Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Реферат по Лека атлетика

Безплатни есета, реферати, анализи, доклади и всякакви теми свързани със спорта.
Въздушни спортове, стрелба с лък, волейбол, тенис на маса, баскетбол, бейзбол, състезателни танци, спортна гимнастика, художествена гимнастика, народна топка, алпинизъм, колоездене, бойни спортове, билярд, конен спорт, риболов, футбол, голф, хандбал, зимни спортове, ветроходство, ски, хокей, кърлинг, рафтинг, гребане, плуване, гмуркане, вдигане на тежести, борба, автомобилни спортове, мотоциклетни състезания, интелектуални спортове.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284308
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335494
Местоположение: Somewhere In Time

Реферат по Лека атлетика

Мнение от Mozo »

Югозападен университет
„Неофит Рилски“
Треньорски факултет
Реферат

По:Лека Атлетика

ТЕМИ:
1.Препядствените и щафетните бягания в леката атлетика-дисциплини;спортно-педагогическа и физиологическа характеристика;описание на техниката.
2.Развиване на качеството-Гъвкавост средствата на леката атлетика-същност,средства и методи;значение за кондиционната подготовка.


Изготвил:Миглена.Г.Селишка 1курс, Фк.н:15500421040
Проверил:Доц.Ч.Коцевв д-р



1. Препядствено бягане.Спецификата на техниката на старта и бягането до първо препятствие произтича от необходимостта в рамките на лимитирано разстояние (при 110 м пр. б. това е 13,72 м) да се развие възможно по-висока скорост, да се ускори изправянето на трупа след 4-5 крачка (между 7-10 м), за да може препятственикът да бъде в оптимално изправено положение преди атаката на препятствието. По този начин се създават предпоставки ОЦТТ да се придвижи до първо препятствие в по-висока траектория, от което атаката на препятствието е по-рационална.
На практика броят на беговите крачки от старта до първо препятствие бива най-малко 7, най-много 9 и най-често са 8.
При осем бегови крачки до първо препятствие техниката на ниския старт е близка до тази при спринтовите бягания. Допълнителните изисквания са:
- отпредстоящият на стартовия блок крак се явява оттласкващия при атаката на препятствието крак;
- целият стартов блок стои по-назад, отколкото при обикновения нисък старт, като първата подпорка е на 40-60 см от стартовата линия, а разстоянието между подпорките е 20-40 см;
- наклонът на първа и втора подпорка е съответно 40-45 и 50-60 градуса;
- при "готови" тазът се повдига по-високо, отколкото обикновено, но без да се нарушава перпендикулярното положение на ръцете спрямо опорната площ.
Когато до първо препятствие се бяга за седем крачки, изискванията за стартовата позиция са следните:
- отпредстоящият на стартовия блок крак се явява атакуващия препятствието крак;
-стартовите подпорки се поставят по близо до стартовата линия, като първата е на около половин стъпка, а втората на две, две и половина от линията; 69

- наклонът на първа и втора подпорка е съответно 30-40 и 60-70 градуса, като с приближаване към стартовата линия ъгловите стойности намалят, а при отдалечаване се увеличават;

Целият материал:
Прикачени файлове
Реферат по Лека атлетика.rar
(11.78 KиБ) Свален 32 пъти
Прочетено: 478 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Физкултура и спорт”