Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Елементарни деформации на срязване и усукване

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с механиката.
Кинематика, динамика, статика, класическа механика, квантова механика, релативистична механика, механика на флуидите, биомеханика, теоретична механика, съпротивление на материалите.
Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Елементарни деформации на срязване и усукване

Мнение от Kotkata68 »

ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ
ФИЛИАЛ ПЛОВДИВ
КАТЕДРА “МЕХАНИКА”

Реферат
НА ТЕМА:
ЕЛЕМЕНТАРНИ ДЕФОРМАЦИИ НА СРЯЗВАНЕ И УСУКВАНЕ

Име: Хатидже Байзит Али
Специалност: Индустриален мениджмънт
Група: 22 А
Фак.№: 244420

Дата: 28.01.2011г. Проверил:
/доц. М. Памукчиев/


Чисто срязване

Ако към две много близки напречни сечения от едно твърдо тяло приложим две равни по големина и противополжни по посока сили, перпендикулярни на оста на тялото, при достатъчна големина на силите тялото ще се среже на две части. Деформацията, която настъпва в този случай малко преди момента на отрязване, се нарича срязване. Ако при срязването в напречното сечение на тялото само тангенциалното усилие Q е различно от нула, а останалите- усукващ момент, огъващ момент и нормалното усилие са равни на нула, състоянието на тялото в това сечение се нарича чисто срязване.

Разрезни усилия

Ако натоварим един неподвижно закрепен прът с напречни на оста му сили (фиг.6.1а), то в напречно сечение на пръта (фиг. 6.1б), по метода на сечението ще се появят две разрезни усилия:
Тангенциално разрезно усилие Qz - равнодействащата на вътрешните сили по
ос z, напречна на оста на пръта x.
Огъващ момент My - момента на вътрешните сили около оста y, напречна на оста на пръта x.
......
елементарни деформации на срязване и усукване.rar
(259.47 KиБ) Свален 51 пъти
Прочетено: 1101 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

Върни се в “Механика”