Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Изграждане на автосервиз

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи, и всякакви теми свързани с транспорта.
Пътен транспорт, воден транспорт, железопътен транспорт, въздушен траспорт, минен транспорт, въжен транспорт, космически транспорт, контейнерни превози, куриерски услуги, транспортна система, инфраструктура, транспортни средства, релсови пътища, превозни средства, стоки, пътища.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Изграждане на автосервиз

Мнение от Mozo »

ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО ТЕХНИКА И МЕНИДЖМЪНТ


БИЗНЕС ПЛАН


Тема:Изграждане на автосервиз


Съдържание
1.Бизнес идея - 4 стр.

2.Избор на правна форма и предмет на дейност – 4 стр.
2.1. Избор на правна форма
2.2 .Предмет на дейност

3.Анализ на пазара – 5 стр.

4.Характеристика на идеята – 5 стр.
4.1.Основни аргументи за възникване на идеята
4.2.Предполагаеми количества от продажбите
4.2 а) от ремонта на камиони
4.2 б) от тунинговането на автомобили

5.Материали, части и оборудване – 7 стр.
5.1. Материали за тунинговане
5.2.Части за камионите
5.3.Обурудване за сервиза
6. Необходими финанси – 8 стр.
6.1.Финансови средства
6.2.Прогнозни приходи
6.3.Прогнозни разходи:
7. Стратегия за дългосрочен 3 годишен план – 9 стр .
8. Приложение – 10 стр.




Ние правим вашият автомобил уникален!



1. Бизнес идея:
Идеята ми е да изградя свой собствен автосервиз в гр. Ботевград. Автосервизът ще се занимава с тунинговане на автомобили и ремонт на камиони. Смятам, че това е една обширна пазарна ниша, т.к. на територията на общините Ботевград, Правец и Етрополе няма тунинг сервиз, а няма и автосервиз специално за товарни автомобили, така че аз реших да о бединя и двата предмета на дейност.

2. Избор на правна форма и предмет на дейност:
2.1. Избор на правна форма:
За избора на правна форма се спрях на ЕООД, въпреки недостатъците си този вид фирми се ползват с по-голямо доверие и авторитет от банки, партньори и клиенти. Данъчно и адресно фирмата ще бъде регистрирана в гр. Ботевград под търговското наименование: „АУТО ТУНИНГ М” ЕООД
2.2. Предмет на дейност:
Предметът на дейност ще бъде разделен на две части. Първата част ще се занимава с ремонтът на всякъкъв вид камиони. В себе си тя ще съсредоточава 65% от всички налични ресурси и ще е основен доходоносител.Втората част ще се занимава със автомобилен тунинг (фиг. 1), който обединява в себе си боядисване, монтиране на аеродинамични елементи (брони, споилери и др.), монтиране на аудио системи, специален ремонт на двигател и ходова част, и други дейности в зависимост от желанието на клиента, но не забранени от закона.
фиг.1
Мercedes-Benz Carlson
3. Анализ на пазара:
След внимателно задълбочен анализ и наблюдение на пазара установих, че на територията на общините Ботевград, Правец, Етрополе, Мездра, Златица и Ябланица няма специализиран сервиз за тунинг на автомобили, а няма и автосервиз за товарни автомобили с допустима максимална маса над 3,5т.

4. Характеристика на идеята:
4.1. Основни аргументи за възникване на идеята:
От анализа на пазара установих, че нито един от сервизите намиращи се на територията на гр. Ботевград и съседните общини не се занимава с такъв вид дейности. Вторият ми аргумент са разговорите ми с автоманияци, които желаят да тунинговат качествено своите автомобили. Третият ми аргумент са разговорите ми с няколко големи превозвачи от Ботевград (г-н Николай Велков, фирма ”Техноинжинеринг 96” ООД и др.),Които подкрепиха нуждата от сервиз за качествено обслужване на техниката им.4.2. Предполагаеми количества от продажбите:

4.2 а) от ремонта на камиони:
В зависимост от марката на камионите и повредите ще мога да отремонтирам и да получа приходи средно от около 60-70 камиона месечно, при 5 дневна работна седмица. Също така в момента търся контакти с официалните представители на марката DAF за България и Автокъща „Капитолия” ООД, които също внасят тази марка, за извършването на гаранционното и извънгаранционно обслугване на камионите DAF от сериите XF, CF, LF, (фиг.2,3,4) закупени от превозвачите на територията на общините Ботевград, Правец, Етрополе, Мездра, Ябланица и Враца.

Целият материал:
Прикачени файлове
Изграждане на автосервиз.rar
(254.99 KиБ) Свален 31 пъти
Прочетено: 549 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Транспорт”