Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Интересни или смущаващи нещица

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Montoya »

Mozo написа:
чет яну 04, 2024 18:20
Ъъъ, какво общо има това с възрастта, всички минаваме на прегледи, някои като мен дори на пет години заради тъпата С категория...
Откажи се от категорията следващия път, явно не я ползваш, аз също не я ползвам и затова я махнах, поднових само Б
Прочетено: 31807 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Ще я взема и сега, че да ми се застъпят пак заедно да вадя книжка и лична карта. Свикнал съм накуп на 10 години, а ако сега се откажа, през пет години ще ходя за лична карта, после за книжка и така...
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12973
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61960
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

За почти всичко си прав Монти. Да, възрастнте сме по-малко като брой участници в движението.
Според мен всеки трябва да си знае възможностите. Като млада летях като изтребител и много-много не ми пукаше за знаците. Добре, че съм оцеляла като знам какъв шемет бях. Нямям и една катастрофа (само фишове за превишена скорост) :toothy10: Сега съм абсолютно стриктен шофьор. Спазвам всеки знак, карам дори с под разрешената скорост и то винаги в най-дясното платно, за да не прече на бързащите. То и колко карам сега.
Просто приятелката ми (съпругата на Док), която сега работи при друга лекарка, която ми е и лична ме предупреди, че д-р Роси вече искала да се минава през всеки лекар, както при категория С. Та по този повод. Моята книжка ще я сменям чак 30-та година, а до тогава я камилата, я камларя като изискванията, а и дали няма да съм гушнала букетчето до тогава :evil4: :evil4:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Твоята доктор Роси не може да си измисля и налага правила.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12973
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61960
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
нед яну 07, 2024 14:21
Твоята доктор Роси не може да си измисля и налага правила.
Така е, но аз завися от нея. Не тя от мен. Ще видим когато му дойде времето какви ще ги изпозамислят "великите" умове :evil4:
Като си прочетох горния пост направо се ужасих. Голямо говедо съм била някога. Виж сега на тишина, чист въздух, без дразнители и натежали годинки колко съм мила, смирена, тактичка и дипломатична. Едно време дори не ги знаех тези думи или какво значат :toothy10: :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Montoya »

Mouse написа:
нед яну 07, 2024 13:34
Спазвам всеки знак, карам дори с под разрешената скорост
И това е опасно по принцип. Този дето ти го писах на магистралата с 40 излезе пред мен.
В Англия по принцип има глоба и за ненужно бавно каране. Това което забелязах, че карат все едно ползват темпомат, ако пише 30 мили всички карат с 28 до 31-2 мили, никой не кара с 20, ако има знак 50 мили, никой не кара с 40 и така не се изнервят
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12973
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61960
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Montoya написа:
пон яну 08, 2024 07:17
И това е опасно по принцип. Този дето ти го писах на магистралата с 40 излезе пред мен.
В Англия по принцип има глоба и за ненужно бавно каране. Това което забелязах, че карат все едно ползват темпомат, ако пише 30 мили всички карат с 28 до 31-2 мили, никой не кара с 20, ако има знак 50 мили, никой не кара с 40 и така не се изнервят
О, не. Не съм го написала правилно и се е разбрало друго. Не бавя, не съм под разрешената, а когато изпреварвам на Околовръстното или Цариградското и съм в бързата лента не превишавам скоросттга повече от 10. И аз правя като англичаните без да съм знаела :) При ограничение 80 съм с приблизително (то няма точен километраж) 85/88, като мисля, че за тази малка разлика няма да ме засече радара. Принципно винаги скороста ми е бягала. Все съм малко отгоре. Иначе когато съм си с разрешените 40/50/60 гледам да съм в дясно защото все има много бързащи шофьори.
Колкото до рязкото натискане на спрачката при засичане правя две неща едновременно. Кракът на спирачката, погледът в ретровизора дали има някой да ме цуне от зад. Не знная как успявам и дали и други го правят, но от години така се пазя. А уж две неща едновременно не можело :toothy10:
Все пак имайте предвид, че когато аз взех книжка нямаше много знаци. Точно 36 бяха. 1 - излизане на улица с предимства и 36 - стоп. Нямаше онова, как се казваще, дето има няколко отговора като тест и трябва да избереш верния. После наслагаха някави сини кръгли, квадратни, ромбовидни и какви ли не. Тях така и не можах да ги запомня кой за какво е. Както и едни с линийки дето уж указвали брой платна и кое за къде е - само ме объркват и за това ги игнорирам :mrgreen:
Бях много добър шофьор, сега съм карач до магазините на двете села и до майка ми на на два месеца веднъж. А тъй като живеем в първия блок в Изток до КАТ така и не ми се налага да влизавм в центъра и движението.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
пон яну 08, 2024 09:43
че за тази малка разлика няма да ме засече радарЪТ.
Три километра е толерансът :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12973
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61960
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пон яну 08, 2024 10:35
Три километра е толерансът :thumbright:
Толкова малко? Съмнявам се, че 8 принципно ще засекат, но дори да го направят - надали ще се занимават с няколко км в +. Но ти благодаря за инфото PDT_Love_18 PDT_Love_18
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Занимават се и още как :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Montoya »

Глобите за нарушения на скоростните режими, са регламентирани в чл. 182 от Закона за движението по пътищата и са разделени на три групи.
Първата група се отнася за водачи на МПС, които са превишили максималната разрешена скорост за движение В НАСЕЛЕНИ МЕСТА.
В тези случаи ВОДАЧ, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:
1. за превишаване с 10 км/ч. – с глоба 20 лв.;
2. за превишаване от 11 до 20 км/ч. – с глоба 50 лв.;
3. за превишаване от 21 до 30 км/ч. – с глоба 100 лв.;
4. за превишаване от 31 до 40 км/ч. – с глоба 400 лв.;
5. за превишаване над 40 км/ч. – с глоба 600 лв.;
6. за превишаване над 50 км/ч. – с глоба 700 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.
Втората група се отнася за водачи на МПС, които са превишили максималната разрешена скорост за движение ИЗВЪН НАСЕЛЕНИ МЕСТА.
В тези случаи ВОДАЧ, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:
1. за превишаване с 10 км/ч. – с глоба 20 лв.;
2. за превишаване от 11 до 20 км/ч. – с глоба 50 лв.;
3. за превишаване от 21 до 30 км/ч. – с глоба 100 лв.;
4. за превишаване от 31 до 40 км/ч. – с глоба 300 лв.;
5. за превишаване от 41 до 50 км/ч. – с глоба 400 лв.;
6. за превишаване над 50 км/ч. – с глоба 600 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.
Това е от https://www.mvr.bg/opp/%D0%BF%D0%BE%D0% ... 1%81%D1%82
Т.е за превишаване на скоростта до 9 км/ч няма дефинирана глоба и не се налага такава. 3км/ч е толерансът на камерата който влиза в издаденият фиш. Ако примерно ми е дошъл фиш с 26 км/ч отгоре и глоба от 100 лв реалната скорост е била 89 км/ч, какво е показвал километражът ми никой не го интересува.
По принцип съвременните коли имат около 3 до 5% толеранс и разминаване спрямо скоростта по GPS.
Аз си сравнявам хем по навигацията, хем по таблата които поставиха в София. Примерно карам с 60 по километраж, навигацията и таблото за скорост показват 57. С увеличаването на скоростта разликата нараства, при 150 км по километраж, навигацията показва 144-145 някъде там.
Единствено имахме един Опел комбо служебен, неговите показания бяха едно към едно с таблата за скорост и навигацията, не знам що така.
И последно, от миналата година въведоха за глобите условие за повтаряемост, т.е ако имате две снимки в разстояние на една година глобата за втората се удвоява, ако ви снимат за трети път вече го водят системност, глобата остава двойна, но взимат книжката за месец или за три месеца, не знам със сигурност.
При всички случаи ако се плати глобата в 14 дневен срок се ползва отстъпка от 30%
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12973
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61960
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Аз си сравнявам хем по навигацията, хем по таблата които поставиха в София.
Това пък за първи път го чух :shock: Къде има табла из София, които ти показват с колко караш? Не с колко да караш, а да ти отчитат скоростта? И къде в навгацята има опция да ти показва с колко карам? Хайде за таблата не ми е толкоз зор защото няколко пъти в годината да изляза на Цариградско или Околовръстното. Ама все пак да го зная ако ми се наложи да знам къде да погледна на Уеиза. На Околовръстното никога не се качвам горе, а карам по лентата отстрани, как се казваше, че ми изфвърка от акъля, А, локалното май беше. Там е по-спокойно, няма задминаващи и да следя с четири очи какво става около мен. То ми се случва не повече от 4-5 пъти годишно, но внаги съм в локалното. Ако имаше такова, непрекъснато локално и на Цариградстко, и там нямаше да излизам горе в калабалъка.
Излязох си от питането: къде да гледам за скоростта на Weza примерно или къде са сложени такива табла в София. А и кой километраж показва баш точно. То не е с цефри, а една клатеща се стрелка, та съм сигурна че поне 3-4-5 км. са фира независмо дали нагоре или надолу.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11146
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40333
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Валсо »

Mouse написа:
вт яну 09, 2024 09:19
Къде има табла из София, които ти показват с колко караш?
На двата края на тунела за Люлин има, на един светофар на бул. "Тодор Александров". Тези се сещам в момента на първо замисляне. Със сигурност има и още, но тези двата съм ги срещал най-често и затова за тях се сетих първо.

===========================

Едно меме в "чест" на днешния замръзнал ден, а и на утрешния замръзнал, ако прогнозата за -10° се окаже вярна. :lol:

Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12973
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61960
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Валсо написа:
ср яну 10, 2024 01:41
На двата края на тунела за Люлин има, на един светофар на бул. "Тодор Александров". Тези се сещам в момента на първо замисляне. Със сигурност има и още, но тези двата съм ги срещал най-често и затова за тях се сетих първо.
Благодаря! Това е на обратната страна на географията и там ходех само за лаптопа при Мозо. Сега като ми е по към мен е супер, дано не ми потребва де. Тук около мен има ли някое? Младост, Дружба, Изгрев, Дианабад, Мусагеница - аз по надолу не слизам :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Навсякъде е пълно с тях, дори на Цариградско има.
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”