Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Mozo »

Нищо не се чупи, нещо си се объркал.
Валсо написа:
пон мар 11, 2024 20:06
няма да има никакъв проблем, гарантирано!
Гарантирано от кого? Пробва ли? Колко пъти?
А и става малко смешно - хем е много як Cinnamon, ама хем няма да ъпгрейдваш. Смешка...
Прочетено: 6537 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пон мар 11, 2024 20:17
Нищо не се чупи, нещо си се объркал.
Валсо написа:
пон мар 11, 2024 20:06
няма да има никакъв проблем, гарантирано!
Гарантирано от кого? Пробва ли? Колко пъти?
А и става малко смешно - хем е много як Cinnamon, ама хем няма да ъпгрейдваш. Смешка...
Як е до 5.2.7. Ако намеря начин да форсна метасити и да си задам декорацията ръчно чрез редакцията на някой файл, може и да я ъпгрейдна. Но и за това ще трябва отделен арко. :lol:
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4563
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от бат-начо »

Твоето, на разбираем език за плазмата за която говорим, ще рече - искам да направя така, че в 6 да ползвам 4 за прозорците. Успех!
В XFCE Ментата има начин да превключваш на различни украси/управители, едната е директно твоето. Но подозирам, че ще съществува до време.
А, да, ти искаш само декорацията, не и да се ползва по предназначението - като прозорец/WM.
Офтопик:
Гледам, хората се нагаждат по друг начин и използват това https://github.com/GradienceTeam/Gradience

Това, казват че работи с него.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от beggginer »

Изображение

:clap: :lol:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Shaker »

Пичове, направо ви завиждам. На openSUSE Tumbleweed все още не е налична Plasma 6, защото се е тествала от openQA. Има допълнителни хранилища с последната версия, но не са включени приложенията с версия 24.02.
Нямам търпение да направя един ъпгрейд, когато го пуснат.
Тъкмо и аз да пусна малко храна за злорадстване към анти-KDE некоалцията или "Зглобката" (това със 'З' е нарочно. Надявам се да не ме налази 'Grammar Police' :lol: )
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Mozo »

Седи мирно, не ти е притрябвала, че ако си като мен, за десет минути ще намериш десет бъга и ще се отчаяш :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Mozo »

Всеки път си мисля, че вече няма с какво да ме изненадат, но всеки път чупят тъпомера, вълшебници са :lol: :lol: :lol:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483493

Моля, пробвайте, ако имате същия проблем, потвърдете го, за да го оправят по-бързо, благодаря :)
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19065
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36597
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:
вт мар 12, 2024 21:03
Седи мирно, не ти е притрябвала, че ако си като мен, за десет минути ще намериш десет бъга и ще се отчаяш :lol: :lol: :lol:
10 минути? :toothy10: На 5-тата минута при мен беше:
pacman -Rcns qt5-base qt6-base
pacman -Syu xfce4
Потребителски аватар
cprog
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1418
Регистриран: нед юли 19, 2015 08:19
Репутация: 12926
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от cprog »

Mozo написа:
чет мар 14, 2024 01:27
Всеки път си мисля, че вече няма с какво да ме изненадат, но всеки път чупят тъпомера, вълшебници са :lol: :lol: :lol:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483493

Моля, пробвайте, ако имате същия проблем, потвърдете го, за да го оправят по-бързо, благодаря :)
Тествах, при мен работи нормално, но аз съм с Plasma 5, а ти 6
Сега видях, в коя тема съм, сори :)
CPU~Dual core AMD Athlon 64 X2 5200+ (-MCP-) speed~2700 MHz (max) Kernel~4.15.0-33-generic x86_64 Up~1 day Mem~4869.6/7976.7MB HDD~2400.5GB(45.8% used) Procs~313 Client~Shell inxi~2.3.56
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Montoya »

Един появил се при мен проблем. В плазма 5 правилата за превключване бяха нагласени по същия начин по който сега съм ги нагласил на снимката
Изображение
Само че в петицата помнеше с каква клавиатура съм писал преди да затворя браузъра и след като го отворя наново, сега затварям и отварям и вече не е на същия език на който съм писал последно.
Едвам нагласих панела да прилича на нещо с нормален размер и видими икони що годе. Уиджета за температурата работи само в pie chart обаче шрифтът му е малък, но се вижда де. Ако му задам text only цифрите стават много големи и се вижда само първата, а няма опция за увеличаване или намаляване. Единственият начин е да уголемя целия панел, което не е опция.
Някой да каже тема за плазма стайл която да прилича на този oxygen обаче с малко по обемен панел, да не изглежда плосък. Blue sora също е хубава тема, която бих ползвал, но ако има начин панелът отдолу да го потъмня малко, да не е толкова светло син. В тая тема панелът и иконите изглеждат най добре за моите очи
Явно в rosa humanity няма читава икона за блутуут
Изображение

Ето как изглежда и в text only температурата
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 1000
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10330
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Mozo написа:
чет мар 14, 2024 01:27
Всеки път си мисля, че вече няма с какво да ме изненадат, но всеки път чупят тъпомера, вълшебници са :lol: :lol: :lol:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483493

Моля, пробвайте, ако имате същия проблем, потвърдете го, за да го оправят по-бързо, благодаря :)
Е па ти с трици сакаш да ловиш КеДеЕта.
Къв е тоя X11? Все едно на нов Мерцедес Plasma 6 класа да му сложиш газова уредба. :lol:
Нали борбЪтЪ за Plasma 6 беше Wayland?
Твоят бъг не е бъг за Wayland - проверих, работят си нещата както трябва.
Както и от други различни репортвани бъгове, които се случват единствено под X11.
Я ги оправят, я не - ако аз бях KDE девелопер не бих давал на бъгове под X11 единствено сериозен приоритет.
Време е за смяна на чиповете за ползващите Plasma6 O:)
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 1000
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10330
пол: Мъж

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Shaker написа:
вт мар 12, 2024 20:55
Пичове, направо ви завиждам. На openSUSE Tumbleweed все още не е налична Plasma 6, защото се е тествала от openQA. ...
Нямам търпение да направя един ъпгрейд, когато го пуснат.
Мащай го тоя Тъмблеуид и СУСЕ на отминала KDE слава.
'Слез' до нивото на KDE Neon, за да се ококориш, че е по-високо от мълвите. O:)
Инсталирай си KDE Neon Testing, за да си поне месец преди другите дистра
- Плазмата 6 директно от КДЕ производителя O:)
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Mozo »

Montoya написа:
чет мар 14, 2024 08:50
Един появил се при мен проблем. В плазма 5 правилата за превключване бяха нагласени по същия начин по който сега съм ги нагласил на снимката
Изображение
Само че в петицата помнеше с каква клавиатура съм писал преди да затворя браузъра и след като го отворя наново, сега затварям и отварям и вече не е на същия език на който съм писал последно.
Едвам нагласих панела да прилича на нещо с нормален размер и видими икони що годе. Уиджета за температурата работи само в pie chart обаче шрифтът му е малък, но се вижда де. Ако му задам text only цифрите стават много големи и се вижда само първата, а няма опция за увеличаване или намаляване. Единственият начин е да уголемя целия панел, което не е опция.
Някой да каже тема за плазма стайл която да прилича на този oxygen обаче с малко по обемен панел, да не изглежда плосък. Blue sora също е хубава тема, която бих ползвал, но ако има начин панелът отдолу да го потъмня малко, да не е толкова светло син. В тая тема панелът и иконите изглеждат най добре за моите очи
Явно в rosa humanity няма читава икона за блутуут
Изображение

Ето как изглежда и в text only температурата
Шейкър е по темите, аз ползвам моята стара от петицата и за щастие бачка чудесно, че не знам какво щях да правя. Всъщност нищо неползвам, щото влизам, откривам сто бъга, пак връщам от имидж :lol: :lol: :lol:
tmp_ZMx2fK6aL4 написа:
чет мар 14, 2024 09:58
Mozo написа:
чет мар 14, 2024 01:27
Всеки път си мисля, че вече няма с какво да ме изненадат, но всеки път чупят тъпомера, вълшебници са :lol: :lol: :lol:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483493

Моля, пробвайте, ако имате същия проблем, потвърдете го, за да го оправят по-бързо, благодаря :)
Е па ти с трици сакаш да ловиш КеДеЕта.
Къв е тоя X11? Все едно на нов Мерцедес Plasma 6 класа да му сложиш газова уредба. :lol:
Нали борбЪтЪ за Plasma 6 беше Wayland?
Твоят бъг не е бъг за Wayland - проверих, работят си нещата както трябва.
Както и от други различни репортвани бъгове, които се случват единствено под X11.
Я ги оправят, я не - ако аз бях KDE девелопер не бих давал на бъгове под X11 единствено сериозен приоритет.
Време е за смяна на чиповете за ползващите Plasma6 O:)
Wayland не е опция и няма да бъде в поне близките пет години, много са далеч от истината още (не KDE, Wayland). Да не говорим, че не мога дори да вляза под Wayland - черен екран с мишка.
Изображение
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3352
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18393
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от fifi_fifito »

Mozo написа:
чет мар 14, 2024 01:27
Всеки път си мисля, че вече няма с какво да ме изненадат, но всеки път чупят тъпомера, вълшебници са :lol: :lol: :lol:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483493

Моля, пробвайте, ако имате същия проблем, потвърдете го, за да го оправят по-бързо, благодаря :)
При мен такъв проблем няма.
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Plasma 6 - споделяне на впечатления и проблеми

Мнение от Mozo »

fifi_fifito написа:
чет мар 14, 2024 11:44
Mozo написа:
чет мар 14, 2024 01:27
Всеки път си мисля, че вече няма с какво да ме изненадат, но всеки път чупят тъпомера, вълшебници са :lol: :lol: :lol:

https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=483493

Моля, пробвайте, ако имате същия проблем, потвърдете го, за да го оправят по-бързо, благодаря :)
При мен такъв проблем няма.
Ужас, сега я вапцахме...

@bvbfan, знаеш ли къде е конфигурационият файл за настройването на кой тип файл коя икона да използва, че да си ги нанеса ръчно?
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”