Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

План-конспект по математика за 4-ти клас на тема "Окръжност"

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с математиката.
Алгебра, линейна алгебра, математически анализ, векторен анализ, аритметика, геометрия, аналиитична геометрия, евклидова геометрия, диференциална геометрия, тригонометрия, математическа логика, статистика, теория на множествата, теория на числата, теория на вероятностите, числен анализ.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

План-конспект по математика за 4-ти клас на тема "Окръжност"

Мнение от Mozo »

Великотърновски университет „Св.Св.Кирил и Методий”
гр.Велико Търново

Факултет: Педагогически
Катедра:Педагогика


План-конспект

на урок по математика в IV клас
за нови знания
Тема „Окръжност”

I. Тема на урока- „Окръжност”
(Учебник по Математика за четвърти клас, изд. „Просвета” София, )

II. Вид на урока – за нови знания

III. Цели на урока:
1. Запознаване с геометричната фигура окръжност и нейните елементи.
2. Усъвършенстване на изчислителните навици с трицифрени числа.

IV. Задачи
Образователни:
1. Учениците да се запознаят с геометричната фигура окръжност и нейните елементи.
2. Да могат да откриват окръжност и кръг в предмети (обекти) от заобикалящия ги свят.
3. Да усъвършенстват изчислителните навици с трицифрени числа.
Възпитателни:
1. Възпитаване към култура на учебен труд.
2. Прегледност и точност при записване на задачите в тетрадката.
Развиващи:
1. Развитие на специфичното при усвояване на математическия материал мислене.
2. Развиване на творческите мисловни способности.
3. Развитие на речта.

V. Продължителност на урока – 40 мин.

VI. Методи, форми средства
1. Методи - беседа, обяснение, упражнение, опити, наблюдение
2. Форми – групова, фронтална, индивидуална
3. Средства – модели на окръжност и кръг, учебник по математика за IV клас и учебна тетрадка № 1


VII. Основни понятия - окръжност, център на окръжността, радиус на окръжността

VIII. Междупредметни връзки – околен свят, български език

IХ. Предварителна подготовка
1. На учителя: Изработване на план – конспект на урока, подготовка на дъската
2. На ученика: изпълнение на домашната работа от предния час.

Ход на урока

I. Организация на класа за работа и проверка на домашната работа.
II. Актуализация на сетивния опит и опорни знания-устно смятане
Учител – Днес съм решила преди за започнем с новия урок, да си изиграем една игра. Тя се казва „ Смятам бързо”. Аз ще ви диктувам задача от изписаните на дъската, а вие трябва наум да пресметнете и да вдигнете ръка, когато сте готови с решението. Започваме! Колко е :

300 + 2 = ? 200. 2 = ? 100 + 5 = ?
200 – 3 = ? 400: 4 = ? 100 – 5 = ?

Учител – Браво, много бързо пресмятате с трицифрени числа, затова сега ще усложня играта. Ще ви задавам въпроси – ако внимавате съм сигурна, че ще отговаряте правилно.
Кое е най-голямото шестцифрено число? (след като отговорят, дете излиза и изписва числото на дъската – отнася се и за следващите задачи)
А най-малкото?
Кое е числото, което има 8 стохиляди, 8 стотици и 8 единици?
Към най-малкото трицифрено число прибавете 1.

Целият материал:
Прикачени файлове
План-конспект по математика за 4-ти клас на тема "Окръжност".rar
(1.69 KиБ) Свален 454 пъти
Прочетено: 4317 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Математика”