Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проект по философия

Безплатни есета, реферати, доклади, анализи и всякакви теми свързани с философията.
Антична философия, средновековна философия, съвременна философия, метафизика, онтология, епистемлогия, етика, полтическа философия, естетика, логика, философия на езика, философия на науката, рационализъм, емпиризъм.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Проект по философия

Мнение от Mozo »

Проект по Философия
1.Идея
Да продължа образованието си в чужбина, а след като се дипломирам да живея там. Ориентирала съм се към Великобритания и Италия. Също смятам да проуча скандинавските страни.
2.Проблем
Основният проблем, който стои пред мен, е да реша какво точно бих искала да уча и дали ще мога да си позволя да покрия разходите. Във Великобритания ми се отпуска кредит, с който да изплащам образованието си, но самият живот там е доста скъп. От друга страна в Италия университетите не са скъпи, но ще трябва да плащам за всичко сама. Дори и да започна работа, работното време на студентите е ограничено и според мен недостатъчно, за да се изкарват нужните пари.
Последният и най-нежелан от мен вариант е да остана в България, поне в началото. Ще ми бъде по-лесно да се справям с работата и университета, но след това ще ми е по-трудно да работя в чужбина – попринцип трябва да се вземат специални изпити.
Наскоро ми предложиха да проуча университетите в скандинавските страни, защото обучението е безплатно. Идеята не ми се струва лоша, но предполагам, че животът при такива климатични условия няма да ми понесе – имам здравословни проблеми.
3.Цел
Целта ми е поне да се опитам да осигуря на себе си и на бъдещото ми семейство, по-добър живот. Не смятам, че икономическото положение на нашата страна е особено прилично. Не съм със заблуждението, че всичко ще ми е по вода, след като напусна България. Напротив вяравм, че тогава ще започне трудната част, но съм готова да направя компромиси, за да постигна целта си.
4.Целева група
Все още е рано да принадлежа на някаква целева група в това отношение. Имам още една година до кандидат-студенските ми изпити, следователно не спадам към групата на студентите. Също още не съм ориентирана окончателно какво искам да правя, така че предполагам все още спадам към групата на учениците в прогимназията.
5.График
Не съм съставила точно определен график, който да следвам докато развивам този проблем, но се налага да се съобразя с някои фиксирани срокове.
Първоначално, трябва да реша какво искам да уча около средата на втория срок в единадесети клас, защото тогава ще трябва да реша към кой от профилите да се запиша. Също така, до края на еднадесети клас, трябва да взема два изпита, които ще ми трябват за по-нататъшното ми образование – CAE /Cambridge/ и DELE. През лятото ще премина през едномесечен шофьорски курс, който за някои университети е преимущество.
В края на дванадесети клас ще трябва да се съобразя със сроковете за българския матуритетен изпит. До тогава ще съм решила какво искам да правя и ще съм проучила съответните университети. Сроковете за подаване на документи за всеки университет или колеж са различни.
6.Дейности
За да съм сигурна, че ще направя правилния избор, предприемам различни дейности. От десети клас посещавам изложенията на световното облазование, на които са представени различни учебни заведения. От там събирам информация за програмите които предлагат университетите. Ходя на кариерно консултиране при училищният психолог, с цел да изясня, за себе си, какво искам да уча и работя.

Целият материал:
Прикачени файлове
Проект по философия.rar
(8.48 KиБ) Свален 4 пъти
Прочетено: 35 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Философия”