Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Как да изтрием Линукс?  [РЕШЕНА]

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
razorramon
Регистриран
Мнения: 27
Регистриран: нед яну 01, 2017 01:47
Репутация: 20
пол: Мъж

Как да изтрием Линукс?

Мнение от razorramon »

Здравейте. Инсталирах Manjaro на отделен partition за да играя Warhammer, но не се получи. Искам да попитам как най - ефективно да го премахна? Имам си Уиндоус и мога да изтлия партишъна през Disk Management. Нещо по-специфично има ли? Как да махна Линукс да не се показва и в boot loader-а? Всякакви съвети са добре дошли.
Прочетено: 4302 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Mozo »

razorramon написа:
ср юли 05, 2023 11:52
Здравейте. Инсталирах Manjaro на отделен partition за да играя Warhammer, но не се получи. Искам да попитам как най - ефективно да го премахна? Имам си Уиндоус и мога да изтлия партишъна през Disk Management. Нещо по-специфично има ли? Как да махна Линукс да не се показва и в boot loader-а? Всякакви съвети са добре дошли.
Кое не се е получило, след като е повече от елементарно? Не се получи съдържа доста "ценна" информация, нали си даваш сметка?

Инсталираш Manjaro, инсталираш си драйвъра за видео картата с два клика на мишката, инсталираш faketime, защото играта го изисква:

Код: Избери всички

sudo pacman -S libfaketime
Цъкаш на start от торента или на desktop, за да изкараш шорткът и играеш. Три лесни стъпки, толкова ли е затъпяло човечеството?

Кое не става по-точно, след като използвам Linux от 15 години и абсолютно всичко си става, при това с минимум усилия? Искаш ли да направим експеримент кое за колко време ще се случи? Започваме с инсталацията на двете ОС и настройването им, за да върви играта. Ти само докато инсталираш оня слон аз вече ще играя, защото дори и драйвъри няма да инсталирам, само видеото и вече ще цъкам, а ти тепърва ще сваляш хиляда петстотин и осемдесетия ъпдейт и ще си чакаш 15 часа въртящи кръгчета и проценти. Аз ще съм готов за под пет минути, обзалагаме ли се?

Искам да си конкретен, не да мрънкаш как нещо "не става". Всички разбираме, че си с изкривени разбирания за използване на ОС заради Windows и ти съчувстваме, но няма как да помогнеш на някого, който просто мрънка "не става". Трябва информация, за да ти се помогне. Някакви маргинали се справят със Steam Deck, където е много по-трудно отколкото на РС, поради различни специфики, при това с Windows игри, които пускат на Linux, а ти не можеш да пуснеш нейтив игра? Толкова ли си зле наистина? Не смятам, така че се стегни и действай като голям и разумен човек.

По въпроса дали ставало, пресни снимки отпреди малко на Arch Linux, с два клика на мишката:
Изображение
Изображение

Става ли или не?
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Mozo »

Linux Mint Cinnamon 21.1:

Изображение

Кое не става?
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Валсо »

Сигурно е направил същата грешка, която и аз правя понякога - не е дочел до края описанието какво се изисква за играта и затова "не му става", както често се изразяват бозаджиите. :toothy10:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Mozo »

Може просто да е пропуснал да инсталира faketime, но аз няма как да гадая без никаква информация.
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4579
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34252
пол: Мъж

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от бат-начо »

Е, аз да дам по темата това.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
ср юли 05, 2023 16:59
Може просто да е пропуснал да инсталира faketime, но аз няма как да гадая без никаква информация.
Даже и не ми е хрумвало, че може да има такова нещо за Линукс! :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Mozo »

Без него кракът има проблеми, а нямаш ли го, при стартиране просто нищо не се случва и се чудиш що играта не тръгва. А това е много полезен инстррумент - връща час и дата само за стартираното приложение. Не като грешниците под Windows, които връщат времето на цялата система :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пет юли 07, 2023 00:22
Без него кракът има проблеми, а нямаш ли го, при стартиране просто нищо не се случва и се чудиш що играта не тръгва. А това е много полезен инстррумент - връща час и дата само за стартираното приложение. Не като грешниците под Windows, които връщат времето на цялата система :lol: :lol: :lol:
Предположих, че това прави, то самото му име го подсказва. Но не ми и беше хрумвало, че може да има такова нещо за линукс.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Mozo »

Много неща има, само някой да ги използва. Както и сам виждаш, простолюдието не може да направи елементарни неща - да инсталира една ОС и да цъкне два пъти на един файл. Не се получи, вика. Хората вече са адски неграмотни в компютърно отношение, а Майкрософт така им е промил мозъците, че трудно използват нещо различно. Съвременно робство...
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пет юли 07, 2023 10:40
Много неща има, само някой да ги използва. Както и сам виждаш, простолюдието не може да направи елементарни неща - да инсталира една ОС и да цъкне два пъти на един файл. Не се получи, вика. Хората вече са адски неграмотни в компютърно отношение, а Майкрософт така им е промил мозъците, че трудно използват нещо различно. Съвременно робство...
Ах, това последното го видях сам онзи ден. Онази моя бозаджийска овца, за която преди време ти казах, че най-вероятно ще остане единствената на планетата с боза, онзи ден каза, че можело догодина да ѝ инсталирам линукс, защото тогава щял да бъде "яко развит". Колко клипчета му правих да види, че отдавна е по-развит от уиндоуса и че неща, които той прави по 20 минути, аз ги правя с един клик или една команда, ама не - линуксът не бил развит. #-o :гади ми се: Даже и най-елементарни неща, като например прозорецът с емотикони на камината или друг phpbb3 форум - като го максимизираш в уиндоус, вкл. и на неговия двойно по-бърз комп от моя, компът започва да цикли все едно на пентиум 4-ка от 2000-та година си му пуснал GTA 5, докато под линукс върви супер гладко и няма грам циклене. И това му показвах на клипче, и как играя 99% от общите ни игри, ама не - линукс не бил развит, но догодина щял да бъде. :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Mozo »

Е, догодина, ти нищо не разбираш. Нека чака :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4579
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34252
пол: Мъж

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от бат-начо »

Настроени сте на нож срещу Уйн. А чудовището Андроид го подминавате. И нийде няма направено нещо, с което лесно да може да се подмени тая ОС. Овцете не ползват Уйн. Сложен им идва.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284620
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336194
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Mozo »

Не точно, понякога им слагат Ubuntu, което пък завинаги ги отвращава от Linux. И на мен да ми се беше случило, и аз щях още да използвам недоразумението :p Всеки вика - кое е linux, онова със страничния панел ли? Неее, това е супер неудобно, няма елементарни функции и не става за нищо. Оп, трие, инсталира си Говно 3098239872345 и жми градо. Винаги съм се чудел Canonical за Микрошпек ли работят или що...
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11176
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40500
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Как да изтрием Линукс?

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пет юли 07, 2023 17:36
Не точно, понякога им слагат Ubuntu, което пък завинаги ги отвращава от Linux. И на мен да ми се беше случило, и аз щях още да използвам недоразумението :p Всеки вика - кое е linux, онова със страничния панел ли? Неее, това е супер неудобно, няма елементарни функции и не става за нищо. Оп, трие, инсталира си Говно 3098239872345 и жми градо. Винаги съм се чудел Canonical за Микрошпек ли работят или що...
Като се има предвид как не просто тичат, ами направо летят над земята, за да им помогнат с поредната простотия, която е в ущърб на линукс общността, още ли се чудиш за кого работят от Микроникал?
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”