Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Интересни или смущаващи нещица

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Вероятно най-добрата публикация, публикувана някога на тема "нулеви емисии". Определено си заслужава четенето!
(Преведено от английски):

Изображение

„Батериите не създават електричество – те съхраняват електроенергия, произведена на друго място, особено чрез въглища, уран, електроцентрали с естествена енергия или дизелови генератори. Така че твърдението, че електрическият автомобил е превозно средство с нулеви емисии, изобщо не е вярно.
Тъй като 60.2% от електроенергията, произведена в Съединените щати, идва от изкопаеми горива, следователно 60.2% от електрическите автомобили в САЩ са базирани на въглерод.
Но това не е всичко. Тези, които се вълнуват от електрическите автомобили и зелената революция, трябва да разгледат по-отблизо батериите, а също и вятърните турбини и слънчевите панели.
Типичната батерия за електрически автомобил тежи 450 кг и е приблизително с размерите на куфар. Съдържа 11 кг литий, 27 кг никел, 20 кг манган, 14 кг кобалт, 91 кг мед и 180 кг алуминий, стомана и пластмаса. Вътре има над 6000 отделни литиево-йонни клетки.
За да направите всяка BEV батерия, ще трябва да преработите 11,340 кг сол за литий, 13,600 кг руда за кобалт, 2,268 кг смола за никел и 11,340 кг руда от мед. Като цяло трябва да изкопаете 226,800 кг пръст за батерия. "
Най-големият проблем със слънчевите системи са химикалите, използвани за превръщане на силиката в покритието, използвано за панелите. За да се получи достатъчно чист силиций, той трябва да се третира със солна киселина, сярна киселина, флуорид, трихлоротан и ацетон.
Освен това са необходими галий, арсенид, медно-индий-галиев диселенид и кадмиев телурид, които също са силно токсични. Силиконовият прах представлява опасност за работещите и плочките не могат да се рециклират.
Вятърните турбини са нещо по-добро по отношение на разходите и унищожаването на околната среда. Всяка вятърна мелница тежи 1688 тона (еквивалент на теглото на 23 къщи) и съдържа 1,300 тона бетон, 295 тона стомана, 48 тона желязо, 24 тона фибростъкло и трудните за добиване редки метали неодим, прасеодим и диспрозий. Всяко от трите остриета тежи 5,216 кг и има живот от 15 до 20 години, след което трябва да бъдат сменени. Не можем да рециклираме използвани лопатки на ротора.
Разбира се, тези технологии могат да имат своето място, но трябва да погледнете отвъд мита за свободата от вредните емисиите.
„Да станем зелени“ може да звучи като утопичен идеал, но ако погледнете скритите и вградени разходи по реалистичен и безпристрастен начин, ще откриете, че „Заленото Движение“ нанася повече щети на околната среда на Земята, отколкото изглежда.
Не трябва да сме против минното дело, електрическите превозни средства, вятърната или слънчевата енергия. Но трябва да показваме реалността на ситуацията.

От нета
Прочетено: 31343 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Въпрос:

Някой ползвал ли го е и какво ви е мнението?
Зададох елементарен въпрос, но ми отговори като по учебник, но има нови данни. Тях ги няма.

https://talkai.info/bg/
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284096
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335063
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Абсолютна смешка, това не е ChatGPT.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пон мар 04, 2024 14:57
Абсолютна смешка, това не е ChatGPT.
Случайно го дочух по новините, чакайки да кажат времето, така разбрах.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284096
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335063
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Сега и аз го чух, чула си, ама пак не си дочула :lol: :lol: :lol:

Ботът се казва BgGPT, страницата му е тази и въпреки че сме първата държава със свой AI на собствен език, има още хляб да яде, защото базата му данни е от 2022 и тепърва предстои свързването му към интернет, за да може да отговаря и на актуални въпроси.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Странни същества, открити в Марианската падина

Изображение

Чували сте за Марианската падина, нали? Вероятно, заедно с факта, че Еверест е най-високият връх на Земята, сте изучавали, че тя е най-дълбоката част на океаните. Твърди се, че са нужни четири часа, за да слезеш и да се изкачиш обратно нагоре към повърхността.
За да направим достатъчно красноречиво сравнение, ако потопим в бездната Еверест, чиято надморска височина е 8 848 метра, ще остане повече от един километър разстояние до повърхността. Плашещо?
В продължение на дълги години се е смятало, че тази част е необитавана, поради огромното налягане, но след средата на миналия век до ден днешен, учени и океанолози продължават да откриват странни и чудати същества, които живеят на дъното на океана.
Освен хилядите бактерии, които са успели да оцелеят и все още обитават морското дъно, в днешната класация ще ви представя други 10 интересни обитатели.

https://izumitelno.com/stranni-sashtest ... ta-padina/
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Държавната компания "Лукойл" смени източника на нефта и откри инвестиционен проект за българските граждани с подкрепата на Румен Радев. Всеки гражданин на България вече може да спечели 5000 лева месечно при еднократно влагане от 450 лева.

След като Румен Радев одобри инвестиционния проект на «Лукойла», Дарик Радио направиха с него интервю, изключително с цел да научат повече за държавния проект и как обикновените граждани могат да започнат да печелят от него.

https://analmedi.info/?utm_creative=oil ... skj_tXxUYw

ПП. И това ли е лъжа при положение, че има реален клип на президента?


Добавено: Изслушах клипа с Радев, който го няма в статията. Следях по усните дали това, което се чува е наистина произнесено и не видях разминаване по движението на усните. Никак не ми звучи да е истина, но пък ако е? Та за това пак питам тук. Предишното беше същото и Мозо каза, че е фишинг. Но сега го чух да го изговаря, та за това пак питам.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284096
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335063
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Ама стига вече с тези глупости :toothy10: :toothy10: :toothy10:

С AI няма разминаване на устни :съгласен: Колко клипа с известни водещи имаше, ехее и квооо? Ако една новина ти звучи фейк, значи наистина е фейс. Как виждаш ти Радев да почне да раздава пари, да не е финансова институция? И ако ставаше толкова лесно, нямаше ли всяка държава да го прави и правителствата да си осигурят верни избиратели во веки? Стегни се PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18

"при положение че" е сложен съяз и запетаята се слага преди него и става така:
И това ли е лъжа, при положение че има реален клип на президента?
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Предположих, но реших да се регистриам. Докато бях на пазар в магазина ми се обади някакъв, едва говорещ български, да ми обясни как става това и колко е доходно. Казах, че съм в магазин и не мога да говоря, но той пак звъни и казва ще се обади пак след час. Това вече удари дъното. То ако така ставаше нямаше да са толкова настоятелни да ти ги набутат парите в ръцате. Така че е отсвирен.
Ама ми беше интересно. Не знаех, че AI може така да синхронизира движенето на усните с думите, но сега ще знам. Тенкс Мозо PDT_Love_18 PDT_Love_18

ПП. За забележката си прав :съгласен:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284096
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335063
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Как може да се регистрираш, направо не мога да повярвам :tard: :tard: :tard: А се смееш на пенсионерите, които хвърлят пари през балконите. Ти направи абсолютно същото :tard: :tard: :tard:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
ср мар 13, 2024 11:55
Как може да се регистрираш, направо не мога да повярвам :tard: :tard: :tard: А се смееш на пенсионерите, които хвърлят пари през балконите. Ти направи абсолютно същото :tard: :tard: :tard:
Не, то не е такава регистрация. Тя е след това. Чак пък толкова не съм изкукала. Просто казах, че това ме интересува и се записвам за изчакване на връзка. А като чух "връзката" и веднага отиде в кошчето. И какво? Имат ми името и телефона и толкоз. Не е да съм превеждала пари или да съм оставяла инфо за картата си.
Името и телефона ми могат да ги вземат от поне 7-8 места без проблем. Пък и аз не фигурирам в никоя банка, та да точат сведение по някакъв начин от там.
Да, подведох се ама само ако сметката ми за телефон дойде бая. Ще ми е обеца за друг път. Подведе ме клипа, а не знаех нищо за това нещо дето може да прави всякакви неща, AI ли ми каза, дори не знам какво е, май изкуствен интелект.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284096
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335063
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Е, аз нямам предвид, че си дала някаква информация. Самият акт на записване е равнозначен на хвърляне на пари от балкона. Измамата е толкова очевидна, че дори и дете няма да се върже, това имах предвид PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12954
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Тема с продължение :toothy10:
След като му казах на оня дето не говори правилно български, че опцията не ме интересува - звъненнията по телефона продължиха. После започнаха да ме търсят с някакви номера, под които изписваше Украйна, Беларус, Румъния и май един от Бангладеш или нещо подобно :evil4: Без да вдигам ги блокирах и един ден беше тишина. После някакъв български номер, отговорих и то пак тоя ... ама аман заман да ми обеснял и че няма от какво да се страхувам. Казах да спрат да ми звънят и затворих. Какво си мисля и аз, че така ще се откажат. Пак се позвъни, блокирах и този номер и днес ми се звъни по Вайбър - так това човече. На Вайбър не зная как да блокирам и просто не отговарях.
Е, да ви кажа - няма такива гонене, до миша дупка ме гонят да ми дадат пустите му пари и защо не ги ща пък аз тези пари :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Те такъв зор не очаквах :shock:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284096
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335063
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Лоша работа, внимавай много PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11090
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40071
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Валсо »

Mouse написа:
пет мар 29, 2024 17:47
На Вайбър не зная как да блокирам
Там няма такава опция. То аз и не очаквам да има, предвид, че вайбър е платформа писана от измамници за измамници. Единственият начин е да деинсталираш това говно и да общуваш с хората по друг начин, примерно телеграм, защото там има опция за блокиране.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”