата където живея и по-рядкото ми съприкосновение с цивилизацията - по-рядко боледувам, но си има и отрицателните черти. Изолирана тук на чист въздух загубих стандартния градски имунитет, които всички вие имате.
Последно! Никого не съм хванала за гушата да се лекува така. Доста мои приятели и съседи започнаха да го приемат и са доволни от резултатите. Не съм тръгнала да ви навивам и вие да се лекувате така. Не съм дестрибутор, та да печеля нещо. Всеки си решава сам за себе си.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Плацебо. Но не трябва да се пренебрегва силата на плацебото, в никакъв случай PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пет мар 03, 2023 10:03
Плацебо. Но не трябва да се пренебрегва силата на плацебото, в никакъв случай PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Не е плацебо [-X
Кажи ми как да кача видео от dawnloads. Като дам фарчето не излиза всичко от там.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Какви фарчета, какви пет лева :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Индонезия

Изображение

Индонезия е държава обединяваща 17 508 острова,
34 провинции и има 128 действащи вулкана. С население от
270 203 917 души се нарежда да 4-то място по население.
Обитавана от Яванският човек (homo erectus) - от 2 000 000 до 500 000 г. пр.н.е. Homo sapiens пристигат в региона преди
45 000 г.
Индонезия е сред страните основателки на АСЕАН и е една от 20-те най-големи икономики в света (Г-20). По номинален брутен вътрешен продукт се нарежда на 16-то място в света, а по паритет на покупателната способност – на 7-то.

От Уикипедия
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Изображение
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Откраднато от нета

Мнение от Montoya »

Теб какво те впечатли в тая снимка, която освен всичко друго съвсем умишлено е с отвратително качество. Такива знаменца мога да наслагам дори и аз по някоя карта.
Далеч съм от мисълта да защитавам който и да е, ама кажи къде воюваха американците в създадена държава и я анексираха като своя територия и смениха местната власт с проведен референдум?
Излезнаха от афганистан миналата година и стана едно хубаво чудо, два месеца не могат да изкарат желаещите да бягат от "хубавото" В Ирак ще стане същото махнат ли се. Да не би в Сомалия да избраха президент американец да я управлява, не са. Това че имат бази по цял свят не ги прави агресори, голяма държава, голяма армия, могат да си го позволят
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

А никой не отчита, че главното зло в лицето на комунизма тръгна именно от Русия и бяха завзели половината свят, че и Северна Корея създадоха. Изключително много конфликти тръгнаха именно от комунизма и ще продължават да се пораждат.
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”