Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

”Снежанка и седемте джуджета” - Братя Грим

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с педагогиката.
Дидактика, образование, специална педагогика, социална педагогика, военна педагогика, възпитание, формиране на личността, предучилищна педагогика, училищна педагогика, педагогика за възрастни.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 295489
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 365294
Местоположение: Somewhere In Time

”Снежанка и седемте джуджета” - Братя Грим

Мнение от Mozo »

ПЛАН КОНСПЕКТ
НА ПЕДАГОГИЧЕСКА СИТУАЦИЯ ПО
БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА
В ТРЕТА ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА

Тема:”Снежанка и седемте джуджета”-Братя Грим


1.Образователно направление:Български език и литература
2.Ядро-ВЛП
3.Цели:Възприемане на приказка,откриване последователността на действията на героите и изразяване на отношение към постъпките им.
4.Задачи:
-възприема цялостно приказката.
-открива и назовава героите.
-изразява емоционално оценъчно отношение към героите и техните постъпки.
5.Форма:Основна педагогическа ситуация
6.Методи:онагледяване, изразителен прочит на приказката от педагога,беседа,игри
7.Средства:текстът на приказката,презентация,картинки на героите от приказката,графични материали.
8.Ключови думи:Снежанка,джуджета ,принцеса,мащеха,ловец,работливи,задружни,красива
,добра,отровна ябълка,зла,вълшебно огледало и т.н.
9.Връзки с други направления:Околен свят,Музика,Математика

Ход на ситуацията:
У:Деца днес на гости са ни дошли г-жа Иванова и всички учителки от ДГ”Мечо Пух”,за да видят колко много знаят и колко са пораснали децата от група „Гъбки”.Нека да ги поздравим с” Добре дошли”.
Деца ние миналата седмица кого посрещнахме!
Д:Пролетта!
У:Точна така деца,а по какво разбираме,че е дошла пролетта?
Д:Дръвчетата са цъфнали,навсякъде са нацъфтели пролетните цветя,слънцето пече силно,ние излизаме на двора да играем,птичките са дошли от юг(щъркела,лястовиците,кукувицата).
У:Правилно деца и аз виждам тук едни нетърпеливи щъркелчета,който искат да литнат в небето.МПИ:”Щъркелче”
У:Деца знаете ли тази сутрин когато дойдох в детската градина намерих ето тази кутия пред вратата на групата отгоре на нея пише
ЗА ГРУПА „ГЪБКИ”.Какво ли има в нея?Но тук отгоре пише:За да разберете от кого е тази кутия вашата госпожа ще ви пусне една песничка и ще разберете от къде идва тя.
Песен: „Шарената книжка”
У:Деца за кого се пее в песента?
Д:За приказките.
У:Браво деца,познахте за приказките тази кутия идва от света на приказките и ни я изпраща Приказната фея.Тя знае ,че вие обичате много приказките и е изпратила един подарък за вас:книжката за ”Снежанка и седемте джуджета”от Братя Грим.Деца днес аз ще ви прочета приказката”Снежанка и седемте джуджета”от Братя Грим
Пускам презентацията: ”Снежанка и седемте джуджета”от Братя Грим
У:Деца , Снежанка освен за къщичката на джуджетата се е грижила и за тяхната градинка,разбрах че не е успяла да засее цветята искате ли да и помогнем и да засеем с вас цветя в градинката на джуджетата?
Д:Да искаме да и помогнем .
У:Да изиграем играта:”Да засеем цветята”
Децата застават едно зад друго:С движения на ръцете на гърба на своето другарче показват:
1.Да прекопаеем градинката
2.Да я изтърмъчим
3.Да заравним пръста
4.Да полеем
5. Да засеем цветята
6.Да сложим пръст и да полеем отново
7.А сега нека да извикаме Слънчо да ги стопли и те да разцъфтят.
У:Браво деца ,чудесни помощници сте!
У:Но все още не сме разбрали какво има в тази кутия,искате ли да я отворим?
Д:Нека я отворим
У:(Госпожата изважда 2 големи плика)Тези писма са от Приказната фея.Нека да отворим плика и да видим какво има там:”Мили деца,разбрах че обичате приказките ,но също така че обичате игрите ,затова ви подготвих много игри.
У:Деца ще ви разделя на отбори,всеки отбор ще има капитан,отбора който събере най –много усмихнати личица,го очакват подаръците на Приказната фея .
Игра :”Слушай,помисли и отговори”
Цел:Децата да умеят да познаят герой от приказка при прочит на определен откъс от нея.
 Живели някога цар и царица.Дълги години те чакали да им се роди дете,не минало много време и те се сдобили с дъщеричка.Която била с лице бяло като сняг,бузи алени като кръв и коса черна като абанос.Затова я нарекли ……. Снежанка
У:Деца каква е Снежанка?
Д: Снежанка е добра,красива.
У:А искате ли да приличате на Снежанка?Защо?
Д:Да искаме да приличаме на Снежанка,защото тя е добра.
У:А сега да видим ще познаете ли следващия герой?
 Тя била зла и завистлива ,имала едно вълшебно огледало и всеки път като застанела пред него да се огледа го питала:-Огледалце,огледалце,от стената,коя е най-хубава на земята?

Целият материал:
Прикачени файлове
”Снежанка и седемте джуджета” - Братя Грим.rar
(323.94 KиБ) Свален 80 пъти
Прочетено: 828 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Педагогика”