Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

План-конспект по Теория и методика на музикалното образование

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с педагогиката.
Дидактика, образование, специална педагогика, социална педагогика, военна педагогика, възпитание, формиране на личността, предучилищна педагогика, училищна педагогика, педагогика за възрастни.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 295647
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 365627
Местоположение: Somewhere In Time

План-конспект по Теория и методика на музикалното образование

Мнение от Mozo »

ПЛАН-КОНСПЕКТ
По Теория и методика на музикалното образование в
детската градина
Задължителна регламентирана ситуация в подготвителна
група на ДГ
По образователно направление
ИЗКУСТВО
Образователно ядро
МУЗИКА
Изготвил: Детелина Иванова
Рачева
Специалност: ПУНУП - 2 курс
Фак. номер: 1840020001
Проверил:ст.пр. М.
Шумен
2018
1. Образователно направление: Изкуство
2. Образователно ядро: Музика
3. Тема: Моята родина
4. Зона: Аз обичам България
5. Образователни цели:




Максимално разгръщане на активно-действените норми на общуване на децата
с музиката.
Затвърдяване на стари знания и изучавани песни
Да се създаде весело, ведро, бодро и жизнерадостно настроение
Получаване на нови знания и изучаване на нова песен
6. Задачи:
1.2.3.Затвърдяване на вече научени песни. Свирене на музикални инструменти.
Музикално ритмични движения.
Разучаване на нова песен. Свирене с различни музикални инструменти.
Музикално ритмични движения.
Максимално разгръщане на активно-действените норми на общуване на децата
с музиката.
7. Очаквани резултати:



Да се интонира точно
Емоционално, да се възприемат и възпроизвеждат музикалните творби
Да се предава точно характера на музиката чрез ритъма и движението
8. Предварителна подготовка на учителя:



Да изложи рисунки на децата на тема; " Моята родина", които са били
нарисувани предварително.
Пред дъската да постави българският трикольор.
Да подготви три ленти - бяла, зелена и червена с размери 2м. 0,50 м.
Ход на ситуацията
У: - Здравейте, деца! Както всички виждате, днес ние имаме гости. Нека да ви ги
представя. Това са учениците от 4 клас от СУ " Васил Левски" в нашия град. Хайде да
ги поздравим и да ги приветстваме с добре дошли!
Д: - Здравейтееее! Добре дошли при нас!
У: - Знаете ли, деца защо днес те са при нас?
Д: - Нееееее!
У: - Те са разбрали, че вие наесен ще бъдете ученици в І клас и искат да ви дадат
няколко съвета. За да покажете на нашите гости, че много сте се трудили през годината
и заслужавате вече да сте ученици, днес пред тях ние ще пеем песни, ще танцуваме и
ще маршируваме. Но преди това, ще трябва да затоплим гласчетата.
(Разпяват се. Изпълнява се песничка, която служи за разпяване на децата.)
Днеска ще извикам Мая
С топка да си поиграя
Топ-топ-топ-топ-топ.(2)
У: - Хайде сега, да повторим разпяването, като пляскаме с ръчички. Моля ви да
спазвате такта. ( Децата пеят и пляскат с ръце) Чудесно! Хайде сега да повторим, но да
включим и крачетата, които трябва да потропват в такт. Започваме. ( Децата се
разпяват, пляскат с ръце и тропат с крачета в такт)
Днеска ще извикам Мая
С топка да си поиграя
Топ-топ-топ-топ-топ.

Целият материал:
Прикачени файлове
План-конспект по Теория и методика на музикалното образование .rar
(315.56 KиБ) Свален 33 пъти
Прочетено: 304 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Педагогика”