Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Имам си нов лаптоп

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Ivaylo Dimov
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1025
Регистриран: вт яну 06, 2015 19:42
Репутация: 7571
пол: Мъж
Местоположение: Shumen, Bulgaria

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Ivaylo Dimov »

Всеки сам си решава :) Между другото Тинкпад имат една гъзарийка дето батерията може да се разрежда и зарежда до процент ,който ти си заложиш именно за да се запази във времето .
Прочетено: 11836 пъти
HP Elitebook 6930P T9600 4 gb ram Arch Mate 64 bit
Seat Toledo 1.8 20V petrol/LPG
Renault Laguna 1995 1.8 mi petrol/LPG

Samsung A5 2017 Rize-Q Android 10 Lenovo Vibe K5 Lineage OS 8.1 Alcatel Pixi 4 9003 6.0.1 Arcas Njoy CianogenMod 12.1
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283218
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mozo »

Има различни опции в BIOS, но не им вярвам особено. Най-добре е в шкафа :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Ivaylo Dimov
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1025
Регистриран: вт яну 06, 2015 19:42
Репутация: 7571
пол: Мъж
Местоположение: Shumen, Bulgaria

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Ivaylo Dimov »

То тва пак е от БИОС ,даже TLP имат поддръжка на тази функция за Линукс .Като се учих на Линукс бех с Т61 и го бях сложил на 30-70% .
HP Elitebook 6930P T9600 4 gb ram Arch Mate 64 bit
Seat Toledo 1.8 20V petrol/LPG
Renault Laguna 1995 1.8 mi petrol/LPG

Samsung A5 2017 Rize-Q Android 10 Lenovo Vibe K5 Lineage OS 8.1 Alcatel Pixi 4 9003 6.0.1 Arcas Njoy CianogenMod 12.1
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mouse »

Мозо е прав :съгласен: Аз ползвам лаптопа като настолен комп. Той си е вързан към тока и така си работи. Нека си запазя батерията, за ако някога имам нужда от нея.
Колкото до това, че докато се скапе батерията ще имам друг лаптоп - тццц [-( Няма да стане. Старият Dell го ползвах, момент да сметна, май 11 години. Няма за кога да купувам друг. Този ще е и ще си го пазя много. Надали ще имам друг повече :)
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 10961
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39424
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Валсо »

Mouse написа:
съб май 04, 2019 15:14
Надали ще имам друг повече :)
Не се заричай, Мишле. :p
spoiler:
Едно време и Бил Гейтс се заричаше и твърдеше, че 64-битовите процесори били безполезни и никой нямало да ги ползва, а ся к'во стана? Майкрософт пишат 64-битови ОС и всички нови процесори са само 64-битови, 32-битовите на старо.
Тъй че и ти не се заричай, че знае ли човек... ;)
Потребителски аватар
Ivaylo Dimov
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1025
Регистриран: вт яну 06, 2015 19:42
Репутация: 7571
пол: Мъж
Местоположение: Shumen, Bulgaria

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Ivaylo Dimov »

Пази си я щом си решила .Принципно тези машини са яки кучета ,така ,че ще изкара дълго време .Само му трябва редовна профилактика .Дал съм един линк към видео ,много лесно се обслужва тази машинка .Делл са се постарали този път ,развиваш 4 винта на капака ,после 4 на охладителя и всичко излиза :) .Разбира се това се прави след като изтече гаранцията :)
HP Elitebook 6930P T9600 4 gb ram Arch Mate 64 bit
Seat Toledo 1.8 20V petrol/LPG
Renault Laguna 1995 1.8 mi petrol/LPG

Samsung A5 2017 Rize-Q Android 10 Lenovo Vibe K5 Lineage OS 8.1 Alcatel Pixi 4 9003 6.0.1 Arcas Njoy CianogenMod 12.1
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mouse »

Валсо написа:
съб май 04, 2019 15:25
Не се заричай, Мишле. :p
Ако ми знаеше годинките .... :toothy10:
Ivaylo Dimov написа:
съб май 04, 2019 15:27
Пази си я щом си решила .Принципно тези машини са яки кучета ,така ,че ще изкара дълго време .Само му трябва редовна профилактика .Дал съм един линк към видео ,много лесно се обслужва тази машинка .Делл са се постарали този път ,развиваш 4 винта на капака ,после 4 на охладителя и всичко излиза :) .Разбира се това се прави след като изтече гаранцията :)
Може да е лесно, но абсурд да се справя сама, така че ще си ходи във фирмата на профилактика.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Montoya »

Тоя въпрос с батерията е много особен и всеки сам си решава за него. Аз съм и теглил майната и като се скапе ще си купя нова, ако ми е толкова много необходима. Батерията на лаптопа принципно не се скапва от това, че седи включена в захранването постоянно, машината си я поддържа без да я зарежда като е на 100% заредена и дори включен в захранването я дозарежда след като падне под 94% или поне при мен е така.
Чел съм, че основно се съсипва батерията заради топлината отделяна от дисплея, нали в долния му край са всичките напичащи се работи, но това беше при по старите лаптопи, сега този дето ползвам и екрана и батерията са му студени, докато на старото НР екрана в долния край винаги беше горещ. И на него батерията въпреки че е вече на 12 години все още държи 10 минути, а 8 години го разкарвах между работата и вкъщи в слийп режим.
Този сега го купих преди 3 или повече години втора ръка. Изкарваше 2 часа браузване или един филм в mkv формат. От тогава е на масата в кухнята върху покривката с батерията в него и включен в захранването и батерията му все още изкарва 2 часа или един филм.
Губи се мобилността на тоя компютър като му я няма батерията. Сега, ако иска да го изнесе на терасата Мишлето, трябва да го изгаси, да го изнесе навън с удължителя или да сложи батерията и да стартира, иначе само изключва кабела и хоп на терасата.
Пък ако угасне ток, без батерия гасне от раз, което май не е много добре за хард диска поне. При мен гасне, пускам интернет от телефона и продължавам :)
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mouse »

При толкова различни мнения не знам как да постъпя. На терасата рядко сядам да се занимавам с комп или пък изнасям таблета ако ми хрумне. Толкова години със стария седях тук с него, че сега и през ум не ми минава да го нося някъде. Дори на морето няма да го взимам. Ще съм с таблета.
Може би след време, като се поосеферя от тези харчове, ще си взема някакъв свестен телефон дето ще става като вашите за всичко.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
cprog
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1415
Регистриран: нед юли 19, 2015 08:19
Репутация: 12916
пол: Мъж

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от cprog »

Montoya написа:
съб май 04, 2019 20:15
Тоя въпрос с батерията е много особен и всеки сам си решава за него. Аз съм и теглил майната и като се скапе ще си купя нова, ако ми е толкова много необходима. Батерията на лаптопа принципно не се скапва от това, че седи включена в захранването постоянно, машината си я поддържа без да я зарежда като е на 100% заредена и дори включен в захранването я дозарежда след като падне под 94% или поне при мен е така.
Чел съм, че основно се съсипва батерията заради топлината отделяна от дисплея, нали в долния му край са всичките напичащи се работи, но това беше при по старите лаптопи, сега този дето ползвам и екрана и батерията са му студени, докато на старото НР екрана в долния край винаги беше горещ. И на него батерията въпреки че е вече на 12 години все още държи 10 минути, а 8 години го разкарвах между работата и вкъщи в слийп режим.
Този сега го купих преди 3 или повече години втора ръка. Изкарваше 2 часа браузване или един филм в mkv формат. От тогава е на масата в кухнята върху покривката с батерията в него и включен в захранването и батерията му все още изкарва 2 часа или един филм.
Губи се мобилността на тоя компютър като му я няма батерията. Сега, ако иска да го изнесе на терасата Мишлето, трябва да го изгаси, да го изнесе навън с удължителя или да сложи батерията и да стартира, иначе само изключва кабела и хоп на терасата.
Пък ако угасне ток, без батерия гасне от раз, което май не е много добре за хард диска поне. При мен гасне, пускам интернет от телефона и продължавам :)
И аз съм на твоето мнение. Иначе можеш под Линукс да настроиш батерията да гасне да речем на 10% или 20% тоест да има сили да угасне нормално.
@Mouse не ги мисли тея работи много.
Тя батерията все ще се скапе.
Аз лично не я вадя.
CPU~Dual core AMD Athlon 64 X2 5200+ (-MCP-) speed~2700 MHz (max) Kernel~4.15.0-33-generic x86_64 Up~1 day Mem~4869.6/7976.7MB HDD~2400.5GB(45.8% used) Procs~313 Client~Shell inxi~2.3.56
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от yogle »

На моя лаптоп дори не можеш да извадиш батерията ( трябва да го разглобиш ). :toothy10:
То като се замисля и вентилатор няма, но върши работа :p
На калкулатора - асуса, оригиналната батерия изкара осем години. Имаше още живот, но я смених с евтина китайска, която държи три или повече часа.
Така че, не я мисли много, все пак е артикул който трябва да ти служи, не ти на него ;)
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mouse »

Само не знам момчето, което смени клавиатурата, къде го намери калкулатора? Имам предвид горе в панела. Докато се възхищаваше на ОС възкликна, "я, какво имаоще" и като се загледах - да, иконка на калкулатор до иконката с времето. Не го знам той какво е направил, но повече не я видях. Някой да знае?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283218
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mozo »

Може да съм изкарал икона за калкулатора в папка Programs на десктопа, не помня. Ако не, просто напиши calc в старт менюто и си изкарай един шорткът PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mouse »

Благодаря Мозо :поклон: :гуш:
Лесно стана :headbang:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283218
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Имам си нов лаптоп

Мнение от Mozo »

Супер :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”