Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Линукс лафче

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
ср юни 29, 2022 21:17
Щом бездарният GNOME/Cinnamon го може, можеш да се обзаложиш, че няма да има проблеми :thumbright:
Зависи дали другите среди поддържат CSS и доколко. Щото то се видя, че и Канелата не го поддържа на 100% - не можеш да си направиш text outlining на часовника, за да не се слива с бекграунда.
Прочетено: 413991 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

Това е друго. Аз говорех за този outline, който виждаш около буквите на иконата на Стийм и който и конки има на текста.

Изображение

----------------------

Като гледам колко бъгове има репортнати в последните 48 чàса, тия си взеха беля на главата като пуснаха Канела 5.4. :lol: Никога досега не е имало толкова много репортвани проблеми накуп след излизането на нова версия.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Колкото повече екстри вкарваш, толкова повече се увеличават и проблемите, неминуемо е :)

А иначе за другите екстри, питаш някого като p4p, койтож се занимава с теми и е бог :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

Намерих му цаката и на последния проблем! Този, където изписва "зареждане", вместо да покаже твоите изображения за фон. Инсталиране на Арко само с ГНУС средата, а после от самата гнус среда

Код: Избери всички

downgrade cinnamon cinnamon-control-center cinnamon-desktop cinnamon-menus cinnamon-screensaver cinnamon-session cinnamon-settings-daemon cinnamon-translations cjs muffin nemo
и се избира всичко що е версия 5.2.х. А за времето, когато 5.2.х ще изчезне от архива, съм си ги свалил всичките пакети локално. Ако се наложи и Гнус ще сваля, но засега изглежда едното си работи независимо каква версия е другото.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от beggginer »

тва нема да стане баш, както го мислиш, ама стой и гледай :lol:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

beggginer написа:
чет юни 30, 2022 14:50
тва нема да стане баш, както го мислиш, ама стой и гледай :lol:
Вече го пробвах на виртуалка и стана. Само трябва да намеря време да го направя на реалната.

И на реалната стана, стига да не му инсталираш драйвъра на енвидия. Как' инсталирах драйвъра, проблемът "Зареждане" се върна.
И тия с техните идиотски промени по Канелата, и тия от енвидия вече започват сериозно да ми лазят по нервите вече! "Днеска сме на един кеф, утре сме на друг и нещо ще спре да ви работи, защото сме олигофрени"! :луд: :луд: Един път да успея да подкарам нещата да работят както трябва, натирвам всичко в игнора с изкл. на Лисицата, Дискорд и Телеграм и да го духат с техните извратени и неработещи ъпдейти! :луд: :луд: :луд: :луд:
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

Да, определено вече ми писна от прищявките на разни некадърници! Махат поддръжка на това и онова без да питат никого дали иска и си налагат тяхното (а уж линукс бил ОС на свободата, поне по документи), вечно някой ъпдейтнал нещо и друго спряло да работи, после чакаш с месеци някой да се сети другото нещо да го ъпдейтне, кретените от енвидия пък пробутват бета драйвъри в линукс, за да си тестват глупостите, а на бозаджиите им пускат тестван и стабилен драйвър, пък видиш ли някой кретен не си направил софтуера съвместим с еди-кой-си драйвър под линукс и оттам 100 неща спират да работят... За капак десктоп средите или са клонинг на Гнус средата, или са бъкани с 50 милиона никому ненужни настройки и 3 часа ровиш, за да си смениш курсора. С последното визирам недоклатеното КДЕ. А пък като опиташ да се върнеш на скапаната мента, видео драйвърът е все едно не си го инсталирал, защото и тук каприз - не бил поддържал тази видеокарта и трябвало да се връщаш на старата. Демек 600 лв. за по-добрата видеокарта на вятъра... Ако пък си спрел всичките ъпдейти, имало вероятност някога нещо да спрело да работи. Въобще... страшна "идилия" е с тоя линукс!

Почвам процедура по местене всичко на NTFS и Уиндоус. Доста неща ще ми липсват от линукс (най-вече бързото зареждане на ОС и на програмите), но вечните прищявки на некадърниците определено няма да ми липсват! Хубавото е, че двете най-важни приложения (Пинта и КолорПейнт) вече ги има и за уиндоус, хендбрейк пък отдавна я има за уиндоус, така че поне те няма да ми липсват. А с WSL кой знае още какво може да се подкара...

7 години нагаждане към капризите на банда олигофрени ми стигат! Дотук бях с прехваления линукс!

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Крайно време беше - ракета + космос, натам сам ще си го продължиш :cheers1:

NVIDIA работи чудесно, в KDE 99% от нещата се намират за секунда. Адвансд нещата не са са за всеки, затова има и Windows, за да могат и другите да ползват нещо просто с три настройки на кръст, като за прости хора. Преди време ти казах, че не си за Linux, оказах се прав :cool:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

Мне, олигофрените, дето разработват някои неща не са за линукс! Когато се научат да не си налагат тяхното и да питат потребителите (за това начини винаги има) или поне да не правят шоков транзишън от едно на друго, тогава може пак да помисля за линукс. Но това едва ли ще се случи в близките 50 години. Те са си свикнали да си налагат тяхното точно като микрошит в уиндоус и не ги интересува нищо друго.
Свободна ОС, ама дръжки! И едните, и другите си налагат тяхното, а твоята свобода се изразява само в това да им се кланяш до земята и да им благодариш, че софтуерът им е спрял да работи.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от beggginer »

Изображение :mrgreen:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс лафче

Мнение от Валсо »

beggginer написа:
чет юни 30, 2022 23:57
Изображение :mrgreen:
Валсо написа:
чет юни 30, 2022 14:51
Вече го пробвах на виртуалка и стана. Само трябва да намеря време да го направя на реалната.

И на реалната стана, стига да не му инсталираш драйвъра на енвидия. Как' инсталирах драйвъра, проблемът "Зареждане" се върна.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
чет юни 30, 2022 23:37
Мне, олигофрените, дето разработват някои неща не са за линукс! Когато се научат да не си налагат тяхното и да питат потребителите (за това начини винаги има) или поне да не правят шоков транзишън от едно на друго, тогава може пак да помисля за линукс. Но това едва ли ще се случи в близките 50 години. Те са си свикнали да си налагат тяхното точно като микрошит в уиндоус и не ги интересува нищо друго.
Свободна ОС, ама дръжки! И едните, и другите си налагат тяхното, а твоята свобода се изразява само в това да им се кланяш до земята и да им благодариш, че софтуерът им е спрял да работи.
Тоест, отиваш на място, където това е култ и главен принцип, а уж бягаш от него. Евала :p
Изображение
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2839
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18845
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Линукс лафче

Мнение от hunter4o83 »

Валсо определено не за Арч Линукс аз се спрях на Pop OS и съм много доволен.Правя си пак експерименти но си ползвам Pop OS в него има всичко което е нужно за ползване без излишни настойки. Е разбирасе ако започна като него да барам по файловете на системата и да променям всяко нещо което видя ще се скапе. Също не разбирам какво и има на Канелата много добре си работи без проблеми и на двата ми лаптопа единият е с процесор и видео на Радеон а другият с Интел не виждам никакви проблеми особен от както спрях да пипам където не ми е работа по папките на системата. За КДЕ всички знаят какво мнение имам тя е за мазохисти :toothy10: :mrgreen: :toothy10: .
Последна промяна от hunter4o83 на съб юли 02, 2022 20:13, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

KDE просто предлага много настройки, но хич не си длъжен да ги използваш, ако не ти трябват. Да обичаш свободата и персонализацията не е мазохизъм. Напротив, да използваш Windows, при който си вечно с белезници на ръцете е мазохизъм :evil3:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”