Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Моята детска градина

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с педагогиката.
Дидактика, образование, специална педагогика, социална педагогика, военна педагогика, възпитание, формиране на личността, предучилищна педагогика, училищна педагогика, педагогика за възрастни.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 295443
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 365161
Местоположение: Somewhere In Time

Моята детска градина

Мнение от Mozo »

Шуменски университет "Епископ Константин Преславски"


ПЛАН-КОНСПЕКТ
на
педагогическа ситуация

по БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА
в детската градина
за
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

на тема:

Моята детска градина



Изготвил: Преподавател:
Ивелина Костадинова Божкова Доц.Д–р Г. Янкова

Специалност : Предучилищна и начална педагогика;МП:“Иновации в предучилищното образование“



1. Възрастова група: Втора възрастова група
2. Тема: „Моята детска градина“
3. Образователно направление : Български език и литература
4. Образователно ядро: „Свързана реч“
5. Форма на взаимодействие: Основна форма
6. Цел: Създаване на модели за участие в диалог.
7. Задачи:
7.1.Назовава имената на възрастните в детската градина.
7.2. Участва в диалог като включва етикетни изрази за общуване.
8. Методически похвати: демонстрация, беседа, упражнение, игра.
9. Дидактични материали: Парцалени кукли на момче и момиче,
картина на сградата на детската градина, играчки, песен „Ставай за градина приготви се“,топка,конструктори,
10. Интегративни връзки с други направления:
Музика ,Околен свят, Конструиране и технологии.

11. Технология на ВОП

А: Предситуационен момент: Местата на играчките в кътовете за игра са предварително разместени и разхвърляни.

Б: Етапи:

Ход на ситуацията


1. Емоционална нагласа:
У:Деца,днес докато идвах насам чух две деца да плачат и да ядосват своята майка .Знаете ли защо?
Защото, много им е харесала ваканцията и сега не желаят да ходят на детска градина. Аз се спрях при тях и им обясних, че в детската градина е най-прекрасното място за игра, но те не ми повярваха.
Ако дойдат на гости, ще ми помогнете ли да им покажем ,че наистина детската градина е най-хубавото място за игра.
Д:Да.
У:Чуйте тази хубава песничка, която се казва
„Ставай, за градина приготви се“-Децата са пред столчета и имитират движенията според текста на песничката/
У:През това време се чува силен плач и някой влиза в занималнята без да почука. Това са момчето и момичето, които се държат много невъзпитано и са влезли без да поздравят децата и учителката.
У:Деца да видим кой дойде в занималнята, да вдига шум и без да поздрави?
Д:Това са децата, които са забравили как да се държат културно и възпитано. Точно тези деца срещнах днес на път за работа.


2. Осъществяване на цели и задачи
У:Добро утро деца ,може ли да се представите кои сте?

Целият материал:
Прикачени файлове
Моята детска градина.rar
(70.06 KиБ) Свален 79 пъти
Прочетено: 692 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Педагогика”