Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Домашни любимци

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Домашни любимци

Мнение от Mouse »

Здравейте! Дано съм уцелила раздела за създаването на тази любима за мен тема.
Съфорумците, които ме познават от преди, знаят какъв непрестанен любител съм на животните. Също така, че обожавам плъхчетата. Моля (за незапознатите) правете разлика между Rattus Rattus - това са дивите плъхове обитаващи мазета, канали, изоставени складове и Rattus Norvegikus - това са лабораторните плъхове, които са и прекрасни домашни любимци.
Ако се абстрахирате от наслагваната от векове омраза към тези животни защото са мръсни и разнасят зарази ще разберете, че общоналоженото схващане съвсем не е правилно. Те са изключително социални животни и не контрилируемото им разпространение през Средновековието се е дължало на хората, не на плъховете. Да, чумата се е разнасяла от тях, но причина за нея са били хората. Не може да изхвърляш труповете в реките или рововете, а после да переш и да си сипваш от тази вода за пиете. Да не говорим, че понятието за хигиена просто не е съществувало.
Налагането на правене на опити с чисти животни е довело до създаването на изчистена порода плъхове от вида Rattus Norvegikus, с които един опит в Англия или в Нова Зеландия да даде един и същи резултат при ползване на съответните опитни плъхове и мишки. Към края на 18 и началото на 19 век започва и отглеждането им като домашни любимци. Това ги прави не само по-чисти от нас хората, но и липсата на имунна система довежда до факта, че може да си уморим плъхчето при болест от грип или кихане.
Мале-е, колко дълго стана.
Да ни представя последното си плъхче - Нино.

Изображение

За доказателство ще ви покажа и снимки на котака Глупи и едно от предишните ми плъхчета - Чочи. Те си играят заедно и са доказателство за съществуването на междувидова любов :lol:
Изображение

Изображение

До тук с плъхчовците. Ако на някой му е интересно ще споделя още :усмивка1:
Прочетено: 18088 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Домашни любимци

Мнение от Mouse »

А това е същият котак Глупи, сиамец на вече 12 години. Все още е активен и спокойно си живее при нас.

Изображение
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283771
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Домашни любимци

Мнение от Mozo »

Брейй, че на котката не ѝ ли се задейства инстинктът :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Домашни любимци

Мнение от Mouse »

А сега с последната по дата моя любов - немската овчарка Ара. Тя не е съвсем немска защото е микс от немска и източноевропеска овчарка, тип - работна линия. Осинових я преди година и три месеца. Беше изхвърлена на тревната площ между лентите на едно шосе. Кастрирана от Екоравновесие, да ги взимат дяволите тези, защото беше с конците още започнали леко да загноясват.
Беше любов от пръв поглед. С много грижи, любов и внимание се превърна в едно прекрасно куче, което има само един недостатък - не се отделя от мен :lol:
Ето я и нея:

Изображение

Изображение

А тук сме изморени от дългата разходка.

Изображение

Благодаря за вниманието!
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Домашни любимци

Мнение от Mouse »

Mozo написа:Брейй, че на котката не ѝ ли се задейства инстинктът :mrgreen:
Не :lol: Когато плъхчето е малко може да приеме за другар и динозавър, а пък Глупи :lol: (тогава на 5 години) е спокойно животно, непреки на всички мнения че сиамците са злобни и лоши.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283771
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Домашни любимци

Мнение от Mozo »

Овчарката е страхотна :hello1: :hello1: :hello1:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Домашни любимци

Мнение от Mouse »

Mozo написа:Овчарката е страхотна :hello1: :hello1: :hello1:
:angel4:


Мерси Mozo PDT_Love_18
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Домашни любимци

Мнение от Freyja »

Ох,сиамецът е страшен... :headbang: Много ги обичам. Имах и аз някога... :туптящо сърце:
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Домашни любимци

Мнение от Diananet »

Да, тема за хвалби. Няма лошо, но и аз обичам животинки. Ама преди два месеца хулигани счупиха гръбначния стълб на моя Гълбунчо с истинско име Чочо. Трудно движи задните си крачета и когато го галя между ушичките, и особено като се размърка, получава грешни команди, вследствие на травмата и целия подскача. Получава конвулсии и тикове. Придвижването му също е извънредно затруднено. Проблема с храненето също е налице - почти не яде, а само с молби от моя страна, а и също защото той трудно ми отказва нещо. Когато се прибирам от работа ми е трудно да гледам, как той се мъчи да стигне до външните стълби, за да ме посрещне.
Хапчетата не помагат. Съветите на пишман ветеринарите за приспиване с инжекция директно съм ги игнорирал. В погледа му виждам жажда за живот и молба за спасение.
Е, за такива неща говорете. Давайте съвети. Иначе е само фукня...

* става дума за нищо и никакво улично коте. Около 5 годишно.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Домашни любимци

Мнение от Mouse »

Много съжалявам за твоята мила животинка Diananet :плач: Знам, има много лоши хора. Особено за кучета и котета. Във ФБ членувам в няколко групи за помощ и осиновяване, за събиране на средства за лечение на изхвърлени или малтретирани животни.
Повечето хора не се замислят, че като вземат някое животно у дома е за винаги, не докато ти писне или ти дотежат грижите за него.
Не направих темата да се хваля, въпреки че и това не липсва тъй като обожавам моите. Просто да си споделяме радостта, която тези пухкави и верни приятели ни дават.
Мога да публикувам много неща за измъчени животинки, но идеята ми беше тук да споделяме радостта или тъгата, да си даваме съвети и да се подкрепяме.
Ти заведе ли твоето коте на вет и какво казват те за лечението му. Не за евтаназия, а за лечение. Ако трябва пиши от къде си, да потърсим по-читави вет за твоят Чочо.
Иначе, тъжа за него :плач:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283771
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Домашни любимци

Мнение от Mozo »

Отвратителна история, какво им е пречел :tard: :tard: :tard:
Изображение
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Домашни любимци

Мнение от Diananet »

Mause написа:...
Ти заведе ли твоето коте на вет и какво казват те за лечението му. Не за евтаназия, а за лечение. Ако трябва пиши от къде си, да потърсим по-читави вет за твоят Чочо.
Иначе, тъжа за него :плач:
Общо взето постигнаха консесус върху идеята да съм чакал той сам да се оправи.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Домашни любимци

Мнение от Mouse »

Diananet написа:Общо взето постигнаха консесус върху идеята да съм чакал той сам да се оправи.
Да им имам консенсуса :evil:
Моите животни ги водя в клиниката "Д-р Антов". Чукни във ФБ, имат страница. Там са и телефоните. Много читави и отзивчиви лекари са. Дори по телефон могат да ти дадат някаква насока или съвет. А най-добре ще е, ако си от София, да го заведеш. Не дерат по 10 кожи както повечето ветове и винаги се опитват да помогнат.
Стискам палци на Чочо, дано се оправи :pray:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47104
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Домашни любимци

Мнение от Льо »

Diananet написа:
Mause написа:...
Ти заведе ли твоето коте на вет и какво казват те за лечението му. Не за евтаназия, а за лечение. Ако трябва пиши от къде си, да потърсим по-читави вет за твоят Чочо.
Иначе, тъжа за него :плач:
Общо взето постигнаха консесус върху идеята да съм чакал той сам да се оправи.
Виждал съм кучета с тоя проблем, като частичното решение е, задната част на тялото да е обута в гащи с колелца. Обаче при коте май няма да се получи, но не пречи да опиташ. Колкото до зарастването в това състояние, едва ли ще стане ако не е обездвижен хайвана, а да обездвижиш коте .... не става.
Снимка правена ли е или само опипване приложиха?
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: Домашни любимци

Мнение от Freyja »

Някаква физиотерапия може би...?
Ти откъде си?
http://www.vita-very.com/?our-services= ... B8%D1%8F-2
http://dobrohrumvane.com/%D0%B7%D0%B0%D ... %82%D0%B0/
и пр.
Порови малко в гугъл.
И аз имах подобни пролеми с котка,но ударена от кола.Зарастна каквото зарастна и имахме уговорка ако след антибиотика и противовъзпалителните продължава да замята единия крак,да се прави физиотерапия.Тя обаче се оправи сравнително добре/ със съвсем леко накуцване остана/ и решихме да не я травмираме с влачене по кабинети,щото пък тя много чувствителна беше...
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”