Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Въпроси, проблеми и предложения за форума.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284000
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334767
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
ср мар 27, 2024 19:26
че и на десктопа - в Линукс
Е такова нещо не съм виждал, я кажи по-подробно?
Прочетено: 460 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40011
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
ср мар 27, 2024 20:41
Валсо написа:
ср мар 27, 2024 19:26
че и на десктопа - в Линукс
Е такова нещо не съм виждал, я кажи по-подробно?
Ми не знам как го правеха, но го видях няколко пъти - докато браузърът (Firefox) е отворен, показваше рекламите като известия на десктопа (което беше и причината да ги забраня завинаги :lol: ). Примерно, както qbittorrent може да ти показва известие при завършена задача, така тия п*дали от сайтовете за залагания показваха реклама под формата на десктоп известие, което не можеш да затвориш по никакъв начин. Като затвориш браузъра, рекламата изчезваше. Проверявах папката с профила много пъти за нежелани файлове, защото мислех, че подобно на уиндоус са ми инжектирали някоя скапана библиотека, но нямаше нищо такова.
Подозирам, че са взели кода от уйбунту от периода му, когато заливаше потребителите си с реклами, а уйбунтуто нали е с отворен код и оттам са взели кода как да са нахални. А не е като да не съм пробвал всякакви варианти да ги блокирам, вкл. и във всички видове хостс файлове. Задаваш му на сайта да го пренасочва към 127.0.0.1, към 0.0.0.0 и чеп - он пак си се показва, дори и след рестарт на системата. Или хостс файловете в арч отдавна са престанали да работят (да бъдат четени от системата), или гадовете са намерили начини да ги заобикалят. Единствените две неща, които помогнаха, бяха URL filter в настройките на стария рутер и добавката Impulse Blocker. Сега с новия рутер няма филтри за уеб адреси и карам само на Импулс Блокър.
Даже питах и един приятел, който е системен администратор в голяма българска фирма как да се отърва от тия нещастници. Само че аз нямам техническите и финансови възможности за неговия начин, така че се наложи да мисля друг. А неговият начин е със скъп рутер (май беше сиско или нещо такова) принуждава тия сайтове да бъдат пренасочвани към dead end устройство - един суич, закачен към рутера, който пък суич не е закачен никъде.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284000
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334767
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Мнение от Mozo »

Ееее, това е защото си дал Allow на Push известията за съответния сайт и не, не ми казвай, че не си дал, защото друг вариант няма - бутам се по цял ден по такива сайтове, защото свалям различни файлове, а там е пълно с всякакви комарджийски реклами и нямам нито една нотификазия. За щастие се спират лесно от настройките на браузъра. Доста ламерско изпълнение :p

https://support.mozilla.org/en-US/kb/pu ... =inproduct
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40011
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Мнение от Валсо »

Никога не съм влизал по такива сайтове, камо ли да им разрешавам известия. Залаганията не са моята страст, повечето такива сайтове са футболни, а футбола го ненавиждам повече и от чалгата. Пощите на сестра ми са в АБВ и точно оттам извират тия нахалници и започна цялата одисея с тях.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284000
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334767
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Мнение от Mozo »

Не, не, имах предвид, че ходя постоянно по сайтове, в които изскачат такива реклами. Иначе не мога да понясм ни футбол, ни тъпотиите от комара и са ми крайно противни :mrgreen:
Изображение
begbi
Регистриран
Мнения: 40
Регистриран: нед мар 17, 2024 13:55
Репутация: 205
пол: Мъж

Re: Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Мнение от begbi »

Нямам такива дертове, само в бета влизам чат - пат, въртя едни 100 лв от седем години, а и дават лайв предавания, ако не мога да ги гледам другаде - например снукър :)

Редакция:
Такива комарджийски реклами ми излизат единственно в сайтове за гледане на онлай филми, но си мисля че могат да се ограничат, ако си поиграеш с ublock logger - a, нз не съм пробвал.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40011
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Дано никога да НЕ минавате на Cloudflare!

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
чет мар 28, 2024 01:52
За щастие се спират лесно от настройките на браузъра. Доста ламерско изпълнение :p

https://support.mozilla.org/en-US/kb/pu ... =inproduct
Знам ги тези настройки и ги ползвам отдавна. За всичко що е спортно и комарско в тези настройки всичко му е забранено, вкл. и MIDI - за всеки случай. :lol: Но и това в някои случаи не помага, така че трябват и помощни средства.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Въпроси и проблеми, свързани с Kaminata.net”