Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

План-конспект по музика

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с педагогиката.
Дидактика, образование, специална педагогика, социална педагогика, военна педагогика, възпитание, формиране на личността, предучилищна педагогика, училищна педагогика, педагогика за възрастни.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 295443
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 365161
Местоположение: Somewhere In Time

План-конспект по музика

Мнение от Mozo »

ШУМЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ
“ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ПРЕСЛАВСКИ“
ПЕДАГОГИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ


ПЛАН-КОНСПЕКТ


ТЕМА : Разучаване на песента „Пролетна забава”
ДИСЦИПЛИНА : Теория и методика на музикалното възпитание в детската градина






2011 год.


I. Направление : Музика.

II. Ядро: Разучаване на песента в детската градина.

III. Тема : Разучаване на песента „Пролетна забава”

IV. Вид на педагогическата ситуация : ЗРС за ­­­|V възрастова група.

V. Цели :

• Развитие на ладовото и метроритмичнитото чувства.

• Усъвършенстване на музикалното мислене на учениците при слушане на музика.


• Изграждане на мелодичен слух.

• Възпитаване в интерес и любов към хубавата песен.



ХОД НА СИТУАЦИЯТА

I. ОРГАНИЗАЦИЯ НА КЛАСА ЗА РАБОТА – рапорт, поздрав.
II. ПОДГОТВИТЕЛНА ЧАСТ
1. Запяване. Заемат певческа стойка и затоплят гласчетата.
a) „Зън, зън, зън,
аз пчелица съм
моля ( 2 ) път ми д
Зън, зън, зън, аз пчелицасъм”.

b) „ Славейче, славейче, славею запей”.

c) Гатанка :
„ Лете – по дървита,
зиме – във морета
весело живее,
чудни песни пее /2

И разказват птичките,
Че краси горичките
и е най – достойно
птиче сладкопойно. / 2
2. Актуализиране на старите знания :

На дъската са подреденифигурки за сричките и височините на песента „Връзки сини, вейте се”.
Изкупувам началото на:
„Зная песен. . .”
„Книжки хубави”. . .
„Връзки сини, вейте се. . .”
• Определете коя от трите песни е подредената песен надъската. ( „Връзки сини, вейте се. . .”)
Изпяваме песента.
• Коя е последната песен, която учихме ? ( „Щъркел и деца” )
• Ще ви изсвиря познати песни. Когато чуете мелодиятя на песента „Щъркел и деца” , плеснете с ръце.
Изпяваме песента с инструменти и солисти.

III. ПОСТАВЯНЕ НА ТЕМАТА.

IV. РАБОТА ПО ТЕМАТА.

Рецитирам текста на песента, а след това я изпявам.
Откривам текста, прочитам го и откриваме непознатите думи, които обеснявам :

морава - поляна с млада зелена трева
седеф - бяло, лъскаво вещество от морски миди
кларнет – дървен духов инструмент
ракитак – вид водно дърво
Изпяваме песента.
• Да изпеем още един път песента с движения.
• А сега чуйте „Чудният концерт в гората”. На фона на народната музика се чува зова на куковицата. Тя зове всички животни на концерт в гората, който звучи в края на мелодията.
• Пролетта весели и децата. Те са забравили зимните игри, посрещат с радост прелетните птици, припкат навън и се радват.
• Какво бихте изиграли вие, като слушате. „Чудният концерт в гората” ? (Учителят отново пуска записа, а учениците изпълняват подходящи движения.)

Целият материал:
Прикачени файлове
План-конспект по музика.rar
(13.29 KиБ) Свален 96 пъти
Прочетено: 2028 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Педагогика”