Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

косопад/маска с чесън

Споделен проблем - половин проблем.
Нова тема Отговори
RainyDay
Регистриран
Мнения: 47
Регистриран: чет юли 30, 2009 17:41
Репутация: 15
пол: Жена
Местоположение: ....in the rain...

косопад/маска с чесън

Мнение от RainyDay »

проблемът ми е, че от няколко месеца (2-3) косата ми пада и вече е видимо оредяла по цялата глава.
пробвах с ампули с плацента, с вода от орехова шума и двете препоръчани ми от фризьор, около месец използвах и двете и никакъв резултат
не съм ходила на лекар още, но след 2 седмици ще си пуска изследвания на хормони, защото знам че може и от това да е косопада

както и да е, темата я пиша защото мисля да си направя маска за коса с чесън и всички казват, че 8-9 месеца след това миризмата остава при намокряне на косата, но пък била много ефикасна за това мисля да си я направя (една от многото де, че намерих 20тина)
въпроса ми е АКО сте си я правили или познавате хора използвали чесън за спиране на косопад, при изпотяване и леко намокряне на косата от потта усеща ли се миризмата на чесън? ? ? защото другия месец започвам работа която понякога включва физически усилия и потене и дали ще ми замирисва косата ако се потя?
благодаря предварително
Прочетено: 326 пъти
Fly
Open up the part of you
that wants to hide away
You can shine,
Forget about the reasons
why you can't in life,
And start to try,
cause it's your time,
Time to fly.

:туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 285355
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 337502
Местоположение: Somewhere In Time

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от Mozo »

Аз съм си правил преди години, абсолютно без нужда, просто за проба. При най-малкото намокряне замирисва... Не се потя особено и нямам наблюдение точно върху потенето, но пет капки дъжд да те навалят и започваш да вониш на плод и зеленчук :sick:

Прочети тази тема и коментара ми отдолу, но все пак, ясно е, че ако проблемът е хормонален, нищо от това няма да помогне PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от rado84 »

Няма ли да е по-лесно просто да се обръснеш нула номер и да туриш една пиратска кърпа на главата? :усмивка1:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 285355
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 337502
Местоположение: Somewhere In Time

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от Mozo »

Що за глупаво предложение :roll:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от rado84 »

Защо да е глупаво? Излез на улицата да видиш колко хора има с бръснати глави. Косопад трудно ще пребориш, а нула номер е лесно решение на проблема. Плюс това е и по-приятно през лятото - не ти се поти главата и съответно вероятността да получиш някой слънчев удар намалява значително. И не прекарваш по няколко часа в банята заради едната коса. :roll:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 285355
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 337502
Местоположение: Somewhere In Time

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от Mozo »

Въпрос на личен избор е дали ще е с дълга коса или не, но доста рядко срещам жени с бръснати глави и пиратски кърпи :idea: И още нещо, което явно не ти е ясно - и през зимата, и през лятото е по-добре с коса, защото тя е лош провотник и на топло, и на студено. Когато си с коса е много по-малка вероятността да получиш слънчев удар, отколкото ако ти пече директно на кожата.
Изображение
RainyDay
Регистриран
Мнения: 47
Регистриран: чет юли 30, 2009 17:41
Репутация: 15
пол: Жена
Местоположение: ....in the rain...

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от RainyDay »

няма да ми отива ;д
а и съм фен на дългите коси ;д
една фризьорка ми каза, че може да пада заради стрес, макар че преди това не бях стресирана... сега с тоя косопад се стресирах ;д

ох изобщо не ми е смешно де, всеки път като си измия косата и се погледна в огледалото все едно съм във филм на ужасите ;х
благодаря, Mozo, за отговора, прегледах темата ще пробвам някои неща преди чесъна, няма да избързвам поне до изследванията
Fly
Open up the part of you
that wants to hide away
You can shine,
Forget about the reasons
why you can't in life,
And start to try,
cause it's your time,
Time to fly.

:туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце: :туптящо сърце:
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от Льо »

Тия фризьорки много вещи се пишат, но в повечето случаи баламосват. Виж си хормоните и едва тогава търси решение.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от kakavida »

Втриването с чесън е 40 дена. Два часа и се отмива. Като завали дъжд и години да минават все си усещаш и ти миризмата като те навали :???:
Ето една полезна статия :тук.
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Потребителски аватар
Freyja
Доктор
Доктор
Мнения: 4535
Регистриран: ср ное 02, 2011 10:52
Репутация: 25895
пол: Жена

Re: косопад/маска с чесън

Мнение от Freyja »

Льо написа:Тия фризьорки много вещи се пишат, но в повечето случаи баламосват. Виж си хормоните и едва тогава търси решение.
И не само хормоните.Пусни си пълна кръвна картина за да се видят и чернодробните показатели.Такова състояние е за лекар.
“We watch, we listen, and we remember.The past is already written. The ink is dry.”(the Three-Eyed Raven)
Нова тема Отговори

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”