Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Mozo »

Браво, честито :thumbright:
Прочетено: 24094 пъти
Изображение
ArchEnemy
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 577
Регистриран: пон окт 12, 2020 17:07
Репутация: 387
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от ArchEnemy »

Как да инсталирам qt-fsarchiver на mx linux? В хранилището на дебиан го няма. От тук свалих .deb файл но като се опитам да го инсталирам ми дава грешка.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11146
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40333
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Валсо »

ArchEnemy написа:
ср юни 15, 2022 12:59
Как да инсталирам qt-fsarchiver на mx linux? В хранилището на дебиан го няма. От тук свалих .deb файл но като се опитам да го инсталирам ми дава грешка.
Когато ми потрябва програма, но я няма дори и в хранилищата на арч, действам хамалската: свалям я в rpm вариант, който после го разархивирам ръчно в някоя директория и със судо копирам цялото съдържание в руут директорията. Не съм имал случай да не ми тръгне програмата след това. Единственият "минус" е, че трябва ръчно да си създадеш .desktop файла.

https://pkgs.org/download/qt-fsarchiver
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Mozo »

ArchEnemy написа:
ср юни 15, 2022 12:59
Как да инсталирам qt-fsarchiver на mx linux? В хранилището на дебиан го няма. От тук свалих .deb файл но като се опитам да го инсталирам ми дава грешка.
Не ти трябва да го инсталираш където и да било, имаш буутваща медия в първия пост на темата. Това е правилният начин за правене на бекъп.
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Mozo »

Наскоро изпробвах Foxclone и последната Rescuezilla - прекрасно са направени и двете, който и да ги пробва, няма да остане разочарован. Пълно GUI и най-различни опции, бекъпи, клониране и какво ли още не. Дори се замислих да изоставя fsarchiver :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11146
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40333
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
ср юни 15, 2022 13:24
Наскоро изпробвах Foxclone и последната Rescuezilla - прекрасно са направени и двете, който и да ги пробва, няма да остане разочарован. Пълно GUI и най-различни опции, бекъпи, клониране и какво ли още не. Дори се замислих да изоставя fsarchiver :mrgreen:
Ще ги видим и двете. То на първо пробване и стандартни настройки всичко изглежда лъскаво, ама при продължителна и по-подробна употреба лошите страни започват да излизат наяве. :lol:

Лисикът явно няма да го пробваме. :lol: Да вземат да си оправят сървъра тия... 4 различни пъти го свалях, и 4-те пъти се "свали" така:

Изображение

Рефреш на файловия мениджър с F5 и дори рестарт на компа не оправиха файла, нямам загуби при пинг и трейсрут, така че не е от нета.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Mozo »

Нещо може да е временно, оня ден го свалих и нямаше проблеми. Заслужава си :)
Изображение
ArchEnemy
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 577
Регистриран: пон окт 12, 2020 17:07
Репутация: 387
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от ArchEnemy »

Mozo написа:
ср юни 15, 2022 13:22
ArchEnemy написа:
ср юни 15, 2022 12:59
Как да инсталирам qt-fsarchiver на mx linux? В хранилището на дебиан го няма. От тук свалих .deb файл но като се опитам да го инсталирам ми дава грешка.
Не ти трябва да го инсталираш където и да било, имаш буутваща медия в първия пост на темата. Това е правилният начин за правене на бекъп.
Искам да правя копиране и възстановяване на съседни линукс дялове които използвам за тестове и ще ми е по лесно да го правя директно от MX Linux. Явно ще трябва да използвам fsarchiver от терминала.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Mozo »

Не виждам особена разлика дали ще рестартираш и ще пуснеш дистро или ще бутнеш в лайв среда. Да, второто е леко по-бавно, но говорим за десетина секунди все пак :)
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4578
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34242
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от бат-начо »

Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3353
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18403
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от fifi_fifito »

......
Последна промяна от fifi_fifito на ср юни 15, 2022 17:54, променено общо 1 път.
Изображение
ArchEnemy
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 577
Регистриран: пон окт 12, 2020 17:07
Репутация: 387
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от ArchEnemy »

Пробвах да инсталирам .deb файла от sparkylinux но търси много зависимости които не може да разреши.

Всъщност мисля че няма да имам нужда от qt-fsarchiver. Използвах fsarchiver от терминала и направих бекъп на линукс дяловете. Даже мисля че да се използва fsarchiver от терминала е по лесно.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4578
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34242
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от бат-начо »

fifi_fifito написа:
ср юни 15, 2022 17:33
Ето го :p
А версията на qt-fsarchiver е ...?
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11146
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40333
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от Валсо »

ArchEnemy написа:
ср юни 15, 2022 17:37
Пробвах да инсталирам .deb файла от sparkylinux но търси много зависимости които не може да разреши.

Всъщност мисля че няма да имам нужда от qt-fsarchiver. Използвах fsarchiver от терминала и направих бекъп на линукс дяловете. Даже мисля че да се използва fsarchiver от терминала е по лесно.
Не ми казвай, че го използваш, докато линукс върви? :lol:
ArchEnemy
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 577
Регистриран: пон окт 12, 2020 17:07
Репутация: 387
пол: Мъж

Re: Как да не преинсталираме всеки път Linux или как да си направим бекъп с fsarchiver

Мнение от ArchEnemy »

Не, линукс дяла на който правя бекъп не е монтиран.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”