Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK/VKD3D

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284387
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335774
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Ми аз имам две очи и ми стигат, на теб явно не :p
Прочетено: 100348 пъти
Изображение
ragnarson
Начинаещ
Мнения: 122
Регистриран: нед яну 13, 2019 16:52
Репутация: 151
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от ragnarson »

Има ли вариант дадена видео карта да не поддържа Vulkan и DXVK?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284387
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335774
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Естествено :) Щом не поддържа Vulkan, автоматично не поддържа и DXVK, защото той използва Vulkan :)
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11136
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40223
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Валсо »

Т'ва явно ще да е някоя мно'о дърта видеокарта... :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284387
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335774
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Мм, не точно. Например Nvidia 750 не поддържа, а не чааак толкова дърта.
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11136
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40223
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Валсо »

Зависи коя 750-ка. Щото има GT750M, ама има и GTX750. :roll: Познай кой я е по-дъртата от двете... :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284387
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335774
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

И двете не могат :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11136
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40223
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Валсо »

Значи добре че преди 4 години не се подведох по акъла на продавача в един магазин, който много ми хвалеше GTX750 и беше напът да я обяви за по-добра от 7990. :lol: Ама аз си бях наумил, че искам 1050 Ti и накрая все пак стопли, че клиентът винаги е прав. :evil4:
Потребителски аватар
sokoban
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 707
Регистриран: пон окт 17, 2016 18:29
Репутация: 6320
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от sokoban »

Валсо написа:
съб юли 20, 2019 20:09
Значи добре че преди 4 години не се подведох по акъла на продавача в един магазин, който много ми хвалеше GTX750 и беше напът да я обяви за по-добра от 7990. :lol: Ама аз си бях наумил, че искам 1050 Ti и накрая все пак стопли, че клиентът винаги е прав. :evil4:
Ти си винаги вреден и безполезен. Някой е направил голяма грешка, като те е създал
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284387
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335774
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Сок, моля те, без подобни нападки, особено непредизвикани.
Изображение
Alfonsu
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 195
Регистриран: ср сеп 16, 2015 17:16
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Alfonsu »

Въпрос...? В zamunda e пълно с игри за Линукс в портативен вариант. Там е описано как да актуализизаш wine версията ако играта навърти години и версиите прогресират, но никаде не намирам инсрукция как да обновя DXVK в същите тези билдове, тъй като гледам че и той има сериозен напредък.
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 945
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7445
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Nikola_ »

https://github.com/doitsujin/dxvk/releases
Най-лесно е да свалиш dxvk разархивираш, избираш версията която ти трябва х86 или х64 и ги слагаш в директорията кадето е exe на играта. Приемаме че регистрите в торента вече са нагласени.

Или

Код: Избери всички

export WINEPREFIX=/path/to/.wine-prefix
./setup_dxvk.sh install
Тук пак трябва да разархивираш, да отвориш терминала в директорията на разархивирания dxvk и после кода.

Или

Код: Избери всички

WINEPREFIX=/path/to/.wine-prefix winetricks dxvk
Тук winetricks трябва да е инсталиран предварително.

Естественно /path/to/.wine-prefix трябва да се промени на пътя до папка prefix в тореннта.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284387
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335774
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

Nikola_ написа:
нед сеп 29, 2019 06:39
https://github.com/doitsujin/dxvk/releases
Най-лесно е да свалиш dxvk разархивираш, избираш версията която ти трябва х86 или х64 и ги слагаш в директорията кадето е exe на играта. Приемаме че регистрите в торента вече са нагласени.
Напълно достатъчно, друго не е необходимо :thumbright:
Изображение
Alfonsu
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 195
Регистриран: ср сеп 16, 2015 17:16
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Alfonsu »

Благодаря!
Разбира се преди да потърся помощ, опитах да се справя сам по всякакви различни начини, но понеже отдавна не съм експериментирал със съвременни игри под линукс и хич не се сетих да проверя във директорията на играта. Там намерих един файл "dxvk-on" видях че се използват само тези два файла "d3d11"="native" "dxgi"="native" , замених само тях с новите и всички заработи от първия път. Качих от версия 0.90 до 1.41 което ми оправи трептящи сенки в NFSMW 2012 и ми позволи да наблюдавам gpuload което в по старата версия липсваше.
Другия ми въпрос е, нужно ли да се правя нещо за актуализиране на Esync или той премахва само wineserver и няма какво да се пипа по него по вече?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284387
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335774
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ето какво ни е необходимо, за да можем да играем DirectX 11 игри под Linux с DXVK

Мнение от Mozo »

ESync си е включен в Wine и не подлежи на ъпдейт. Разбира се, трябва да си настроиш лимитите, за да го използваш :)
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”