Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Тълкуване на Нов завет

Безплатни есета, доклади, реферати, анализи и всякакви теми свързани с религията.
Вярвания, културни системи, мирогледи, свещена история, юдаизъм, християнство, римокатолицизъм, протестанство, ислям, бахайство, индуизъм, будизъм, народна религия, религиозни символи, произход на света, смисъл на живота, сещени места, духовенство, Бог, жертвоприношения, молитва, медитация, религиозни церемонии.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283810
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Тълкуване на Нов завет

Мнение от Mozo »

Тълкуване на Нов завет

Не всичко в живота е религиозно ….. .. .. .
01.12.2008 г.

Тълкуване – Три съставни части: Екзегетика (да прочете ме от текста – да разбере ме автора на текста какво има предвид; и за да може нашите коментари към текста да се придържат към това, което има автора предвид - да разбере ме това, което автора е имал намерение да каже), Херменевтика, Приложение.

Това, което се иска от нас да се пренесем преди 2 000, години не е умения, а отношение на сърцето, да имаме характер да бъдем слуга. Да имаме смирение - характер. Нашата работа номер 1 е да бъде ме верни и честни. Да прочете от текста това, което е там, а не да поставим в текста неща , които искаме да има там. Да имаме умения. Да придобие ме умения. Да практикуваме екзегетиката добре, най-малкото трябва да имаме библия на собствения ни език
Човек трябва да бъде добър читател. Трябва да се стремим да научим мисленето, нравите и характера на тогавашното време.
Целта на тълкуването е да ни доведе до Живото Божие слово – Исус Христос. Да можем да познаем по-добре Бог и да имаме по близко и спасително общение

Целта е да познаваме Бога и да обичаме Бога, по този начин ще извършим Божията воля. Като изучаваме Новия завет – по този начин ще се приближава ме до Бога. Комуникиране с библията трябва да бъде ефективно. Комуникиране ефективно с посланието на библията
Екзегетиката се намира в тази част – тогава и там, след това имаме херменевтичния мост и следва да се зададе ме въпроса какво значи за сега, какво означава за нашия време днес. Посланието да го пренесе ме в днешно време.

Новия завет са 27 книги. Те са част от Божието слово.
Има три основни момента – трите препратки:
1. Божието директно говорене. Когато Бог го казва се случва. Библията започва с повторението на Божиите изказвания - сътворението, Божието говорене. Словото на Бога е най-висшата сила в цялата вселена. Ние трябва да ценим словото на Бог. Думите към пророците – слово, което Бог дава на своите говорители. Основния краен фокус не са нашите умения, а Божията променяща сила.

Целият материал:
Прикачени файлове
Тълкуване на Нов завет.rar
(25.68 KиБ) Свален 7 пъти
Прочетено: 788 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Религия”