Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

Ако не знаете как, кликнете тук

Защо не може архивиране на архив?

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Контакти:

Защо не може архивиране на архив?

Мнение от Валсо » пон юни 10, 2019 14:38

Още от ментата ми направи впечатление, че по неясни причини не може архивиране на архив.
Модовете за American Truck Simulator по същество са zip файлове с нулева компресия и със сменено разширение - от 'zip' на 'scs'. Когато са малки, не е проблем да ги оставиш както са. Обаче, когато са големи, като например карта за играта, която може да стигне и цял гигабайт, по-удобно и за съхранение, и за качване е да я архивираш с ултра компресия, така че вместо да чакаш качването на 1 гигабайт, ще чакаш качването на 100-150 мегабайта.
Само че по неясни причини не мога да архивирам такива файлове нейтив. Като цъкна с десния бутон на такъв файл, липсва опцията "Компресирай", а има само "разархивиране". То не ми пречи да пусна 7-zip за бозата и да го архивирам, но ми се ще да разбера защо не може нейтив. :roll:
Снимката е правена с телефона, защото докато контекстното меню е активно, Gnome-Screenshot не иска да прави снимки.

Изображение
Прочетено: 671 пъти

Потребителски аватар
vpvelev
Начинаещ
Регистриран: нед май 12, 2019 17:38

Re: Защо не може архивиране на архив?

Мнение от vpvelev » пон юни 10, 2019 15:17

Не става ли като отвориш програмата за архивиране и влачиш или добавяш компресирания файл и създаваш нов архив с него?
Dell OptiPlex 745, Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6700 @ 2.66GHz, 2658 Mhz, 4 Core(s), 4 Logical Processor(s), NVIDIA GeForce GT 730 (1GB), Installed Physical Memory (RAM) 8,00 GB.

Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Контакти:

Мнение от Валсо » пон юни 10, 2019 15:43

vpvelev написа:
пон юни 10, 2019 15:17
Не става ли като отвориш програмата за архивиране и влачиш или добавяш компресирания файл и създаваш нов архив с него?
Пробвах го преди да пусна темата. Програмата просто показва файловете в архива и има единствено опция "добавяне на файлове". Само че това не върши работа, защото новият архив ще е с някакво ниво на компресия (съответно играта няма да го чете) и разширението ще се смени, а то трябва да остане scs.
spoiler:
Модът може да е и просто архивирана в 7z папка, само че тъпите уиндоуски овце няма да разберат какво трябва да я правят тая папка и ще задават един куп тъпи въпроси, на които нямам нерви да отговарям.

Потребителски аватар
vpvelev
Начинаещ
Регистриран: нед май 12, 2019 17:38

Мнение от vpvelev » пон юни 10, 2019 17:20

Валсо написа:
пон юни 10, 2019 14:38
... zip файлове с нулева компресия ...
Ако е zip файл с нулева компресия, това не е ли същото само да му се смени разширението? Например .txt в .zip.
Dell OptiPlex 745, Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6700 @ 2.66GHz, 2658 Mhz, 4 Core(s), 4 Logical Processor(s), NVIDIA GeForce GT 730 (1GB), Installed Physical Memory (RAM) 8,00 GB.

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18

Мнение от Mozo » пон юни 10, 2019 18:07

Валсо написа:
пон юни 10, 2019 14:38
Още от ментата ми направи впечатление, че по неясни причини не може архивиране на архив.
Модовете за American Truck Simulator по същество са zip файлове с нулева компресия и със сменено разширение - от 'zip' на 'scs'. Когато са малки, не е проблем да ги оставиш както са. Обаче, когато са големи, като например карта за играта, която може да стигне и цял гигабайт, по-удобно и за съхранение, и за качване е да я архивираш с ултра компресия, така че вместо да чакаш качването на 1 гигабайт, ще чакаш качването на 100-150 мегабайта.
Само че по неясни причини не мога да архивирам такива файлове нейтив. Като цъкна с десния бутон на такъв файл, липсва опцията "Компресирай", а има само "разархивиране". То не ми пречи да пусна 7-zip за бозата и да го архивирам, но ми се ще да разбера защо не може нейтив. :roll:
Снимката е правена с телефона, защото докато контекстното меню е активно, Gnome-Screenshot не иска да прави снимки.

Изображение
За да снимаш контекстно меню просто задай на аплета някакъв дилей от 2-3-4 секунди, цъкни го и то ще го снима.

Използвай PeaZip :thumbright:

Изображение

Или читава графична среда :thumbright:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Контакти:

Мнение от Валсо » пон юни 10, 2019 19:53

Ще пробвам първо с peazip, което вече 10 мин. се компилира... :shock:

Edit: абе я да го... ще го архивирам с уиндоуския 7 зип и това е. Ако знаех, че толкова време ще ми компилира една тъпа програма, изобщо нямаше и да пускам темата. :roll:

А любимата ти граф. среда нито тя е читава, нито форумът им. Исках да ги питам защо pcmanfm е съвместим с всички други среди, само не и с КДЕ, но като поискаха юзърнеймът ми да съдържа реалните ми имена, им теглих една и на тях. Те ще ми кажат на мен с какъв юзърнейм ще се регистрирам! :evil:

Потребителски аватар
cprog
Пристрастéн
Пристрастéн
Регистриран: нед юли 19, 2015 08:19

Мнение от cprog » пон юни 10, 2019 20:31

Валсо написа:
пон юни 10, 2019 19:53

Edit: абе я да го... ще го архивирам с уиндоуския 7 зип и това е. Ако знаех, че толкова време ще ми компилира една тъпа програма, изобщо нямаше и да пускам темата. :roll:

А любимата ти граф. среда нито тя е читава, нито форумът им. Исках да ги питам защо pcmanfm е съвместим с всички други среди, само не и с КДЕ, но като поискаха юзърнеймът ми да съдържа реалните ми имена, им теглих една и на тях. Те ще ми кажат на мен с какъв юзърнейм ще се регистрирам! :evil:
Пиши Иван Иванов :lol:
CPU~Dual core AMD Athlon 64 X2 5200+ (-MCP-) speed~2700 MHz (max) Kernel~4.15.0-33-generic x86_64 Up~1 day Mem~4869.6/7976.7MB HDD~2400.5GB(45.8% used) Procs~313 Client~Shell inxi~2.3.56

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit

Мнение от Mozo » пон юни 10, 2019 21:48

Валсо написа:

Никакви реални имена нямам. И не знам дали не е читава, но всичко работи както би трябвало. А за PeaZip съм 100% сигурен, че не си инсталирал версията която трябва, а тя е именно тази:

https://aur.archlinux.org/packages/peaz ... -portable/

Инсталира се нормално :thumbright:

След това обаче ти пожелавам успех с интеграцията, щото Cinnamon е много готин :p Трябва да свикнеш с мисълта, че KDE мнооого класи над Cinnamon. Това са просто факти, не го приемай лично :)
Изображение

Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Контакти:

Мнение от Валсо » пон юни 10, 2019 22:19

Mozo написа:
пон юни 10, 2019 21:48
След това обаче ти пожелавам успех с интеграцията, щото Cinnamon е много готин
Понеже Синамън не е никак готин, зат'ва след рестарт на компа PeaZip се появи в контекстното меню на файловете. :evil4:
А се наложи да рестартирам, защото дойдоха обновления на ядрото и на видео драйвъра.

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit

Мнение от Mozo » пон юни 10, 2019 22:27

Може в 4 да са го оправили, браво, прогрес :lol: :lol: :lol:
Изображение

petie
Редовен потребител
Редовен потребител
Регистриран: съб май 18, 2019 22:35

Мнение от petie » пон юни 10, 2019 22:33

Пак ли клизми с тази КДЕ?

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit

Мнение от Mozo » пон юни 10, 2019 22:35

Тъкмо обратното, при KDE всичко си става :съгласен:
Изображение

Потребителски аватар
Zeroadhesion

Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33

Мнение от Zeroadhesion » пон юни 10, 2019 22:49

Валсо написа:
Разбирам защо си ядосан на живота, но моля дръж се малко по-нормално :roll: А и за pcmanfm вече ти показах, че се инсталира без проблем qt версията му и е чудесен под KDE.
- Телефонът за анонимни сигнали на ДАНС ли е?
- Да, Георги, кажи.

petie
Редовен потребител
Редовен потребител

Мнение от petie » пон юни 10, 2019 22:55

Mozo написа:
пон юни 10, 2019 22:35
Тъкмо обратното, при KDE всичко си става :съгласен:
Абе и аз тва разправям ма при наш Валсу всичко става с клизми,има ли вече новина за стабилен Дебиан 10?

petie
Редовен потребител
Редовен потребител

Мнение от petie » пон юни 10, 2019 23:01

Zeroadhesion написа:
пон юни 10, 2019 22:49
Валсо написа:
Разбирам защо си ядосан на живота, но моля дръж се малко по-нормално :roll: А и за pcmanfm вече ти показах, че се инсталира без проблем qt версията му и е чудесен под KDE.
Е то на него май всичко му е криво знам ли? А аз му дадох и Арч уики да чете как се слага qt pcmanfm

Нова тема Отговори

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”