Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Линукс лафче

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от beggginer »

Zeroadhesion написа:
пет юни 14, 2019 00:08
Трябваше да избирам дистро за новия служебен лаптоп на една колежка и се спрях на...Solus.

  • Казвам защо не избрах Arch :)

1.
Няма да го използвам аз.
2. Лаптопа трябва да стане за утре.

  • Казвам защо не избрах Debian (първо избрах него)

1.
Още по време на инсталацията ми иска допълнителни non-free драйвъри, за да пусна нет през WiFi.
2. Пуснах Debian Buster RC1 Live KDE да го разгледам...имаше много bloatware и трябваше да правя минимална инсталация, да се занимавам да търся допълнително non-free драйвъра за WiFi и след това да инсталирам допълнително минималния KDE пакет. ЧАК след това да започна настройки... Ами извиньете, ама аз по-добре да сложа Arch, щях да се справя по-бързо :lol: :lol: :lol: :lol:

Та относно Solus...чук е това дистро!!! :shock: От много време насам не ми се е случвало да нямам никакви забележки, голямо БРАВО, заслужава си репутацията!
Трябваше да и пляснеш едно манджаро, и да и гледаш сеира после. :lol:
Прочетено: 415759 пъти
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
petie
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 955
Регистриран: съб май 18, 2019 22:35
Репутация: 2709
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от petie »

Zeroadhesion написа:
пет юни 14, 2019 00:08
Трябваше да избирам дистро за новия служебен лаптоп на една колежка и се спрях на...Solus.

  • Казвам защо не избрах Arch :)

1.
Няма да го използвам аз.
2. Лаптопа трябва да стане за утре.

  • Казвам защо не избрах Debian (първо избрах него)

1.
Още по време на инсталацията ми иска допълнителни non-free драйвъри, за да пусна нет през WiFi.
2. Пуснах Debian Buster RC1 Live KDE да го разгледам...имаше много bloatware и трябваше да правя минимална инсталация, да се занимавам да търся допълнително non-free драйвъра за WiFi и след това да инсталирам допълнително минималния KDE пакет. ЧАК след това да започна настройки... Ами извиньете, ама аз по-добре да сложа Arch, щях да се справя по-бързо :lol: :lol: :lol: :lol:

Та относно Solus...чук е това дистро!!! :shock: От много време насам не ми се е случвало да нямам никакви забележки, голямо БРАВО, заслужава си репутацията!
При Дебиан за WIFI е така водят се non free защото не са свободни драйвери то и при повечето дистрота е така ама при него тези драйвери се добавят след инсталацията,я разкажи за тва дистро и защо аджеба й тури Линукс за службата?
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4562
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34132
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от бат-начо »

Нерде Budgie (вероятно), нерде КДЕ. За да се "прасне" нещо такова, то се очаква да е "стреляй и забрави". Нямам никакви наблюдения към Solus откак оставиха консорт-десктопа. Та мисълта ми е, що е мислено едно първоначално (КДЕ да е и търсене на каква база да е качено), пък после - "ей това е човекът"?
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19063
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36577
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Zeroadhesion »

beggginer написа:
пет юни 14, 2019 00:10
Трябваше да и пляснеш едно манджаро, и да и гледаш сеира после. :lol:
Ееее, де, нищо му няма на Manjaro-то, сложил съм го на 1 прЕател и не се оплаква :lol: Лаптопът му е на 7 години. 8-[
petie написа:
пет юни 14, 2019 00:16
При Дебиан за WIFI е така водят се non free защото не са свободни драйвери то и при повечето дистрота е така ама при него тези драйвери се добавят след инсталацията,я разкажи за тва дистро и защо аджеба й тури Линукс за службата?
А какво да ѝ сложа, бе, момче? Mac OS ли? :lol: :lol: :lol:
Лично аз съм с Arch на "службата" и ми "служи" вярно вече трета година е up to date, без да съм преинсталирал или пипал нищо, само ъпдейтвам. :lol:

За Debian non-free фанатичните изключения съм наясно от време оно, но реших да го пробвам все пак, нали съм приключенски настроен. Изхвърча бързо и приключението с Buster свърши, все пак НЕ сме 2003-та, нито 2009-та, да се вземат в ръце малко :lol:

Solus напоследък е набрала много популярност и е изградена от нулата, едни ирландски пичове се занимават с нея, има голямо комюнити ролинг е и т.н. Фактът, че е изградена от нулата означава, че е направена с мисъл, а не е аматьорска надбавка. Фактът, че е rolling го уважавам. Фактът, че се пльосна без никакъв проблем на UEFI лаптоп, намери си всички драйвъри и има всичко в хранилищата, също доста го уважавам :lol: :lol: :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Е, че то е така и с Mint, няма UEFI, няма Legacy, върви навсякъде с три клика. Аз затова и него слагам :lol: :lol: :lol:

Браво за колежката, много уважавам такива ходове и много се радвам :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19063
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36577
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:
пет юни 14, 2019 00:39
Е, че то е така и с Mint, няма UEFI, няма Legacy, върви навсякъде с три клика. Аз затова и него слагам :lol: :lol: :lol:

Браво за колежката, много уважавам такива ходове и много се радвам :headbang: :headbang: :headbang:
Така е :) Иначе колежката не знае, че утре ще получи Лаптоп с Linux, няма думата тя. :lol: Ама схваща бързо, преценил съм я вече :mrgreen:
Потребителски аватар
petie
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 955
Регистриран: съб май 18, 2019 22:35
Репутация: 2709
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от petie »

Zeroadhesion написа:
пет юни 14, 2019 00:37
beggginer написа:
пет юни 14, 2019 00:10
Трябваше да и пляснеш едно манджаро, и да и гледаш сеира после. :lol:
Ееее, де, нищо му няма на Manjaro-то, сложил съм го на 1 прЕател и не се оплаква :lol: Лаптопът му е на 7 години. 8-[
petie написа:
пет юни 14, 2019 00:16
При Дебиан за WIFI е така водят се non free защото не са свободни драйвери то и при повечето дистрота е така ама при него тези драйвери се добавят след инсталацията,я разкажи за тва дистро и защо аджеба й тури Линукс за службата?
А какво да ѝ сложа, бе, момче? Mac OS ли? :lol: :lol: :lol:
Лично аз съм с Arch на "службата" и ми "служи" вярно вече трета година е up to date, без да съм преинсталирал или пипал нищо, само ъпдейтвам. :lol:

За Debian non-free фанатичните изключения съм наясно от време оно, но реших да го пробвам все пак, нали съм приключенски настроен. Изхвърча бързо и приключението с Buster свърши, все пак НЕ сме 2003-та, нито 2009-та, да се вземат в ръце малко :lol:

Solus напоследък е набрала много популярност и е изградена от нулата, едни ирландски пичове се занимават с нея, има голямо комюнити ролинг е и т.н. Фактът, че е изградена от нулата означава, че е направена с мисъл, а не е аматьорска надбавка. Фактът, че е rolling го уважавам. Фактът, че се пльосна без никакъв проблем на UEFI лаптоп, намери си всички драйвъри и има всичко в хранилищата, също доста го уважавам :lol: :lol: :lol:
Е то хубаво си й сложил Линукс ама утре в службата да не гледа умно щот са й дали файл от някоя М$ шитня или НАП,НОИ или друга трибуквена *уйня? Е радвам се че си наясно.хм това дистро Solus изглежда доста яко ама е без KDE
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19063
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36577
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Zeroadhesion »

petie написа:
пет юни 14, 2019 00:53
Е то хубаво си й сложил Линукс ама утре в службата да не гледа умно щот са й дали файл от някоя М$ шитня или НАП,НОИ или друга трибуквена *уйня?
НАП като ти пратиха файл, каква грешка ти изби под Linux? :evil4:
Стига ламерщини, занимавам се с това от години, тя също не е тъпа, не се коси :thumbright:
Потребителски аватар
petie
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 955
Регистриран: съб май 18, 2019 22:35
Репутация: 2709
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от petie »

Браво радвам се :hello1: :hello1: :hello1:
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19063
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36577
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Zeroadhesion »

:) За да си върши конкретно тя работата ѝ трябва браузър, сервизната програма, която работи на Java и мейл клиент - Easy Peasy. За офис използваме WPS, защото има съвместимост 1:1 с MS Office. Добре, че никой не използва отворените формати, че щях да се видя в чудо #-o LibreOffice цапаше MS Office форматите яко, особено таблиците със сложни формули и вградени файлове, затова към момента не го ползвам :sad: Word документите, ако имат повече пипнато под MS Office пак се мажат под LibreOffice, а с WPS отново си излизат 1:1 :???: Важи и за PowerPoint, но той се включва рядко.
Потребителски аватар
petie
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 955
Регистриран: съб май 18, 2019 22:35
Репутация: 2709
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от petie »

Zeroadhesion написа:
пет юни 14, 2019 01:14
:) За да си върши конкретно тя работата ѝ трябва браузър, сервизната програма, която работи на Java и мейл клиент - Easy Peasy. За офис използваме WPS, защото има съвместимост 1:1 с MS Office. Добре, че никой не използва отворените формати, че щях да се видя в чудо #-o LibreOffice цапаше MS Office форматите яко, особено таблиците със сложни формули и вградени файлове, затова към момента не го ползвам :sad: Word документите, ако имат повече пипнато под MS Office пак се мажат под LibreOffice, а с WPS отново си излизат 1:1 :???: Важи и за PowerPoint, но той се включва рядко.
Аха затова говорех ама щом сте ги решили браво
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

С НАП и НОИ се работи чудесно под Linux, стига да имаш подпис, който го поддържа. Няма оправдания за използване на говното :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Shaker »

Браво на вас. В службата ме мигрираха на macOS, заради тъпият X-Code :lol:
Потребителски аватар
petie
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 955
Регистриран: съб май 18, 2019 22:35
Репутация: 2709
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от petie »

Mozo написа:
пет юни 14, 2019 10:12
С НАП и НОИ се работи чудесно под Linux, стига да имаш подпис, който го поддържа. Няма оправдания за използване на говното :thumbright:
Уау уврели са значи?
Потребителски аватар
petie
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 955
Регистриран: съб май 18, 2019 22:35
Репутация: 2709
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от petie »

Shaker написа:
пет юни 14, 2019 20:22
Браво на вас. В службата ме мигрираха на macOS, заради тъпият X-Code :lol:
Е нема ли порт тва чудо?
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”