Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Интересни или смущаващи нещица

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12990
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62140
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
ср яну 10, 2024 11:12
Навсякъде е пълно с тях, дори на Цариградско има.
Сигурно има :съгласен: Рядко минавам си гледам пътя, но при следващо минаване специално ще ги потърся да видя колко е при мен и колко при тях. Стига да имам време докато шофирам. А и те не трябва ли първо да минеш покрая тях и после да ти покажат скоростта. Може би са две. Едната засича, другата показва?
Прочетено: 31873 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Валсо »

Mouse написа:
ср яну 10, 2024 11:58
Mozo написа:
ср яну 10, 2024 11:12
Навсякъде е пълно с тях, дори на Цариградско има.
А и те не трябва ли първо да минеш покрая тях и после да ти покажат скоростта.
Не. Обхватът им е 10-15 метра и ти показва с колко караш преди да си минал покрай тях. Освен това, за да ти покаже с колко караш, трябва да си в неговото платно, тоест, в дясната лента, която е до тротоара. Ако си във външното платно, няма да те удостои с тази чест. Ако не се лъжа, единственото мултитабло, което показваше и за двете платна, май беше точно това на люлинския тунел, навсякъде другаде са единични и показват само за колите в дясното платно.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12990
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62140
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Благодаря :гуш:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
ср яну 10, 2024 11:58
Стига да имам време докато шофирам.
:toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12990
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62140
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
ср яну 10, 2024 13:08
Mouse написа:
ср яну 10, 2024 11:58
Стига да имам време докато шофирам.
:toothy10: :toothy10: :toothy10:
Ми тъй де :evil4: :evil4: Де да ги знам как функционират :p
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20607
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Montoya »

Валсо написа:
ср яну 10, 2024 12:51
Не. Обхватът им е 10-15 метра и ти показва с колко караш преди да си минал покрай тях. Освен това, за да ти покаже с колко караш, трябва да си в неговото платно, тоест, в дясната лента, която е до тротоара. Ако си във външното платно, няма да те удостои с тази чест. Ако не се лъжа, единственото мултитабло, което показваше и за двете платна, май беше точно това на люлинския тунел, навсякъде другаде са единични и показват само за колите в дясното платно.
Глупости, това са си радари, засичат от половин километър и засичат всички минаващи коли в платното, не само в дясната лента. Това на Ботевградско шосе го тествам всеки ден привечер със и без други коли около мен. Постоянно сменява показанията на скоростта и то от доста голямо разстояние. Докато минавам покрай негопоказва моята скорост 70 км, на автобуса отзад 50 и на някой още по отзад вече свети червено 99, след малко минава тоя покрай мен. Та отчитат скоростта на всичките коли
Мишок, ето ти изображение на табло и къде има близо до теб
Изображение
Това мисля, че е на моста на Симеоновско шосе, имаше още едно май в тая част на околовръстното, има на Ал. Малинов, на Цариградско, на България, на Ботевградско, абе на бая места има.
https://stolica.bg/trafik/elektronni-ta ... aga-snimki
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12990
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62140
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Благодаря Монти :гуш: :гуш:
Яко се виждат. Само че не ми е ясно как разбираш дали отчита твоята скорост, на този пред теб или на този две коли отзад :roll: Отгоре пише "вашата скорост" - това ли ти показва, че е за теб?
Е, така ми стана мерак, че малко да поотпусне времето ще сляза надолу към Самоковско само, за да го видя и да си зесека километража. Че нашата улица е бетонирана и почистена, но надолу кам трафопоста и Бяла черква улиците са леш.
Още ме е шубе да ги пробвам новите гумета дали ще драпат на заледено. Толкова свикнах със старите, че съм като в Алкатараз и се пазя. Днес ще се качвам към Бистрица, та вчера след портата нахвърлях от магнезиевите люспи, за да постопят леда. Че спирам да затвора портата и ми трябва сухо, за да набера скорост за нагоре.

Като четох статията явно предстои да слагат и още таква табла. Това е добре, добре е да се знае от повече хора. Имам предвид шофьорите, които непрекъснато щъкат, както Монти, да си следят и дано да намалят катастрофите.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Валсо »

Montoya написа:
чет яну 11, 2024 08:22
това са си радари
Таблàта, които споменах, не са радари. Радарите имат прикачени към тях камери, а тези двете нямат, те са просто за информация.

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА :широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20607
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Montoya »

Валсо написа:
чет яну 11, 2024 12:16
Montoya написа:
чет яну 11, 2024 08:22
това са си радари
Таблàта, които споменах, не са радари. Радарите имат прикачени към тях камери, а тези двете нямат, те са просто за информация.

Изображение
Де бе човек, стига писа глупости. Обяснил съм кое, какво е, пуснал съм статия, прочети я поне преди да пишеш глупости. Камерите не са прикачени към радар, е тия първите които снимаха в началото на хилядолетието бяха така, отдавна вече са доста по модерни.
Това табло което си показал на тая снимка е с радар и е чисто информативно, записва само с каква скорост се движат срещу него и точно това на ускорителя за елементарни части го има от поне 15 години. Другите са от година - две.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20607
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Montoya »

Mouse написа:
чет яну 11, 2024 08:42
Само че не ми е ясно как разбираш дали отчита твоята скорост, на този пред теб или на този две коли отзад
Ами то се сменява според броя на колите и за да разбереш твоята скорост трябва да са по малко колите. Като се движат 2-3 коли с различни скорости, твоята е близо до показанието на километража ти. Като минеш десетина пъти пакрай такова табло в различен трафик и почваш да разбираш коя е твоята скорост
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12990
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62140
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Откриха огромна древна цивилизация в Амазония

Археолози откриха най-голямата и най-старата мрежа от предиспански градове в тропическите гори на Амазония, разкривайки 2500-годишна изгубена цивилизация на земеделци, предаде АФП.

Огромната мрежа от градове, която обхваща повече от 1 000 кв. км, дълго време е била скрит от джунглата в долината Упано в подножието на планинската верига на Андите в Източен Еквадор.

Ръководеният от французи екип от изследователи обаче е използвал технология за лазерно картографиране, както и археологически разкопки, за да разкрие 20 селища - включително пет големи града, свързани с пътища.

https://www.vesti.bg/sviat/otkriha-ogro ... AmNikF8zbQ
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12990
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62140
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Злато за българските информатици

На първо място е българският отбор по информатика на Жаутиковската олимпиада, която се проведе в Казахстан.
Тя бе в три дисциплини – математика, физика и информатика. Тази година в нея участваха младежи от 20 държави.
"Първо място и пет златни медала по информатика!!! Незапомнен успех!!!

https://bnr.bg/shumen/post/101935301/zl ... DPWwxjac-U
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Валсо »

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Ебаси играчите :mrgreen:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”