Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

План-конспект - "Слънчо ни повика"

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с педагогиката.
Дидактика, образование, специална педагогика, социална педагогика, военна педагогика, възпитание, формиране на личността, предучилищна педагогика, училищна педагогика, педагогика за възрастни.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 295647
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 365627
Местоположение: Somewhere In Time

План-конспект - "Слънчо ни повика"

Мнение от Mozo »

План-конспект
На игрово-познавателна ситуация по образователно направление „Природен свят” 2-ра възрастова група
1.Тема: Слънчо ни повика
2.Образователно ядро; „Растителен свят”
3: Цели: на игрите с правила
-„Всяко дете в своята леха” – групиране на обекти от растителната природна среда по цвят.
-„Всяка пеперуда на своето цвете” –групиране на природни обекти по един видим признак (цвят).
3.1 Цели на темата:
- Изграждане на конкретни представи за пролетни градински цветя
-Възпитаване на положително емоционално-оценъчно отношение към обекти от растителната природна среда.
4.Очаквани резултати:
-знания: изгражда конкретни представи за растения от близката природна среда и техните външни признаци.
-умения: определя групата на всяко цвете по един видим признак (цвят), назовава познати растения, извършване на имитационни движения.
-отношения: емоционално се приобщава към красивото в природата.
5.Методи, средства, похвати: съобшаване, описване, изискване, агрументиране, пресъздаване, повтаряне, подреждане, коригиране, обобщаване, оценяване.
6. Интеграция и перспектива: български език и литература: перспектива: бъдещи обучаващи ситуации.
7. Параметри на взаимодействие между педагога и децата в условията на ситуацията.
Параметри на ситуацията

Методи на взаимодействие и дейностни похвати за сътрудничвство

Дейност на учителя

Дейност на децата

1.Готовност за обединяване към съвместна дейност- проектиране и подготовка

2.Формулиране на актуални цели-въвеждане в темата, представяне на игровите материали и формулиране на замисъла на играта.


3.Обединяване около общи цели в индивидуален план илли групов план- формулиране на правилата и създаване на познавателна потребност от прилагането им.


4. Поддържане на чувство за сигурност при прилагане на похвати за постигане на целите- подпомагане при придържане към правилата на играта.

5.Формулиране на актуални цели – въвеждане в темата , предсравяне на игровите материали и формулиране на замусъла на играта.

6. Обединяване около общи цели в индивидуален или групов план- формулиране на правилата и създаване на познавателна потребност от прилагането им.


7.Поддържане на чувство за сугурност при прилагане на похвати за постигане на целите: -подпомагане при придържане към правилата.
Методи-разказ
Похвати- съобщаване


Методи- игри
Похвати- съобщаване, инструктиране, повтаряне.

Методи-беседа
Похвати-основаване, инстуктиране, повтаряне.

Методи- обучаващи игри
Похвати- пресъздаване, обосноваване, аргументиране.



Методо- игри
Похвати- съобщаване, изискване сргументиране.




Методи- беседа
Похвати- основаване, инстуркиране, повтаряне.


Методи- обучаващи игри
Похвати- пресъздаване, обосноваване, коригиране, дискуиране.
Здравейте деца, за днес съм ви приготвила много изненади. Искам да се настаните удобно сега на столчетата. Дядо Митко, нашият градинар ни е приготвил една изненада. Искам да погледнете под столчетата си. Какво открихте? Точно така, хайде сега отлепете ги и погледнете към мен.


Някой мойе ли да ми каже кога идва пролетта? Когато дойде Баба.. Точно така. Сидването на Баба Марта идва и пролетта. Тогава всички тревички стават зелени, дръвчетата разцъфват, птичките запяват. Но преди цветята да започнат да цъфтят някой трябва да ги засади.
Сега ще изиграем една игра –„Всяко дете в своята леха”. Втази игра вие ще бъдете малки градинари, като нашият градинар Дядо Митко.Ще трябва да засадите цветята в правилната леха.
Прикачени файлове
План-конспект - %22Слънчо ни повика%22.rar
(10.98 KиБ) Свален 35 пъти
Прочетено: 287 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Педагогика”