Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Сценарий за Баба Марта

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с педагогиката.
Дидактика, образование, специална педагогика, социална педагогика, военна педагогика, възпитание, формиране на личността, предучилищна педагогика, училищна педагогика, педагогика за възрастни.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Сценарий за Баба Марта

Мнение от Mozo »

Сценарий за посрещане на Баба Марта 2017г
Обстановка-битова в занималнята
Участници-Водещ,Пижо,Пенда,Баба Марта,Деца от големите групи
Ход
Водещ-Дечица ,весели ,засмени и вие госпожи пременени
Чуйте гатанки във този час и познайте кой ще дойде тук при нас!
Водещ-Като отговорите правилно на въпросите от тази игрословица ще разберете кой ще дойде тук при нас
1.Малко дете,което само плаче-бебе
2.Пролетно красиво цвете с червени и жълти цветове-лале
3.Майката на вашите майки- баба
4.Малкото на овцата-агънце
5.Жената,която ви е родила-мама
6.Месец през който настъпва пролетта-март
7-Красиво цвете с бодли-роза
8.Сладкиш на който се слагат свещички-торта
9.Първата буква от азбуката-а

Водещ-Деца разбрахте ли кой ще дойде тук при нас?-Баба Марта
Хайде да я повикаме
У-Деца познавате ли тези герои.Вижте колко интересно са облечени.Кои сте вие?Защо я няма Баба Марта?
Пижо:Аз се казвам Пижо и съм внук на Баба Марта
Пенда:Аз се казвам Пенда и съм внучка на Баба Марта
П и П-Хей момичета ,хей момчета ,я се усмихнете и Баба Марта посрещнете
/всички викат Баба Марта/
Влиза Баба Марта с торба със семена и луковици без мартеници
Водещ-Бабо Марто,защо ти ги няма Мартениците,защо си толкова сърдита?
БМ-Как да не се сърдя като вече два месеца си търся преждите-червените и белите конци за да ви направя мартемици,а все не мога да ги намеря
Водещ:Деца,някой знае ли къде са конците на БМ,кой ли може да ги е скрил,дали гарванчето ги е откраднало или Лисицата
Водещият отива към прозореца и казва:Тук едно врабче ми каза,че Лиса ги е скрила.Хайде да ги потърсим Пижо и ти внучке.Трябва да ги намерим,защото БМ ще бъде винаги сърдита през целият месец,а вие знаете,че когато тя е сърдита и времето навън е студено и ветровито,а когато се усмихне е слънчево и топло…..а ето ги конците
БМ:Хайде моите внучета да ми помогнат да направим най красивите мартенички за децата,а през това време вие да ми кажете стихотворения и да ми изпеете песни ,които знаете

Д-Още не стихнала лютата зима
Посрещат децата таз баба любима,
Кичи ги тя и с обич нарича
-Да сте по бели от сняг и кокиче
Като божура със бузки червени
И като слънцето вечно засмени
БМ-А вие деца знаете ли защо мартеничките се носят само в България?
Мария ще ви разкаже легендата за мартеничката
Преди много години,когато българите дошли по тези места,Аспарух станал хан на новата българска държава и решил да изпрати вест за това на сестра си Калина.Вестта изпратил по една лястовичка .Тя летяла ден и нощ без почивка и чак на седмия ден кацнала на рамото на Аспаруховата сестра.Като научила новината,тя много се зарадвала и решила да прати хабер на своя брат.

Целият материал:
Прикачени файлове
Сценарий за Баба Марта.rar
(9.76 KиБ) Свален 185 пъти
Прочетено: 3534 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Педагогика”