Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Блокови входни неволи

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Montoya »

Васил Антонов написа:Ебаси , два дена не бях влизал у форума вече сте ми променили темичката.
Защо сте отдели ли цяла нова тема без никой да ме пита :?: Аз мислех по натам да си обособя специална тема за общо съседските неволи , тъкмо малко рейтинг да натрупам във форума , а сега вече вие сте ми отнели възможността :sad:
Всички отделени мнения нямат нищо общо със софтуерния раздел, рейтинг така или иначе с пускане на нова тема, не знам как се надяваш да го вдигнеш, а и жълтиците не работят.
Което не ти пречи да отваряш нови теми, в решената можеш да си пишеш без да се притесняваш, тя си излиза нагоре и се показва като не прочетена тема
Васил Антонов написа:
А И като пример ще ви дам че този същия всевласник ни кара сега в края на отоплителния сезон всички да си подменяме топломерите колективно и да си купим нови всички от фирма ТЕХЕМ . Кой знае колко са му бутнали подкуп за да ни пробутва тия измекяри . Като цялата работа я представя че била уж за благото на входа , за да можело всички да имат нови уреди и да се отчита в реално време и щото накуп ако сме си купели от тях топломери щели да излязат по- евтино . По -евтино ама дръжки тия от ТЕХЕМ никога не се минат , те минават всички други.
Топломерите се сменяват задължително на 10 години, а всяка година им се плаща такса, което е странно.
Сега слагат на който си смени такива с дистанционно отчитане 40лв струва бройката :banghead:
Васил Антонов написа:А пък за инкасатора дето минава да отчита водата и парното не ми се говори , той какъв изрод е :evil:
познайте от три пъти на кого е роднина . Начи тоя нещастник надписва като ненормален по 20 куб студена и 15 топла вода общо 35 куб - 35 000 литра вода на месец и не само при мен , а при почти всички . С това количество вода спокойно можем да напълним няколко басейна ако ги имахме . Това е очевадна измама и човека така си пише квото му дойде на ъкъла той даже по някога забравя да идва да очита , но никои не му търси сметка . Въобще пълна анархия беззаконие и същевременно тирания и страх цари в нашия вход , нещо като умален макет на милата ни родина .
2 пъти ни сменяват общия водемер за студената вода за година и половина време. 3 цоловия водомер хич не е евтин, въпреки това го сменяват за тяхна сметка. Викахме и инспектори идваха, разглеждаха системата и не откриха нищо нередно. Въпреки това на тримесечие от общия водомер и засеченото от индивидуалните водомери идва разлика за разпределяне средно 1200 - 1500 кубика за 70 апартамента, което е средно по 15-20 кубика на апартамент
Прочетено: 750 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Васил Антонов »

Mozo написа:Отиваш в Софийска вода и разказваш каква е случката. Не може да пише по 35 кубика обаче на абонат, нещо се бъркаш.
С жалби не Става бай- Мозо в нашия вход си колекционираме отговорите на досега пуснатите общо 10 мисля жалби до Софийска вода който твърдят че тези цифри са напълно реални , а техния човек инкасатора бил си вършел " съвестно " работата . И това издевателство със сметките започна от миналата година лятото без никаква причина от 7- 8 кб на месец изведнъж почнаха цифрите да се удвояват , утрояват , а сега вече и учетворяват при едно и също потребление . Явно люлинската вода която тече в нашия вход е най- скъпата в цяла София , те верно подменяха скоро щранговете с медни , ама качеството не виждам да се променило .
Просто явно този инкасатора е комбина с водното и от надписаните сметки припечелва някакъв процент.
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Montoya »

Едва ли рискува да ви надписва на око. Може да пише при някое отчитане на база, ако никой не му е отворил да провери водомерите, но ако ви надписва системно, нали при една проверка ще го изловят, а и такава проверка можеш и ти да си направиш. Като дойде следващия път да ти записва водомерите, си запиши и ти числата и след няколко дни отиди в каса, офис на веолия и провери какви цифри е дал инкасатора.
Ако ти е надписвал системно, разликата ще е доста сериозна
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Васил Антонов »

Montoya написа:Едва ли рискува да ви надписва на око. Може да пише при някое отчитане на база, ако никой не му е отворил да провери водомерите, но ако ви надписва системно, нали при една проверка ще го изловят, а и такава проверка можеш и ти да си направиш. Като дойде следващия път да ти записва водомерите, си запиши и ти числата и след няколко дни отиди в каса, офис на веолия и провери какви цифри е дал инкасатора.
Ако ти е надписвал системно, разликата ще е доста сериозна
Ама той не само на мен надписва , а на всички във входа с изключение предполагам на касиера и касиерица тях не съм ги чул да се оплакват от високи сметки защо ли :roll: И как ние обикновените граждани да го докажем че този инкасатора ни дере като за световно след като щом някой от входа пенсионер отиде във водното се явава някакъв шушляк с очила, риза и връзка и почва да вади някакви таблици с цифри дето ако не си на заплата във водното никога не можеш да ги разбереш . Абе бандитска работа тука всичко ни е такова всеки гледа да преебе другия и то ако може по два пъти :evil: хем да те унижи , хем да ти вземе парите , хем накрая пак да зависиш тоя същия . :evil:
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Montoya »

Казах ти най простия начин да провериш дали са ти надписани сметките, ти като не искаш да го схванеш си е твой проблем.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
golgel
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1368
Регистриран: съб яну 08, 2011 20:17
Репутация: 3395
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от golgel »

Към уважавания от мен Nibelung съвсем релевантно и демократски и т.н. За хората от моето поколение е ясно, че трудно се излиза от раковите заболявания , но рано или късно ще се наложи за да има някакъв просперитет тази малка но весела страна. Сега предстои поредния "Априлски пленум" , ще има ново роене -типично за тесни и широки , ама май ще спечелят по-тесните . На моите хора-семейство , роднини и близки приятели съм отправил една доста прозаична ,но вероятно възможна задача: след моята смърт да дойдат на гроба ми и да кажат-тате ,умря и последния комунист в България и тогава ще почивам съвършено спокойно. Съзнавам, че е доста оптимистично , но то какво друго освен умерен оптимизъм на фона на цялостната разруха. :oops: :cool: :wave:
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Nibelung »

Oт рака, който ни захвана преди 30 г. няма да оцелеем. Други ще оцелеят, но не и ние.
На гроба ми не искам нищо да казват. Мъртвите нямат дял в делата на живите.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
golgel
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1368
Регистриран: съб яну 08, 2011 20:17
Репутация: 3395
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от golgel »

То не се знае дали мъртвите нямат отношение , те нека моите хора да дойдат и да ми съобщат тази радостна новина, пък аз като музикант може и да ги чуя от онзи по-добрия свят-Мисълта ми беше за изкореняването на комунизма. :питие: :питие:
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Nibelung »

Moята мисъл пък е за изкореняването на демокраДите и прочие американски подлоги.
А за мъртвите - целокупното седесарство реве що комунистите били против християнството,
ама не е прочело и ред от Библията, та да знае защо опитите за общуване с мъртвите са измама и грях, и защо мъртвите нямат нищо с живите :evil4:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
golgel
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1368
Регистриран: съб яну 08, 2011 20:17
Репутация: 3395
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от golgel »

Разрухата не започна преди 30 години ,а преди 60 с "историческия " априлски пленум. Тези,които не знаят това или са много заболяли от неизлечима болест или не искат да проумеят защо сме на това стъпало от развитието на света. За добро или за зло аз помня доста отдавна за разлика от някои , които по "онова " време може би са били в ташкент /длъжен съм да поясня че става дума за това че са били на бащите им в тестисите" та не знаят за какво става дума. От бившите соц.републики има ли някоя която да е по-зле от нас ? Май няма. Който не вярва да вземе да прочете книги и дебели и тънки , а не само тезисите на червените хунвейбини от една известна улица № 20. :wave: :salute: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Mozo »

И симпатичният им евродепутат :evil4: :evil4: :evil4:
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Nibelung »

golgel написа:Разрухата не започна преди 30 години ,а преди 60 с "историческия " априлски пленум. Тези,които не знаят това или са много заболяли от неизлечима болест или не искат да проумеят защо сме на това стъпало от развитието на света. За добро или за зло аз помня доста отдавна за разлика от някои , които по "онова " време може би са били в ташкент /длъжен съм да поясня че става дума за това че са били на бащите им в тестисите" та не знаят за какво става дума. От бившите соц.републики има ли някоя която да е по-зле от нас ? Май няма. Който не вярва да вземе да прочете книги и дебели и тънки , а не само тезисите на червените хунвейбини от една известна улица № 20. :wave: :salute: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Тезисите на червените хунвейбини не съм ги чел и не смятам да ги чета. Тезисите на сините хунвейбини ги прочетох още преди 26 г. и досега продължавам да ги чета. В началото ги харесах и им повярвах. Сега предизвикват у мен само отвращение с наглото си лицемерие. Малко са на брой, но са много кресливи и безочливи, и колониалните управители от известната ул. "Козяк" стоят зад гърба им.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Montoya »

Ама и тая тема не пропуснахте да я политизирате значи :усмивка1:
Честно казано, от тези сравнения онова време срещу това време не виждам никакъв смисъл. Нито ще се върне онова време, нито пък с нещо ще промени сегашното, така че няма смисъл, ама ако ви е интересно си спорете
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Nibelung »

И тема за тичинките и плодниците да се пусне, пак ще се появи някой козяк да каже, че цветята са неподвижни, защото комунистите са им откраднали краката :dontknow:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Блокови входни неволи

Мнение от Kotkata68 »

Nibelung написа:И тема за тичинките и плодниците да се пусне, пак ще се появи някой козяк да каже, че цветята са неподвижни, защото комунистите са им откраднали краката :dontknow:
:широка усмивка: :широка усмивка: :широка усмивка:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”