Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Нещичко от нета

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Нещичко от нета

Мнение от шони »

НАДПИС НА ВХОДА НА ЕДИН СТОЛИЧЕН БЛОК:
"Знам, че сме най-древната цивилизация на Балканите, в Европа, във Вселената, наясно съм че динозаврите, маймуните, трансформърите и покемоните са произлезли от нас. Знам, че сме били на три морета, три планети и ставаме мъже на три ракии. Знам, че сме народ който играе в ледени води, ходи по огън, пие вода с уран и яде лютеница с наркотици. Запознат съм, че сме измислили компютъра, автоматичната скоростна кутия, тройния чушкопек, левия мигач и десния завой. Знам, че имаме песен в космоса и на Евровизия (за другия поп) фолклор е трудно доказването, защото сърбите и гърците са смляха да ни джамбазят хитовете. Знам, че след като са изобретили секса ние първи заменяме козата с жена. Запознат съм, че сме създали кирилицата, глаголицата, шльокавицата (zdr ko pr), телепатията и езика на делфините. Наясно съм, че разбираме от футбол, политика, варене на ракия, генно инженерство и ядрена физика. Знам за всички тия патриотични неща, колко велик народ сме и никога не съм спирал да се гордея с това, ама сънародници, айде моля ви се припомнете си кои сме и спрете да серете в общата маза!
От Домоуправителя!"
Прочетено: 23382 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Нещичко от нета

Мнение от Mozo »

Домоуправителят е играч! :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Нещичко от нета

Мнение от Tsurugi »

Също така и нещавен сървул, тръгнал кусури да вади, а някаква маза го гони по петите... Мазе!

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Нещичко от нета

Мнение от Mozo »

И аз за това за малко да се заяда, но си рекох - нейсе :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Нещичко от нета

Мнение от Tsurugi »

Mozo написа:
вт ное 20, 2018 21:44
И аз за това за малко да се заяда...
Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Нещичко от нета

Мнение от Mozo »

:lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Re: Нещичко от нета

Мнение от шони »

ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ НЕЩО ВАЖНО
Адолф Айхман е нацистки офицер от Гестапо и един от главните организатори на Холокоста. И сега си представете, че този човек започне да ви говори по медиите за човеколюбие, живота, като ценност и че евреите са хора, като всички останали.
Ще му повярвате ли? Я си помислете пак!
И понеже съм убеден, че няма да му повярвате, следва да ви запитам, защо вярвате на бивши комунисти, когато ви говорят за права на човека, демокрация и свобода на словото.
Да не би да имат опит в тези дейности?
Защо вярвате на профсъюзните „лидери“, когато ви говорят за права на работещите?
Кога са ги пазили? По времето на бригате, съботниците, извънредния, но незаплатен труд?
Защо вярвате на журналисти и собственици на медии, пръкнати от идеологическите отдели на ЦК на БКП и ДКМС?
Кога са говорили истината и са работили в нормална информационна среда?
Защо вярвате на бивши доносници на ДС?
Че това са хора, превърнали предателството в професия и хоби.
Защо вярвате на „бизнесмени“ изплували от нищото, но с купища пари?
Че това бяха хора, продукт на активната борба с капитализма.
Защо вярвате на учените и интелектуалците с „минало“?
Че те се надпреварваха да пишат“ както е казал другаря Тодор Живков…“.
Защо вярвате на т.н. „националисти“?
Ужким България е над всичко, но с 4 очи гледат към Москва.
Защо вярвате на магистратите?
Да са осъдили някой за престъпленията срещу нас?
И всичките тия дават мило и драго нещата да продължат както е било до сега.
От Проповедника с картечницата
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Нещичко от нета

Мнение от Nibelung »

По гореописаните причини не вярвам на никой "демократ", "правозащитник", "пазарен икономист" и "честен частник" :idea:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Нещичко от нета

Мнение от Tsurugi »

Трябва да знаете и още нещо, като добавка към горенаписаното от г-н Проповедника с картечницата... А именно, от какъв чеп да имам вяра на някакъв си псевдо-проповедник, който не стига че ми се повдига на пръсти зад амвона, ами и картечница влачи, та да е по-убедителен може би?! Е, да, ама аз съм гърмян заек и картечниците и лафовете на ангро не ме впечатляват, не стига това, ами съм и атеист, та проповедите са ми през крачола;)

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4541
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 33940
пол: Мъж

Re: Нещичко от нета

Мнение от бат-начо »

Преди време бях чел "Гордост" на Уилям Уортън и си зададох няколко въпроса "защо така Миме" и като се нароиха профсъюзите след време - имах някакво мнение, което за съжаление излезе вярно.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
vasettoo
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 152
Регистриран: ср сеп 14, 2016 20:09
Репутация: 1770
пол: Мъж

Re: Нещичко от нета

Мнение от vasettoo »

Tsurugi написа:
вт ное 20, 2018 20:36
Също така и нещавен сървул, тръгнал кусури да вади, а някаква маза го гони по петите... Мазе!
Сигурно защото е станало мАзало в това мазе. Нещо като общата Пена. :tard:
Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Re: Нещичко от нета

Мнение от шони »

НА ДНЕШНАТА ДАТА
ICH BIN EIN BERLINER („АЗ СЪМ БЕРЛИНЧАНИН“)
ще каже Джон Кенеди пред десеки хиляди жители на Западен Берлин на 26 юни 1963 г.
На днешната дата, 27.11.1958 г. Съветският съюз, под ръководството на Никита Хрушчов, изпраща дипломатическа нота на трите западни страни-окупатори на Берлин – САЩ, Великобритания и Франция. В нотата бива оповестено, че Съветският съюз ще предаде контрола над пътищата, свързващи Западна Германия (ФРГ) със Западен Берлин на Германската демократична република (ГДР), ако в рамките на половин година не бъде постигнато споразумение сред Съюзниците за превръщане на Берлин в свободен град. Тази нота, която свързва темите за Берлин, Германия и разоръжаването, бива наричана „Ултиматум на Хрушчов“ или „Берлински ултиматум“.
До 13 август1961г. движението между двете части на града е свободно. За придвижването от едната в другата част има 81 улици и 13 станции на електрическата станция и метрото . През тях, хиляди хора бягат от ГДР. Само през 1960г. около 200 000 човека напускат Източна Германия. Освен това, повечето от тях са млади и образовани. Според държавната планова комисия на Германската демократична република, всеки пети от избягалите е специалист, 49% са под 25 години, а други 23% са под 45 години.
На 29 март 1961г. в Москва се провежда поредната среща на страните от Варшавския договор. Съветският наместник в Източен Берлин Валтер Улбрих е силно притеснен от факта, че само за януари и февруари от ФРГ са избягали 30 273 човека, от които 21 112 души са се прехвърлили на запад през Берлин.
Само през юли 1961г.около 30 000 души бягат от Източен в Западен Берлин.
ДЕНЯТ, В КОЙТО СССР ЗАГУБИ ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА, А СОЦИАЛИЗМА СТАНА ЛАГЕР Е 13 АВГУСТ 1961 г.
В 1.10 часа след полунощ на 13 август източногерманската телеграфна агенция обявява „Декларация на държавите от Варшавския договор”, в която държавите от Варшавския договор се обръщат към „правителството на ГДР и към всички трудещи се на ГДР” с предложение да се затвори границата със Западен Берлин за да „се спрат вражеските действия на реваншиските и военни сили на Западна Германия”. Правителството на Източна Германия решава, че „ще контролира границата със Западен Берлин, така както всяка суверенна нация регулира своите граници” .
Ще последва Карибската криза от 14 октомври 1962 г., която е най-острата международна криза по време на Студената война. Кризата започва на 14 октомври 1962 г., когато американското разузнаване информира американския президент Джон Кенеди за наличието на стартови площадки на съветски атомни ракети на острова и завършва 13 дни по-късно на 28 октомври 1962 г., когато съветският лидер Никита Хрушчов обявява, че инсталациите ще бъдат демонтирани.
Специално за русофилите ще припомним, че Сталин и СССР, няколко месеца по- късно, ще се опитат да уморят с глад Западен Берлин.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Нещичко от нета

Мнение от Tsurugi »

Кризата започва на 14 октомври 1962 г., когато американското разузнаване информира американския президент Джон Кенеди за наличието на стартови площадки на съветски атомни ракети на острова и завършва 13 дни по-късно на 28 октомври 1962 г., когато съветският лидер Никита Хрушчов обявява, че инсталациите ще бъдат демонтирани. Специално за русофилите ще припомним, че Сталин и СССР, няколко месеца по- късно, ще се опитат да уморят с глад Западен Берлин.
Специално за тъпанарите пишещи подобни идиотии, ще припомним че Сталин умира '53г.!

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Re: Нещичко от нета

Мнение от шони »

Е, от контекста се разбира за сталинската политика, защото това е сложна именна част, съставена от две съществителни имена. А не че през 60-те товарищ Сталин е бил жив.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Нещичко от нета

Мнение от Tsurugi »

Тоя дето се опитваш да оправдаеш, дали ще е в състояние въобще да осмисли казаното от теб, а Шон :?: :!: Защото аз дълбоко се съмнявам, но както и да е, казах каквото имах за казване и не възнамерявам да обсъждам разни радиоточки без грам интелект и ерудиция, бълващи пропагандни клишета бетер ГьобелсИзображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Нова тема Отговори

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”