Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Линукс мемета

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11073
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс мемета

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
ср фев 07, 2024 23:22
неаргументиран начин :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Какво му е неаргументираното? Многократно съм казвал защо дебиан и дериватите му са вредни. С непрекъснато чупещите се пакети, с инсталиране на програма със зависимостите ѝ, а после деинсталирането ѝ без да деинсталира зависимостите ѝ, дебиан е най-бързият начин да откажеш всеки бозаджия от линукс завинаги. Като види, че инсталацията му расте подобно на бозата, а в същото време на бозата не трябва да ѝ прави клизма, за да си подкара игра или програма, познай за колко точно милисекунди ще вземе решението да се върне към бозата и да не погледне линукс никога повече. :roll:
Прочетено: 29224 пъти
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4563
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от бат-начо »

Валсо написа:
чет фев 08, 2024 09:18
Mozo написа:
ср фев 07, 2024 23:22
неаргументиран начин :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Какво му е неаргументираното? Многократно съм казвал защо дебиан и дериватите му са вредни. С непрекъснато чупещите се пакети, с инсталиране на програма със зависимостите ѝ, а после деинсталирането ѝ без да деинсталира зависимостите ѝ, дебиан е най-бързият начин да откажеш всеки бозаджия от линукс завинаги. Като види, че инсталацията му расте подобно на бозата, а в същото време на бозата не трябва да ѝ прави клизма, за да си подкара игра или програма, познай за колко точно милисекунди ще вземе решението да се върне към бозата и да не погледне линукс никога повече. :roll:
Точно по почерненото, точно в Дебиан, точно (понеже не си уточнил и не вярвам някога да го сториш, което е мноого добре за мен) кои пакети от раздела main са ти направили малкия/голям проблем?
И лек "превод" - ти никога не си ползвал по-нови версии на Дебиан (щото е трошлив), а (вероятно) когато си го ползвал той би трябвало да има софтуер само от този раздел. И така - кой пакет/пакети?
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4563
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от бат-начо »

На брат ми съм сложил Спарки (то е Дебиан базирано). Знае, че като излезе известие за обновяване трябва да го инсталира и ... това е. Той не знае нищо за Линукс. НО знаеш ли каква е команда за обновяване там, не, не е "dist-upgrade", но пак се обновява и ядрото... И не е тяхна измислица, стандартна команда си е, ще знаеш.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Fernando Sucre
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1083
Регистриран: нед юли 01, 2018 19:56
Репутация: 10461
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от Fernando Sucre »

tmp_ZMx2fK6aL4 написа:
ср фев 07, 2024 18:15
.....
П.С.
Сериозно ли хареса мемето с Дебиана?
Значи е време да се махам и от този форум.
Малко самоирония не вреди! :lol:
Нищо, че Дебиан буди малко резерви, тъй като е една от най-балансираните дистрибуции. Но все пак може да те извади от релси, а с APT, я с нещо друго.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4563
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от бат-начо »

бат-начо написа:
чет фев 08, 2024 09:55
На брат ми съм сложил Спарки (то е Дебиан базирано). Знае, че като излезе известие за обновяване трябва да го инсталира и ... това е. Той не знае нищо за Линукс. НО знаеш ли каква е команда за обновяване там, не, не е "dist-upgrade", но пак се обновява и ядрото... И не е тяхна измислица, стандартна команда си е, ще знаеш.
Тука май съм излъгал, за командата. Прерових (вярно - в актуалните версии) и MX, и Sparky - не е която имам предвид. Знам къде се използва със сигурност - в Bunsenlabs и то е от времето на появяването ѝ. Но там не се брои, то това може ли да кажеш, че е Дебиан. :toothy10:
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11073
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс мемета

Мнение от Валсо »

Fernando Sucre написа:
чет фев 08, 2024 12:16
я с APT, я с нещо друго.
Я със забраната да добавяш нови хранилища и да трябва да му правиш още една клизма, за да можеш да ги добавиш. И докато успееш да го направиш, вече ти се е отщяло не само драйвъри да инсталираш, ами и въобще да си трòшиш нервите с него. :lol:
Потребителски аватар
Fernando Sucre
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1083
Регистриран: нед юли 01, 2018 19:56
Репутация: 10461
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от Fernando Sucre »

Валсо написа:
чет фев 08, 2024 17:14
.....
Я със забраната да добавяш нови хранилища и да трябва да му правиш още една клизма, за да можеш да ги добавиш. И докато успееш да го направиш, вече ти се е отщяло не само драйвъри да инсталираш, ами и въобще да си трòшиш нервите с него. :lol:
Ти така разправяше и за Linux vs Win! :lol:

Сериозно, няма никаква забрана да си добавиш хранилища - те затова са измислени. Просто е практически неразумно да добавяш несъвместими репозиторита. При Arch, засега няма как да се случи, защото повечето Arch подобни са деривати на Arch с по-стари версии на пакетите. Ама ако се случи нещо подобно, както с Debian вариантите, ще се изприщите от проблеми с мешане на репота.

То впрочем няма нужда в Debian да се добавя цяло хранилище за определен софтуер. Но понеже някои хора вечно искат неща от чужда градина и ... да става лесно, та лесно... :lol:

бат-начо написа:
чет фев 08, 2024 14:02
.....
Тука май съм излъгал, за командата. Прерових (вярно - в актуалните версии) и MX, и Sparky - не е която имам предвид. Знам къде се използва със сигурност - в Bunsenlabs и то е от времето на появяването ѝ. Но там не се брои, то това може ли да кажеш, че е Дебиан. :toothy10:
Бунсен е супер готина дистрибуция. MX и Спарки не ме впечатляват толкова. Даже работния плот на Бунсен не ме впечатлява кой знае колко. Но дистрибуцийката изглежда желязна!
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4563
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34142
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от бат-начо »

Fernando Sucre написа:
чет фев 08, 2024 19:59
Но дистрибуцийката изглежда желязна!
Тя не желязна, тя е образец как се прави желязо. ;)
А ако някой от нейните пакетите даде "Lintian finished with exit status 0", то значи, че по-скоро е Дебиански.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Ripeng
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 615
Регистриран: нед яну 08, 2017 09:12
Репутация: 4348
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от Ripeng »

:lol:

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс мемета

Мнение от Mozo »

Валсо вече го пуска това :mrgreen:

viewtopic.php?p=1103367#p1103367
Изображение
Потребителски аватар
Ripeng
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 615
Регистриран: нед яну 08, 2017 09:12
Репутация: 4348
пол: Мъж

Re: Линукс мемета

Мнение от Ripeng »

а да, аз скоро не съв влидал :)
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11073
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс мемета

Мнение от Валсо »

Изображение
Потребителски аватар
elementaryos
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2557
Регистриран: пон окт 03, 2016 17:36
Репутация: 15744
пол: Мъж
Местоположение: Банкя

Re: Линукс мемета

Мнение от elementaryos »

Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс мемета

Мнение от Mozo »

Хаха, як буутлоудър фон :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11073
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Линукс мемета

Мнение от Валсо »

Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”