Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon  [РЕШЕНА]

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112147
пол: Мъж

Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Montoya »

След последните ъпдейти на манджарото, окол 200 броя мисля бяха само и единствено на Palemoon от време на време когато му е кеф изчезват бутоните за затваряне и минимизиране в тайтъл бара. Ако натисна на мястото на даден бутон, бутоните си работят, просто не се виждат.
Странна работа, иначе смених темата на прозорците, но и с другите е същото
Прочетено: 720 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Mozo »

Сменяш темата за декорациите и би трябвало да се появят. А защо така прави, идея си нямам. При мен също изчезват да речем 2-3 пъти в месеца, но при мен е много отдавна и го отдавам на NVIDIA и KDE, които постоянно се карат :lol: :lol: :lol: При мен обаче изчезват и в Dolphin.
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112147
пол: Мъж

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Montoya »

Ами аз я сменявах няколко пъти window decorations, с всичките изчезва.
Явно си е така обаче и ще чакаме оправия при някой от следващите ъпдейти.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
чет апр 11, 2019 22:04
Сменяш темата за декорациите и би трябвало да се появят. А защо така прави, идея си нямам. При мен също изчезват да речем 2-3 пъти в месеца, но при мен е много отдавна и го отдавам на NVIDIA и KDE, които постоянно се карат :lol: :lol: :lol: При мен обаче изчезват и в Dolphin.
Съдейки по подписа на Монтоя, явно не писачите на драйвъри са виновни (той е с готв. печка, ти си с енвидия), а самите КДЕ, които както се разбира от няколко твои постове през последните 1-2 седмици, явно не са съвършената десктоп среда, която ги изкарваш. Защото в "бавната" Канела 3.6.6 няма такива истории с изчезващи декорации. :evil4:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Mozo »

Montoya написа:
пет апр 12, 2019 07:26
Ами аз я сменявах няколко пъти window decorations, с всичките изчезва.
Явно си е така обаче и ще чакаме оправия при някой от следващите ъпдейти.
Имах предвид когато изчезне просто да смениш и да върнеш, за да се появят :thumbright:
Валсо написа:
пет апр 12, 2019 08:53
Mozo написа:
чет апр 11, 2019 22:04
Сменяш темата за декорациите и би трябвало да се появят. А защо така прави, идея си нямам. При мен също изчезват да речем 2-3 пъти в месеца, но при мен е много отдавна и го отдавам на NVIDIA и KDE, които постоянно се карат :lol: :lol: :lol: При мен обаче изчезват и в Dolphin.
Съдейки по подписа на Монтоя, явно не писачите на драйвъри са виновни (той е с готв. печка, ти си с енвидия), а самите КДЕ, които както се разбира от няколко твои постове през последните 1-2 седмици, явно не са съвършената десктоп среда, която ги изкарваш. Защото в "бавната" Канела 3.6.6 няма такива истории с изчезващи декорации. :evil4:
Кои са тези някои мои постове? Онзи проблем, който сам съм си направил, защото съм ръчкал две години къде ли не? Няма по-добро от KDE откъм екстри и удобство, а че има бъгове както всяка една среда, е повече от ясно. Бавната Канела има толкова много други проблеми и е толкова дървена, че просто няма база за сравнение :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Валсо »

Единственото предимство на КДЕ е това, че като архивирам нещо, мога да си избера ниво на компресия. Нищо друго. 'Ем по-грозно, 'ем по-ограничено откъм теми и настройки. Да, можеш да сменяш декорациите, обаче промяната на размера на шрифта за заглавията на прозорците не става толкова добре, колкото в Канелата и освен това същата тази промяна на размера на шрифта в Канелата прави бутоните за управление на прозореца големи, а в КДЕ бутоните са направени независими, което е голяма тъпотия. Третото, което не ми харесва е, че част от файловия мениджър изобщо не възприема инсталираната тема. Примерно инсталираш някоя тъмна тема (да кажем Ambiance) и почти всичко става тъмно, с изключение на бекграунда на файловия панел на мениджъра. Той си остава бял и понеже Амбианс е със светъл шрифт, ходи чети какво пише, ако си нямаш друга работа.
А като добавиш и новосъздадената простотия - вече логаут грийтърът не крашва след инсталиране на енвидия драйвъра, обаче като реснеш компа, вместо десктоп, гледаш как едно тиренце ти мига в горната лява част на монитора и дотам - ни среда, ни нищо. :toothy10:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Mozo »

Написа един куп глупости... Само като почнем от там, че нивото на компресия не зависи по никакъв начин ни от KDE, ни от Cinnamon, ни от Dolphin, ни от Nemo. Откъде ги смучеш тея простотии, идея си нямам. Това е все едно да кажеш, че WinRar архивира по-добре при Windows 7, но не толкова добре при Windows 10 например. Между другото File-Roller може да бъде лесно настроен на максимално ниво на компресия, независимо дали използваш Arch, Mint, KDE или Cinnamon. Ако не знаеш как, питай, но не си прави както винаги погрешни заключения.

Относно темите - нямаш си на представа какво предоставя KDE за къстъмизация и какви възможности дава именно пък откъм цветови настройки - бекграундът може да бъде направен и пембян във файловия мениджър. Това, че не знаеш нещо, не те оправдава. Рови, чети, но не говори глупости. KDE ограничен откъм теми и настройки - лафът не на годината, направо на 21-и век. Не го казвай никъде другаде, защото много ще ти се смеят :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Валсо »

За Канелата не ми се налага да ровя и да чета, за да стане бекграундът тъмен като темата. :lol:
А за архиватора - Арк в КДЕ предлага опция за избиране нивото на компресия. Арк в Канела или друга среда - няма такива екстри. :roll:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Mozo »

И що трябва да е ARK, след като алгоритъмът, който използват всички архиватори е един и същ? Дали използваш File-Roller, дали използваш ARK или Engrampa, всички използват един и същ бекенд rar, 7z и пр.

Ето ти за File-Roller:

https://superuser.com/questions/737282/ ... ile-roller

Пробвал съм го, работи :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пет апр 12, 2019 11:44
И що трябва да е ARK
Мерси за линка. :thumbright:

Като инсталирах Zen Arch, той дойде без архиватор и като питах Патката за "archiver for arch", това беше първото, което излезе с описание, че бил архиватор по подразбиране в Арч-базираните дистрота. А не бях сигурен дали File-Roller изобщо ще работи, защото доколкото знам той е за гномоподобни среди, а не за КДЕ-то, което бях инсталирал.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Mozo »

Arch и графична среда са две различни понятия - едното е дистрибуция, а другото графична среда. Архиваторите работят навсякъде, независимо от средата или дистрибуцията.

File-Roller ми е най-използваният архивен мениджър под KDE, а и не само:

Изображение

Както можеш да инсталираш ARK при GNOME, така можеш и да инсталираш File-Roller при KDE. Дори наскоро говорихме и ти бях казал, че си има чудесна интеграция с KDE, такава, каквото няма дори и при GNOME и ти дадох необходимите файлове.
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Валсо »

Ей това (от уикипедията) обърква представите на някой като мен, който от сравнително скоро ползва линукс и на който до даден момент не му се е налгало да търси архиватори (щото 2 години не са кой знае колко):
Archive Manager (previously File Roller) is the archive manager of the GNOME desktop environment.
Което аз го разбирам, че Файл Ролър е само за Гном. :roll: 8-[
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Mozo »

Не, той произлиза от там, но можеш да го използваш навсякъде. Разбира се, ще си дръпне необходимите GNOME зависимости :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112147
пол: Мъж

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Montoya »

Оспамили сте ми темата ей :punish:
Mozo написа:
пет апр 12, 2019 09:53
Имах предвид когато изчезне просто да смениш и да върнеш, за да се появят :thumbright:
Те се появяват като го затворя и отворя просто PDT_Love_18
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Изчезват хиксовете от тайтъл бара при Plasma 5 и Pale Moon

Мнение от Mozo »

Да, така става също, но аз обикновено съм наотварял няколко прозореца в Dolphin и не ми се губят, затова прибягвам до горепосоченото решение :mrgreen:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”