Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Откраднато от нета

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Montoya написа:
вт май 16, 2023 08:41
Теб какво те впечатли в тая снимка, която освен всичко друго съвсем умишлено е с отвратително качество. Такива знаменца мога да наслагам дори и аз по някоя карта.
Далеч съм от мисълта да защитавам който и да е, ама кажи къде воюваха американците в създадена държава и я анексираха като своя територия и смениха местната власт с проведен референдум?
Излезнаха от афганистан миналата година и стана едно хубаво чудо, два месеца не могат да изкарат желаещите да бягат от "хубавото" В Ирак ще стане същото махнат ли се. Да не би в Сомалия да избраха президент американец да я управлява, не са. Това че имат бази по цял свят не ги прави агресори, голяма държава, голяма армия, могат да си го позволят
Просто се мисля, че ако американците си стояха мирно нямаше да има толкова войни за налагане на тяхната колониална демокррация.
Mozo написа:
вт май 16, 2023 10:26
А никой не отчита, че главното зло в лицето на комунизма тръгна именно от Русия и бяха завзели половината свят, че и Северна Корея създадоха. Изключително много конфликти тръгнаха именно от комунизма и ще продължават да се пораждат.
Айде пак комунистите са виновни. И правилно. Я виж какъв потоп изсипаха и ми съсипаха заленчуците тези проклети комунисти :evil4:
Прочетено: 6058 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

20 от най-зловещите и мистериозни места на Земята

На нашата планета съществуват места, на които сякаш опасността и мистерията дебнат зад всеки ъгъл. Достатъчно смели ли сте, че да ги посетите?

Ако отговорът е „да“, то този материал е специално за вас.

Островът на куклите, Мексико

http://svetovnizagadki.com/20-%d0%be%d1 ... xdxRCE6ZdA
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284525
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335974
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Мега интересно :hello1: :hello1: :hello1:
Офтопик:
Припрят, Украйна
Този ще да е някой нов град :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Ами Фокушима? И там ли са същите :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284525
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335974
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Бъзикам се, защото е Припят, а не Припрят. И е Фукушима, не Фокушима :p
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284525
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335974
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
пет май 26, 2023 18:57
Айде пак комунистите са виновни. И правилно. Я виж какъв потоп изсипаха и ми съсипаха заленчуците тези проклети комунисти :evil4:
Аз само изтъквам факти, не говоря празни приказки. Демокрацията не е измислена от американците, а от гърците, при това МНОГО отдавна.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
нед май 28, 2023 23:29
Mouse написа:
пет май 26, 2023 18:57
Айде пак комунистите са виновни. И правилно. Я виж какъв потоп изсипаха и ми съсипаха заленчуците тези проклети комунисти :evil4:
Аз само изтъквам факти, не говоря празни приказки. Демокрацията не е измислена от американците, а от гърците, при това МНОГО отдавна.
Тъй де :съгласен: Солон още е казал, че демакрация е илюзия за масите.
Просто го потвърждават.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284525
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335974
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Напротив, комунизмът е утопия, а демокрацията е напълно постижима. Не напразно хората живеят в пъти по-добре по време на демокрация :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Корпоративен урок 1:
Мъж влиза под душа, докато съпругата му точно привършва със своя, когато на външната врата се позвънява. Жената набързо увива една кърпа около себе си и тича да отвори. Отвън стои Боб - съседът.
Преди да е казала и една дума, той предлага:
Ще ти дам 800$ ако свалиш тази кърпа!.
След като помислила за момент, жената свалила кърпата и застанала гола пред Боб. Секунди по-късно той й връчил 800$ и си тръгнал. Жената се загърнала отново и се върнала в банята.
- Кой беше? - попитал съпругът й.
-Боб, съседът - отговорила тя.
-Чудесно! - казал мъжът - Спомена ли нещо за 800-те долара, които ми дължи?
Бизнес поука: Ако навреме споделите с акционерите си важна информация, отнасяща се до кредит и риск, бихте могли да избегнете изобличаване.
Корпоративен урок 2:
Свещеник предложил на монахиня да я откара до манастира. В един момент, тя скръстила крака, така че единият й крак се оголил. Отецът едва не катастрофирал. След като овладял колата, той леко прокарал ръката си по крака й.
- Отче, припомнете си Псалм 129 - казала монахинята.
Свещеникът отдръпнал ръката си. Но малко по-късно, докато сменял скорости, той отново поставил ръката си върху крака й.
- Отче, припомнете си Псалм 129 - казала монахинята отново.
- Прости плътската ми слабост, сестро" - извинил се отецът.
След като пристигнали в манастира, монахинята се прибрала. Свещеникът бързо изтичал в църквата за да погледне Псалм 129. Същият гласял:
"Давай напред и търси, нагоре ще откриеш благоденствие."
Бизнес поука: Ако не сте добре информирани в професията си, рискувате да пропуснете чудесни възможности.
Корпоративен урок 3:
Търговският представител, деловодителката и управителят на фирма отиват да обядват заедно. По пътя намират старинна маслена лампа. Разтриват я и отвътре се появява един Джин. "Ще изпълня по едно желание на всеки от вас" - казва той.
"Първо аз! Първо аз!" - скача деловодителката
- "Искам да бъда на Бахамите, да карам джет, без да се интересувам от нищо".
Пуф! И изчезнала.
"Сега аз! Сега аз!" - крещи търговският представител
- "Искам да бъда в Хавай, да разпускам на плажа с личен масажист, безкраен запас от коктейли и любовта на моят живот".
Пуф!И той изчезнал.
"Твой ред е" - казал Джинът на управителя.
"Искам тези двамата обратно на работните места след края на обедната почивка" - отговорил той.
Бизнес поука: Винаги оставяйте първата дума на шефа.
Корпоративен урок 4:
Гарванът седял по цял ден на дървото, без да прави нищо. Заекът го попитал:
- Мога ли и аз като теб да седна и да не правя нищо по цял ден?.
- Разбира се, защо не - отговорил гарванът.
И така, седнал заекът на земята и си почивал. Унесъл се, една лисица изскочила от храстите и го изяла.
Бизнес поука: За да седите без да правите нищо, трябва да сте на много висока позиция.
Корпоративен урок 5:
Пуякът разговарял с бика:
- Как ми се иска да полетя и да кацна на това дърво - въздишал той - но не ми достига енергия, за да махам толкова силно с крила.
- Защо не клъвнеш малко от фекалиите ми - предложил бикът - те са силно енергийни и хранителни. Пуякът се надвесил над една от неговите купчинки и не след дълго открил, че бикът е прав - вече имал енергия и успял да достигне най-долният клон на дървото. На следващия ден, след като си похапнал още от чудодейната смес, той кацнал на по-горния клон. Най-сетне, няколко дни по-късно, пуякът гордо се перчил и вдигал врява от върха на дървото. Не след дълго бил забелязан от фермера, който го свалил с един изстрел на пушката си.
Бизнес поука: Лайняните номера могат да ви изведат на върха, но не и да ви помогнат да се задържите там.
Корпоративен урок 6:
В Африка всяка сутрин газелата се събужда с мисълта, че трябва да надбяга най-бързия лъв, за да остане жива. Всяка сутрин лъвът се събужда с мисълта, че трябва да надбяга най-бавната газела, за да не умре от глад.
Бизнес поука: Няма значение дали си газела или лъв: когато слънцето изгрее, по-добре да станеш, за да изпревариш другите.
Корпоративен урок 7:
Мъж отсяда в хотел в Австралия. В стаята има компютър и той решава да изпрати електронно писмо на жена си. Обаче случайно сбърква адреса и без да осъзнае грешката си изпраща писмото. В същото време някъде в Хюстън, вдовица се връща от погребението на съпруга си. Вдовицата решава да си провери електронната поща за писма от роднини и познати. След като прочита първото писмо, тя пада възнак в безсъзнание. Синът на вдовицата дотърчава в стаята, намира майка си на пода и хвърля поглед на екрана, на който пише:
До: моята любяща съпруга
Тема: пристигнах
Дата: 7-ми септември, 2005 г.
Знам, че ще се изненадаш да ме чуеш. И тук имат компютри вече, и можеш да изпратиш писма на своите любими. Току-що пристигнах и отседнах тук. Виждам, че всичко е приготвено и за твоето пристигане утре. Нямам търпение да се видим! Надявам се твоето пътуване да е също безпроблемно, като моето.
Послепис: Адски е горещо тук долу!
Бизнес поука: Уверете се, че комуникацията се осъщестява между правилните страни. Иначе резултатите могат да не отговорят на очакванията ви.
Корпоративен урок 8:
Джони искал да изчука едно момиче в неговия офис... Но тя си имала приятел... Един ден Джони не издържал, отишъл при нея и предложил:
Ще ти дам 1000 долара ако ме оставиш да те изчукам.
Но момичето го отрязало:
- НЯМА НАЧИН!
Джони казал:
Ще бъда бърз, ще хвърля парите на пода, ти ще се наведеш, а аз ще съм свършил преди да се изправиш.
Тя помислила за момент и казала, че трябва да се посъветва с приятеля си... Позвънила на гаджето и му разказала за случая. Момчето и отговорило:
Искай му 2000 долара, прибери парите много бързо, той даже няма да успее да си свали гащите!
Така, че момичето се съгласило и приело предложението. Приятелят и я чакал половин час да се обади. Най-накрая, след 45 минути чакане той и позвънил и я попитал какво е станало.
Тя му отговорила:
- Копелето хвърли монети!!!
Бизнес поука: Винаги обмисляйте всички аспекти на бизнес предложение преди да се съгласите и да ви го начукат.
Корпоративен урок 9:
Когато тялото било създадено, всички части от него искали да бъдат Шефа.
Мозъкът казал:
- Аз трябва да бъда шеф, защото контролирам всички функции на тялото.
Краката казали:
- Ние трябва да бъдем шефове, защото ние пренасяме мозъка наоколо, където поиска.
Ръцете казали:
- Ние трябва да сме шефове, защото ние вършим всичката работа и печелим пари."
И така после било сърцето, белия дроб, очите, докато накрая и задника поискал да бъде шеф. Всички части започнали да се смеят на идеята.
Тогава задникът се блокирал и отказал да работи. След известно време очите започнали да се затварят, ръцете се парализирали, краката изтръпнали, сърцето и белия дроб изпаднали в паника, а мозъкът изпаднал в треска. В края на краищата всички решили, че задникът трябва да бъде шеф и нещата преминали. Всички части си вършели своята работа, докато Шефът само си седял и изхвърлял навън боклуците (лайната).
Бизнес поука: Не е нужно да си мозък, за да бъдеш шеф - всеки задник може да бъде.
Корпоративен урок 10:
Една лястовичка летяла на юг, но студът я застигнал и премръзнала до смърт, тя паднала в широко поле. През полето минала крава и се изсрала върху птичката. Изпражнението стоплило лястовичката, тя се съвзела и радостно започнала да чурулика... Минаваща наблизо котка чула чуруликането и следвайки звука, извадила птичката от кравешкото лайно и я изяла.
Бизнес поуки:
1. Не всеки, който те засипва с лайна е твой враг.
2. Не всеки, който те вади от лайната е твой приятел.
3. Когато си затънал в лайна до гуша, недей да чуруликаш много-много.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Изображение
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284525
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335974
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Доста евтина пропаганда. Същите тея размахваха руското знаме пред парламента.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Фиш за заплата от 1989 г. отключи страстите в мрежата

Изображение

Фиш за заплата, датиращ от 1989 г. породи известни размишления. Животът на няколко поколения българи е бил и продължава да бъде белязан от противопоставянето между Преди и Сега. По времето на Соца и през Демокрацията. По времето на бай Тошо и по времето на демократично избраните ни лидери. Това противопоставяне няма край, няма и да има.

И хората сравняват всичко – като се започне от цени, начин на живот, свобода, та се стигне до мандарините и бананите.
Една такава съпоставка – този път на заплатите, направи мъж от Варна, който нарече своя пост в социалните мрежи ВРЕМЕ ЗА ИСТИНИ. Предлагаме ви го без редакторска намеса:
“Това е фиша за заплата на майка ми от юли 1989 г. Тогава тя работеше като фризьорка във Варна в държавно предприятие.
Заплатата й чисто е била 210,19 лв.

https://manastirite.blogspot.com/2023/0 ... _eB5EYJlP8
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284525
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335974
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mozo »

Хайде сега дружно да сметнем мешаната скара в центъра на Варна за 3.20 по-скъпа и е била на 200 лева заплата или на 2000 е доста по-евтино дори и 15 да е. Сами си вкарват автоголове и дори и не го осъзнават. Плюс това майка му е вземала 200 лева през 1989-а. Точно 5 години преди това е вземала доста по-малко, а цените са били същите.
Здравеопазването беше на ниво и беше напълно безплатно.
Най-голямата глупост от всички. Колкото беше на ниво тогава, толкова е и сега. Брат ми едва не го убиха като го лекуваха от менингит, а се оказа шарка. Те му бият инжекции против менингит, спират шарката и си беше заминал като едното нищо. Майка ми изкара някакво шесто чувство, забрани да бият поредната инжекция и точно след 2-3 часа шарката изби и брат ми започна да се оправя. Атрофияна на мускула на бедрото от инжекциите против менингит обаче си му стоят и до ден днешен. А да споменавам ли мен как ме лекуваха от дизинтерия докато всъщност имам бърбечна криза и стоях 10 дни в инфекциозна болница в УНИКАЛНА мизерия без абсолютно никаква нужда? Стига с тея тъпотии =; =; =;
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11153
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40373
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
вт юли 18, 2023 14:48
Хайде сега дружно да сметнем мешаната скара в центъра на Варна за 3.20 по-скъпа и е била на 200 лева заплата или на 2000 е доста по-евтино дори и 15 да е. Сами си вкарват автоголове и дори и не го осъзнават. Плюс това майка му е вземала 200 лева през 1989-а. Точно 5 години преди това е вземала доста по-малко, а цените са били същите.
Здравеопазването беше на ниво и беше напълно безплатно.
Най-голямата глупост от всички. Колкото беше на ниво тогава, толкова е и сега. Брат ми едва не го убиха като го лекуваха от менингит, а се оказа шарка. Те му бият инжекции против менингит, спират шарката и си беше заминал като едното нищо. Майка ми изкара някакво шесто чувство, забрани да бият поредната инжекция и точно след 2-3 часа шарката изби и брат ми започна да се оправя. Атрофияна на мускула на бедрото от инжекциите против менингит обаче си му стоят и до ден днешен. А да споменавам ли мен как ме лекуваха от дизинтерия докато всъщност имам бърбечна криза и стоях 10 дни в инфекциозна болница в УНИКАЛНА мизерия без абсолютно никаква нужда? Стига с тея тъпотии =; =; =;
Аз затова отдавна спрях да ходя при личния ми лекар като се разболея зимата, защото той само дава направление за хоспитализиране, което в България е равно на некадърни доктори, нечовешко отношение и грешна диагноза. Или пък ме ползва за опитно зайче за поредния скъп и безполезен талков боклук на Софарма. Сестра ми от 20 години събира и чете всякакви медицински учебници, защото това я интересува и винаги ме лекува 5 пъти по-бързо от т.нар. "лекари". Като вляза в болница с пневмония, лежа там по цял месец, а сестра ми ме лекува за 1 седмица до 10 дни. :lol: Само веднъж не можа да идентифицира какво ми е, защото диабетът (тип 2) беше усложнил нещата и се наложи да вляза в болница. За който не знае - диабетът идва с различни проблеми, един от които е Диабетна полиневропатия, която се изразява в силна болка в месото на краката, което го усещаш все едно някой ти реже краката с тъп нож и не можеш да мръднеш с часове. При последното ми лежане в софийска белодробна болница с пневмония ми се случи тези болки да се появят през нощта и заради тях не можех да заспя. И като помолих нощната сестра съвсем любезно да ми даде някакво обезболяващо, тя се развика все едно съм ѝ казал да ми даде цялата си заплата и че болницата не била хотел. Нощният чистач се оказа по-човечен от тоя боклук, който се нарича "медицинска сестра" и каза, че знае къде наблизо има денонощна аптека, та отиде и ми купи ибупрофен. Като ме изписаха и ми дадоха епикризата, намерих боклука и ѝ казах да ходи да се такова със себе си и после право при директора на болницата. Ама като ги знам как гарван гарвану око не вади, този "състрадателен" боклук сигурно още работи там. Това беше последният път, в който стъпих в българска болница. Сега мойш ме накараш да стъпя в такава само ако съм на умирачка или в безсъзнание.

Да не споменавам и спомените на майка ми от Втора ГРОБ (ГРадска ОБединена) болница на ъгъла на булевардите "Христо Ботев" и "Сливница". През 80-те (демек по време на великото руско робство, когато образованието уж е било на ниво) са лекували баба ми там, която е влязла на собствените си два крака, а са я изписали на количка с краката напред. И благодарение на тези "кадърни" доктори аз не познавам баба ми, ако не броиш един смътен спомен с нея от времето, когато съм бил на 2.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12981
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62030
пол: Жена
Контакти:

Re: Откраднато от нета

Мнение от Mouse »

Не ми се влиза в спор Мозо, честна скаутска :)

Просто едно време в издателстоно та БАН като завеждаш редакция бях с таван заплата от 240 лева, а преди това като обикновен редактор - с 200 лв. Не съм ползвала или съм ползвала ГТ достатъчно рядко, за да не помня колко е било билетчето тъй като ходех с колата. Бензинът ми също не помня колко беше, но нямах грам проблем да си пълня винаги до горе резервоара. Пазарувах както и сега. Два пъти месечно обилно всички трайни продукти като за седмицата оставах само хляб, мляко и други дребни. Издържах сина си, които още учеше и бях разведена. Т.е. живеехме само на моята заплата. Никога не съм го спряла от лагери и там разните му училищни екскурзии, ходехме всяко лято на море. Карах кола 2/3-та ръка (Москвич) и чак по-късно си взех Жигули комби от МТ ново, като използвах вноската на баща ми (светла му памет). Нямам спомен да съм се ограничавала в дрехи, храна, нещо за пиене (тогава още пиех), разходки, почивки или да седна в ресторант - задължително всяка събота вечер с приятелки.
Сега зареждам бензин на 2-3 месеца пълен резервоар (вярно карам в пъти по-малко), доизносвам фанелките и блузите на сина ми. Водя си строг отчет какво пазарувам по бележка, предварително уточнена от брошурата. Ако си купя нещо ново то е от "Стоки за бита" и не надхвърля 10-15 лв.: блузка, панталонки или чехли. Не ходя на море, не ходя на почивки, в ресторант не съм стъпвала от 20 години, само преди седмица влязох в сладкарница защото съседка искаше да черпи за РД.
Пък после ме питаш и упрекваш, че съм "милеела" за онова време, че съм русофил, въреки че сто пъти писах че съм само българофил. Дреме ми за Русия или САЩ. Пенсията ми е малка защото едно време (6-7 години след "демократичната" революция и съкращението ми от БАН) работех като таксиметров шофьор и съответно я съм внасяла, я не съм внасяла осигуровки. Когато внасях беше разрешения минимум. Не се оплаквам. Стига ми да живея, да си отглеждам Ара и да си карам таратайката.
Но виждам как се краде поголовно и то не от такива като мен, а от онези задници по върха. Вече и за партии и избори не ми пука. Само за спокойствието, тишината и градинката ми. Сам прецени и не се хващай за това, че съм правила малки осигуровки - не се оплаквам от пенсията си. Друга ми е мисълта!
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”