Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ситуация по математика за 1-ва група

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с математиката.
Алгебра, линейна алгебра, математически анализ, векторен анализ, аритметика, геометрия, аналиитична геометрия, евклидова геометрия, диференциална геометрия, тригонометрия, математическа логика, статистика, теория на множествата, теория на числата, теория на вероятностите, числен анализ.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284318
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Ситуация по математика за 1-ва група

Мнение от Mozo »

Примерна регламентирана ситуация по математика за първа група
Ядро: Равнинни фигури и форми
Тема: В страната на геометрията
Цели: Систематезиране на знанията за геометрични фигури и форми (квадрат, триъгълник и кръг)
Задачи: Разпознаване, назоваване, съотнасяне и подреждане.Съотнасяне по форма към еталон.Пренамиране в пространството.
Методи, средства и похвати: упражнения, беседи, установяване и обобщение

Ход на ситуация:
Влиза Зайко с камионче натоварено с предмети(играчки) с геометрични форми.
Зайко: Качете се другари в моята кола
За миг ще ви закарам до близката гора.
Колата вози леко и в дъжд и пек и мраз
И стига надалеко, там дето искам аз.
У: Зайко, Зайко бързоноги я кажи накъде така, рано си поел с този чуден камион?
Зайко: Добър ден г-жо, маминка ме прати от нашата гора тез играчки да занеса за наи-добричките деца.Освен това тук нося и една кутия, ама тя не е като тия дето има в тях бонбони и балони.Тя е пълна със загадки(гатанки).
Зайко: Е, аз тръгвам, че имам да разнасям още неща, желая ви успех.
У: Преди да видим загадките искам да ви кажа, че днес ще научим повече за геометричните фигури, правилно да ги назоваваме, да ги откриваме и оцветяваме.(Учителката отваря кутията на новата игра и вади фигури на квадрат, триъгълник и квадрат)
У: Ето я първата гатанка за коя фигура се отнася можете ли да отгатнете?
-Тя е като топка, като питка сладичка,
Фигурка е с име лесно и се нарича....(кръг)
Учителката показва фигура на кръг.
У: Браво деца.А сега можем ли да отделим играчките, които Зайко донесе и които приличат на това кръгче?(ринг, топка, часовник и др)
У: А сега чуйте и втората гатанка.
На покривче прилича,
Но покривче не е , а фигура с трудно име,
Помисли дете!
Името й сетиш ли се, кажи със силен вик, че фигурката казва се...(триъгълник)
Учителката показва фигура на триъгълник.
У: Хайде всички да повторим три-ъ-гъл-ник!А сега да преброим, колко връхчета има триъгълникът.
У: Деца можем ли да намерим в занималнята предмети, които имат триъгълна форма?(децата ги показват и казват)
У: Чуйте още една гатанка.
-Фигурка добричка
Прилича на стеничка,
Тя е наш добър познат
Казва се....(квадрат)
Учителката показва квадрат.
У: Вие, какви предмети познавате с квадратна форма?
Д: кубче, зар и др.
У: В занималнята виждате ли предмети с квадратна форма?(децата отговарят)
Хайде сега да се хванем за ръце и да направим кръг и да изиграем едно хорце.
Самостоятелна работа-на масичките пред всяко дете има картон.
У: Деца разгледайте добре картончетата пред вас и кажете, какво виждате на тях?(децата отговарят)
У: Сега като видяхте картинката можете ли да ми кажете, каква е формата на питката?
Д: Тя има кръгла форма.
У: А сега да видим загадката на Моливко.
Моливко: Аз съм нарисувал един килим от фигури, а питката трябва да се търкаля само по квадратната, ако вярно ги откриете ще разберем при кого ще отиде питката.Ако питката се търкаля по квадратчетата до кое животно ще стигне?
У: Който е стигнал до Кума Лиса вярно е решил задачата.
Музикално подвижна игра-„Танц на фигурите”(учителката минава и раздава геометрични фигури и децата си избират по една от тях).
У: Избрахте ли си фигури? Всеки да си намери другарче, което също има такава фигура.

Целият материал:
Прикачени файлове
Ситуация по математика за 1-ва група.rar
(6.84 KиБ) Свален 110 пъти
Прочетено: 3992 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Математика”