Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Линукс лафче

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284492
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335964
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Shaker написа:
пон апр 29, 2024 08:03
Mozo написа:
пон апр 29, 2024 01:52
Да, защото мишката ти стои в границите на редактора. Излез извън него и скролирането спира, а не трябва. Това под X11. Иначе при Wayland си работи.
Ако ми излезе курсорът на мишката с маркиран тескст извън редактора, скролирането спира при мен в X11 и Wayland. Дай някакъв клип, че не мога да разбера, какво имаш в предвид. Това, за мен, си е напълно нормално поведение.
Е, не знам как ще е нормално поведение, след като откакто ползвам компютър от 40 години, винаги е било така, независимо дали е Notepad, Kate, Xed или каквото и да било там. Текстът продължава да скролира, независимо дали мишката ти е напуснала границите на текстовия редактор или не. Аз намерих решение, даунгрейднах Kwrite, поради несъвместимостта на версиите системата ме пита дали да махна Kate и проблемът се оправя. Ако са и двете даунгрейднати до една и съща версия, бъгът продължава да е там.

Винаги е било така, независимо от текстовия редактор или операционната система и за това нещо си има причина. Когато вършиш милион неща, никой няма да седне да цели граници. Дърпаш надолу или нагоре и това е - нещата се случват.

Моля, потвърди ми бъга, не обръщай внимание на грешките, просто не обичам да се проверявам явно и цъкам на Send бутона като луд джихадист с автомат :lol: :lol: :lol:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=486194

Изображение
Shaker написа:
пон апр 29, 2024 08:03
Да, потвърждавам го. Получи ми се 1 път от 4 опита.
Моля, потвърди и него:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=476670

Иначе има още два бъга, свързани с този, но не мога, ще ме сметнат за робот, репортнах хиляда бъгове за 5 часа... Понякога файлът не се вижда и трябва да дадеш рефреш, а друг път взема центъра на папкатати и маркира всички икони оттам нагоре. Не надолу, именно нагоре. Няма такива бъгове. И не се чуди, че ме дразни - аз правя това по цял ден. Ако не мога да намеря файл сред хиляди файлове, постоянно трябва да му пиша името ръчно и да рефрешвам като идиот, къде ми отива уъркфлоулът? Губя двойно повече време, защото онези не правят елементарен QA :sick: И да, ползвам Plasma от 3 дни, но ми е супер изнервящо. Въпреки това я ползвам...
бат-начо написа:
пон апр 29, 2024 11:23
На кубита не могат ли вече да се ползват потребителски теми?
Може :)
Прочетено: 430196 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284492
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335964
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Моля всеки, който не го мързи просто да напише, че и той има нужда от този диалог:
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=482519

Скандално е в 21-и век да нямаш файл трансфер попъп :tard: :tard: :tard: Тъпите им нотификации не вършат работа и са зле. Как може да оставят само тях, направо не знам...
Изображение
Потребителски аватар
Fernando Sucre
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1103
Регистриран: нед юли 01, 2018 19:56
Репутация: 10681
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Fernando Sucre »

Mozo написа:
пон апр 29, 2024 11:34
.....
Е, не знам как ще е нормално поведение, след като откакто ползвам компютър от 40 години, винаги е било така, независимо дали е Notepad, Kate, Xed или каквото и да било там. Текстът продължава да скролира, независимо дали мишката ти е напуснала границите на текстовия редактор или не. Аз намерих решение, даунгрейднах Kwrite, поради несъвместимостта на версиите системата ме пита дали да махна Kate и проблемът се оправя. Ако са и двете даунгрейднати до една и съща версия, бъгът продължава да е там.
И при мен е така - като напусна прозореца с показалеца, мога да продължавам да скролирам маркироваката по текста. Интересното е че и при Mousepad е така. Честно казано не съм сигурен, че не е общо прието поведение. Но може и да е свързано с KWin, не мога да кажа на тоя етап.
Потребителски аватар
Fernando Sucre
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1103
Регистриран: нед юли 01, 2018 19:56
Репутация: 10681
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Fernando Sucre »

Mozo написа:
пон апр 29, 2024 11:42
Моля всеки, който не го мързи просто да напише, че и той има нужда от този диалог:
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483023

Скандално е в 21-и век да нямаш файл трансфер попъп :tard: :tard: :tard: Тъпите им нотификации не вършат работа и са зле. Как може да оставят само тях, направо не знам...
Нямам регистрация и Plasma 6. Иначе бих.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284492
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335964
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Fernando Sucre написа:
пон апр 29, 2024 11:53
Mozo написа:
пон апр 29, 2024 11:42
Моля всеки, който не го мързи просто да напише, че и той има нужда от този диалог:
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483023

Скандално е в 21-и век да нямаш файл трансфер попъп :tard: :tard: :tard: Тъпите им нотификации не вършат работа и са зле. Как може да оставят само тях, направо не знам...
Нямам регистрация и Plasma 6. Иначе бих.
Е, регистрацията отнема една минута, а хич не е задължително да имаш Plasma 6, никой няма да разбере, а и може да си пробвал във виртуалка. Те просто действат според броя на засегнатите потребители. Ако си сам, никакъв шанс :sick:
Изображение
Потребителски аватар
Fernando Sucre
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1103
Регистриран: нед юли 01, 2018 19:56
Репутация: 10681
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Fernando Sucre »

Shaker написа:
пон апр 29, 2024 11:08
.....
И аз гласувах за GNOME, защото е светиня.
За огромно съжаление, има едноклетъчни организми, които са гласували повече за KDE и XFCE :луд:
На тези трябва да им се забрани интернета и да бъдат бити с червени фесове по тъпите кратуни :lol:
Да! :toothy10:
Даже трябва да се фокусираме върху последното!
elementaryos написа:
пон апр 29, 2024 11:17
.....
Ето ти тъмна тема

Не виждам никакъв проблем
Той иска бяла - има някакви проблеми с очите. Обаче десктопа му е зададен на тъмна, а пък иска торента да е на светла. Както винаги при него е комплексен случай. :усмивка1:

Mozo написа:
пон апр 29, 2024 12:05
.....
Е, регистрацията отнема една минута, а хич не е задължително да имаш Plasma 8, никой няма да разбере, а и може да си пробвал във виртуалка. Те просто действат според броя на засегнатите потребители. Ако си сам, никакъв шанс :sick:
Ще се опитам да се регистрирам после. Въпросът ми е принципно важен, защото искам като довтаса и при мен, да работят нещата, а не да е дивия запад. Иначе знам че бройката ви мъчи. :lol:
Освен това искам, като се регистрирам да траквам регистрацията иии все пак да потвърдя че проблемът излиза и при мен. Вероятно ще пусна някаква флашка за тази цел.

Mozo написа:
пон апр 29, 2024 12:05
.....
Винаги е било така, независимо от текстовия редактор или операционната система и за това нещо си има причина. Когато вършиш милион неща, никой няма да седне да цели граници. Дърпаш надоло или нагоре и това е - нещата се случват.
Не ме разбра. Опиши малко по-подробно какво става, защото не схващам какъв е бъга. А вероятно и Shaker се губи. За мен от картинката си работи както винаги.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5141
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34897
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от Shaker »

Готово! На всички бъг тикети пуснах коментар :)
Сега зацепих онзи бъг с Kate/Kwrite. Аз помислих, че друго имаш в превдид, а то било просто с онзи .gif :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284492
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335964
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Много ти благодаря!
Fernando Sucre написа:
пон апр 29, 2024 14:35
Не ме разбра. Опиши малко по-подробно какво става, защото не схващам какъв е бъга. А вероятно и Shaker се губи. За мен от картинката си работи както винаги.
Аз отговарях на Шейк, ти очевидно разбра какъв е проблемът, просто съм цитирал теб без да искам, оправено :)
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2732
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17606
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от bvbfan »

Mozo написа:
съб апр 27, 2024 15:53
Не, не, направо са уникални тъпаци :lol: :lol: :lol: Копираш файл, пействаш го в папка с много файлове и системата не го вижда докато не дадеш рефреш. Освен това Dolphin ти селектира автоматично половината файлове. Да искаш такива тъпотии не можеш да измислиш, уникални са :lol: :lol: :lol:
Това би трябвало да става с файлове по-големи от 1GB? Аз пробвах с по-малки от 1GB и няма проблем, но копирането е мигновено и файлът е избран. Я пробвай с по-малки файлове, всеки път би трябвало да е избран, ако се проточи копирането - не.
Последна промяна от bvbfan на пон апр 29, 2024 21:37, променено общо 1 път.
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2732
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17606
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от bvbfan »

Mozo написа:
пон апр 29, 2024 11:34
Моля, потвърди ми бъга, не обръщай внимание на грешките, просто не обичам да се проверявам явно и цъкам на Send бутона като луд джихадист с автомат :lol: :lol: :lol:
Ползвай spellcheck и преди да натиснеш бутона send преброй до 10 (вдишай - издишай, няколко пъти) :p
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
ArchEnemy
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 577
Регистриран: пон окт 12, 2020 17:07
Репутация: 387
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от ArchEnemy »

Нещо което ме липсва от Windows 7: В директорията 'Start Menu' можех да създавам поддиректории колкото искам и да организирам shortcut файлове които след това се появяват в 'Start Menu'-то. Това е невъзможно да се направи в .local/share/applications/.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284492
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335964
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

bvbfan написа:
пон апр 29, 2024 21:32
Mozo написа:
съб апр 27, 2024 15:53
Не, не, направо са уникални тъпаци :lol: :lol: :lol: Копираш файл, пействаш го в папка с много файлове и системата не го вижда докато не дадеш рефреш. Освен това Dolphin ти селектира автоматично половината файлове. Да искаш такива тъпотии не можеш да измислиш, уникални са :lol: :lol: :lol:
Това би трябвало да става с файлове по-големи от 1GB? Аз пробвах с по-малки от 1GB и няма проблем, но копирането е мигновено и файлът е избран. Я пробвай с по-малки файлове, всеки път би трябвало да е избран, ако се проточи копирането - не.
Май има нещо такова и го написах дори и на Шейк. При големите файлове никога не отива при файла. Би ли потвърдил в бъга, за да сме повече? Благодаря :cheers1:
bvbfan написа:
пон апр 29, 2024 21:37
Mozo написа:
пон апр 29, 2024 11:34
Моля, потвърди ми бъга, не обръщай внимание на грешките, просто не обичам да се проверявам явно и цъкам на Send бутона като луд джихадист с автомат :lol: :lol: :lol:
Ползвай spellcheck и преди да натиснеш бутона send преброй до 10 (вдишай - издишай, няколко пъти) :p
Всеки път си викам, че трябва да внимавам и все забравям, щото все бързам :lol: :lol: :lol:
ArchEnemy написа:
пон апр 29, 2024 23:49
Нещо което ме липсва от Windows 7: В директорията 'Start Menu' можех да създавам поддиректории колкото искам и да организирам shortcut файлове които след това се появяват в 'Start Menu'-то. Това е невъзможно да се направи в .local/share/applications/.
Може и още как. Бих те пратил да си ползваш Windows 7 обаче, щото ни проглуши ушите с него колко е добър :evil3:

Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11153
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40363
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

бат-начо написа:
пон апр 29, 2024 11:23
На кубита не могат ли вече да се ползват потребителски теми?
Потр. теми има, ама всичките са за qt5. За qt6 още никой не е направил и затова ако искаш тъмна тема, използваш тази по подразбиране или с qt6ct се надяваш нещо да стане като хората. Обаче тъмната тема по подразбиране за qt6 е адски грозна и затова предпочитам да си стоя на qbitt-qt5.
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1015
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10470
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Mozo написа:
пон апр 29, 2024 11:34
Изображение
Това не е бъг.

Какво правиш - започваш селекция с мишката, излизаш от прозореца, но бутонът на мишката ти продължава да е натиснат (затова имаш и I cursor в прозорец който няма I cursor), а фокусът заради натиснатия бутон на мишката ти остава върку предишния прозорец. Затова и скролираш.

Пусни го тоя натиснат бутон, бе Мозо. :toothy10:
Или си виж на мишката дали не ти се е повредил бутона и да лепне. O:)
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
ArchEnemy
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 577
Регистриран: пон окт 12, 2020 17:07
Репутация: 387
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от ArchEnemy »

Mozo написа:
вт апр 30, 2024 01:14
ArchEnemy написа:
пон апр 29, 2024 23:49
Нещо което ме липсва от Windows 7: В директорията 'Start Menu' можех да създавам поддиректории колкото искам и да организирам shortcut файлове които след това се появяват в 'Start Menu'-то. Това е невъзможно да се направи в .local/share/applications/.
Може и още как. Бих те пратил да си ползваш Windows 7 обаче, щото ни проглуши ушите с него колко е добър :evil3:

Изображение
Харесвам определени неща в Windows, Linux и MacOS. Windows 7 вероятно бих го използвал все още, ако Microsoft не бяха спряли поддръжката му, но не бих използвал Windows 10 или Windows 11. А това което си показал е функционалност в KDE менюто, не е същото като да създадеш директории и поддиректории в .local/share/applications/ които да се появят като менюта и подменюта.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”