Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Вашият десктоп

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2844
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18972
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Вашият десктоп

Мнение от hunter4o83 »

бат-начо написа:
съб апр 13, 2024 17:03
Бих приел всяко отрицателно мнение след ползване на коя да е графична среда поне година и половина. Това - пробвах, стана нещо и бях до там, да си го носят на други, не съм от тяк как'Сийке.
Как се ползва нещо година и половина след като още след инсталиранетому при първото зареждане на системата и нещо се чупи? И не го казвам заради фенщина или подобни глупусти просто е факт. Това че някой знае как да се справи с тези проблеми не означава че всеки е длъжен да изкара курс по програмиране за да използва нещо. КДЕ специално за нови потребители ще е кошмарът който ще ги откаже от линукс, същото важи и за Гном.
Прочетено: 266371 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

Добре де, инсталирам и просто работи, не се чупи. Това с чупенето беше на мода при четворката. И не съм програмист. Отдавна няма ядове с чупене. Е, от време на време Dolphin крашва при смяна на резолюциите, ако прозорецът му е на фокус, но това е друго. Вие го изкарвате като нещо, което постоянно крашва. Не съм имал сриване от години :-k :-k :-k Ти искаш да кажеш, че инсталираш, рестартираш и вече се е счупило още на първия рестарт?
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Вашият десктоп

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
нед апр 14, 2024 12:51
Добре де, инсталирам и просто работи, не се чупи. Това с чупенето беше на мода при четворката. И не съм програмист. Отдавна няма ядове с чупене. Е, от време на време Dolphin крашва при смяна на резолюциите, ако прозорецът му е на фокус, но това е друго. Вие го изкарвате като нещо, което постоянно крашва. Не съм имал сриване от години :-k :-k :-k Ти искаш да кажеш, че инсталираш, рестартираш и вече се е счупило още на първия рестарт?
Забравяш оня велик бъг с иконите след рестарт. Това е в 5-цата, наред с други бъгове.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4576
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34232
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от бат-начо »

Офтопик:
cprog написа:
нед апр 14, 2024 06:47
бат-начо написа:
съб апр 13, 2024 11:54
Бе то три години са нищо време, вероятно ще е валидно още поне 10 години. Дето се вика във вица "ние още влакове взривяваме".
Ако искаш дай вица, не го знам.
Влак дерайлира поради незнаен инцидент в Сибир. Двама московчани се спасяват по чудо и шест дни треперят от студ. На седмият ден ги открива стар сибиряк с дълга брада и пушка:
- Откъде сте, момчета?
- Москва.
- Какво става с революцията?
- Коя революция?
- Тая, дето започнахме 17-та година.
- A-a, победи отдавна! След това имаше социализъм, комунизъм, перестройка. Сега строим капитализъм.
- Абе, хора, що не казвате?! Ние тука още влакове взривяваме!
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
нед апр 14, 2024 13:40
Mozo написа:
нед апр 14, 2024 12:51
Добре де, инсталирам и просто работи, не се чупи. Това с чупенето беше на мода при четворката. И не съм програмист. Отдавна няма ядове с чупене. Е, от време на време Dolphin крашва при смяна на резолюциите, ако прозорецът му е на фокус, но това е друго. Вие го изкарвате като нещо, което постоянно крашва. Не съм имал сриване от години :-k :-k :-k Ти искаш да кажеш, че инсталираш, рестартираш и вече се е счупило още на първия рестарт?
Забравяш оня велик бъг с иконите след рестарт. Това е в 5-цата, наред с други бъгове.
Това е оправено от поне година насам и го няма. Тъпо е да си спомняме за бъгове, които са поправени. Че иначе и сам видя горе при Cinnamon какво става и това с двесекундно търсене. Могат да се изкарат бая кирливи ризи, ако ще се правим на интересни.
бат-начо написа:
нед апр 14, 2024 15:09
Влак дерайлира поради незнаен инцидент в Сибир. Двама московчани се спасяват по чудо и шест дни треперят от студ. На седмият ден ги открива стар сибиряк с дълга брада и пушка:
- Откъде сте, момчета?
- Москва.
- Какво става с революцията?
- Коя революция?
- Тая, дето започнахме 17-та година.
- A-a, победи отдавна! След това имаше социализъм, комунизъм, перестройка. Сега строим капитализъм.
- Абе, хора, що не казвате?! Ние тука още влакове взривяваме![/offtopic]
Точно - на s197 и на Валсо работата.
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Shaker »

С този blur лагва яко, но поне са махнати онези дразнещи бъгове, които ги имаше преди това в "Blur My Shell". Обнових Федората до 40 и респективно до ГНОМЕ 46, генерирах си един тапет да върви с "божеството". Щом ще си хвърляме подигравки с "Фераритата" на дърти години, защо да не си сложа "Свещена крава"? Има си още едни дразнещи бъгове, но не мрънкЯм за най май-малките детайли като най-върлите анти-КеДеЕ партизани.
Изображение
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2844
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18972
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Вашият десктоп

Мнение от hunter4o83 »

Ето прясно инсталирана и обновена КДЕ да видим колко ще мине преди да ми каже че нещо не е наред. Не съм против КДЕ но и не ми се занимава с решения на проблеми като питане за паролата на интернет след всеки рестарт.

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

Ем, беше странен този бъг, аз не съм го имал никога. Както ти казах и тогава, ной-вероятно е липсващ пакет.
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1008
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10400
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

hunter4o83 написа:
пон апр 15, 2024 13:42
Ето прясно инсталирана и обновена КДЕ да видим колко ще мине преди да ми каже че нещо не е наред. Не съм против КДЕ но и не ми се занимава с решения на проблеми като питане за паролата на интернет след всеки рестарт.
Ама:
1. въобще ли не ти запазва паролата ?
2. или пък ти я е запазила, но те пита пак да я въвеждаш?

Ако е 1 - имаш проблем с липсващ keyring
Ako e 2 - пак имаш проблем с keyring :lol: , но вече е бъг.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
p4p
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1934
Регистриран: нед ное 29, 2015 01:35
Репутация: 27482
пол: Мъж
Местоположение: Царевци

Re: Вашият десктоп

Мнение от p4p »

Shaker написа:
пон апр 15, 2024 12:43
С този blur лагва яко ...
При мен не лагва. Явно моят Лаптоп (от началото на 2010-а с 4 GB и HDD) е по-добър ...
Това веднъж го показвах, но пак:



И във Федора 40 не лагва ...

Няма да коментирам поредните директни и индиректни обиди ...

Поздрав с:

Изображение

:бира:
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Shaker »

p4p написа:
пон апр 15, 2024 16:30
Shaker написа:
пон апр 15, 2024 12:43
С този blur лагва яко ...
При мен не лагва. Явно моят Лаптоп (от началото на 2010-а с 4 GB и HDD) е по-добър ...
Това веднъж го показвах, но пак:





И във Федора 40 не лагва ...
Курсорът на мишката лагва в клипа. Интересното е, че не местиш прозорци, което подсеща защо. Аз го виждам с очите си. С "Blur My Shell" нещата стават лагави, докато ако изключен - всичко е точно. Хайде да бъдем големи хора и да си признаем несъвършенствата на GNOME и да бъдем коректни, a? И ти като другите не падаш по гръб!

.....
p4p написа:
пон апр 15, 2024 16:30
Поздрав с:

Изображение
Хубава песен, но забелязах един бъг, който така и го пропусна да споменеш на твоята аудитория. И ти имаш онзи "Korner" бъг. Спокойно! Това не идва от GNOME, а ми от възхваленото ти "Blur My Shell". Това ако беше при KDE, щеше тенденциозно да го споменеш, както винаги го правиш :наздраве:
(Toзи "Korner" бъг го имаше в KDE доста месеци при Plasma теми и Aurorae декорации. Направо ти вадеше очите, но го оправиха още в 5-цата).
p4p написа:
пон апр 15, 2024 16:30
Няма да коментирам поредните директни и индиректни обиди ...
Викаш, ние да не коментираме твоите директни и индиректни обиди като "KDE потребителите са олигофрени", "KDE потребителите имат лоши навици", "Който обижда GNOME е идиот" и т.н.
А, забравих за "Ферарито", с цел да се гавриш с нас. Защо да не си сложа "Крава" със същата цел, както ти правиш? Приятно ли е? Гледам, че не е :усмивка1:
Да не споменавам и "При ъпдейт на Сусе, температурата на процесора ми е 10 градуса нагоре спрямо GNOME. Значи KDE е тежко и ще ми счупи лаптопа". Мога ти покажа, как като ми се ъпдейтва Федора-та с GNOME, Vitals ми показва 94 градуса на процесора, но не съм като теб да обвинявам графична среда, че пакетният мениджър харчи ресурси и натоварва процесорите.

Прав е @Mozo за "Свещената крава" и GNOME. Някой критикува тази графична среда и се почват директни и индиректни обиди от вас. Даже стигате и до по-големи крайности.
Той и @Mozo е краен и ми идва понякога too much, но поне на това KDE му разкатава фамилията. То това клето KDE е по-плюто от него (и с право), отколкото GNOME и Cinnamon взети заедно. Общо взето показва кирливите ризи на всички.
Аз продължавам да си тествам GNOME с Fedora и то с цел да разоблича лъжите на GNOME ползвателите, които твърдят, че всичко е "розово".
Последна промяна от Shaker на пон апр 15, 2024 18:15, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2844
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18972
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Вашият десктоп

Мнение от hunter4o83 »

Че той p4p ползва и КДЕ и Гном постоянно. А аз от скука слагм по някое КДЕ и го ползван докато ми скъса нервите.

п.п Не си давам Канелата за нищо. :p
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5136
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34867
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Shaker »

hunter4o83 написа:
пон апр 15, 2024 18:01
Че той p4p ползва и КДЕ и Гном постоянно.
Използва, но се подиграва постянно индиректно на KDE потребителите като ги нарича "хора с лоши навици". Причината за това е, че "KDE потребителите не искат да се учат на нещо ново като GNOME, ами са свикнали с Windows навици и точно за това нямаме право да критикуваме GNOME, защото сме тъпи и не разбираме философията на тази графична среда". Без коментар!
В неговите постове няма нито едно критично мнение за GNOME, а за KDE - с лопата да ринеш.
Фактът е ,че двете среди имат много трески за дялане. Въпросът е, че ако тръгнеш да ги показваш "треските" на GNOME, той се прави на обидчив и вместо да ни обори с аргументи, той ни обижда директно. Валсо и Роко пък са най-крайни, вече и най-новия член "s-числата".
Аз го уважавам много този човек, защото има много познания, но обидите и намеците на @p4p, колко са тъпи KDE потребителите, ми идват в повече. Постарах се да бъда по-умерен, заради него, но той прекалява с подигравките, обидите и обидните му намеци!
Всеки е свободен да споделя мнението си, но нека бъдем коректни и честни с мненията си :съгласен:
hunter4o83 написа:
пон апр 15, 2024 18:01
п.п Не си давам Канелата за нищо. :p
Добре дошъл в клуба на хората с "Windows навици". Cinnamon прилича на Windows...
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

Shaker написа:
пон апр 15, 2024 17:48
но поне на това KDE му разкатава фамилията. То това клето KDE е по-плюто от него (и с право)
Направо го съсипвам :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
hunter4o83 написа:
пон апр 15, 2024 18:01
Че той p4p ползва и КДЕ и Гном постоянно. А аз от скука слагм по някое КДЕ и го ползван докато ми скъса нервите.

п.п Не си давам Канелата за нищо. :p
Че то GNOME :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1008
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10400
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Да се сравняват директно KDE и Gnome визуално e неуместно, имат различна визия, те имат таргет различни потребители в контекста на визуалност.
KDE e за потребители с вкус към претрупан визуално десктоп.
Gnome e за потребители с вкус към изчистен визуално десктоп.
А две особени групи потребители - едните изчистващи KDE за простота, другите претрупващи Gnome за красота са в яка грешка да го разберат.
:lol:

Тези, които имат кошчета, папки, шорткъти, конкита по тапета си са по-скоро KDE-йци по манталитет.
Тези които нямат нищо по тапета и минимален брой индикатори по таскбара са по-скоро Gnome-аджии по манталитет.

Съдейки по горното, аз се самоопределям като Гномаджия с Кютек. :баси якото:

Вие какви сте?
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Нова тема Отговори

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”