Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Принцип на LCD мониторите

Безплатни реферати, доклади, есета, анализи и всякакви теми свързани с техническите науки.
Архитектура, биотехнология, компютърни науки, корабостроене, космонавтика, материалознание, механика, машиностроене, химично инженерство, електротехника, ядрена енергетика, технически университет, инженерна дейност, строително инженерство, електроинженерство.
Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Принцип на LCD мониторите

Мнение от Kotkata68 »

LCD дисплеите – в какво да внимаваме

В последно време LCD придобиха съвсем друг статут – вместо луксозни монитори, за каквито бяха считани преди, те вече са нещо съвсем обикновено. От една страна, това стана благодарение на сериозното понижаване на цените им, а от друга – благодарение на значителното подобряване на техните характеристики. В интерес на истината обаче, това “подобряване” е не толкова в резултат на навлизането на нови технологии... колкото благодарение на промени в начина на характеризиране на дисплеите.
Свидетели сме на непрекъснатата еволюция в характеристиките на LCD мониторите – ако допреди година 15-милисекунден (време за реакция на пикселите) дисплей се считаше за невероятно бърз, факт е, че в момента подобно време на реакция би изглеждало нещо нормално. В интерес на истината, повечето от мониторите, които в момента могат да се похвалят с 4 ms или дори по-ниско време на реакция... на практика не са много по-бързи от моделите с характеристика от порядъка на 15 ms.
Време за реакция в реални условия – GTG
Измерването на времето за реакция е сравнително проста операция – като примерна постановка веднага можем да посочим преход от чисто бял към чисто черен екран, като съответно се измерва времето, необходимо за извършването на тази операция. В реалния живот обаче невинаги (ако трябва да сме конкретни – почти никога) нещата се свеждат до подобна ситуация. Далеч по-често срещани са случаите, в които субпикселът трябва да се промени с малка стойност, а това отнема доста повече време. Процесът е известен като Gray-To-Gray (сиво към сиво) и дава далеч по-реална информация за това какви са параметрите на един дисплей и какво е реалното време на реакция, което можем да очакваме от него.
..............................

Целият материал:
Принцип на LCD мониторите.rar
(153.13 KиБ) Свален 3 пъти
Прочетено: 75 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

Върни се в “Технически науки”