Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Сценарии за детски предавания

Безплатни реферати, доклади, есета, анализи и всякакви теми свързани с журналистиката.
Разследваща журналистика, културна журналистика, спортна журналистика, музикална журналистика, криминална журналистика, фотожурналистика, радиожурналистика, телевизионна журналистика.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Сценарии за детски предавания

Мнение от Mozo »

Сценарий за месец януари 2011г.
Бабинден – 21 януари
песен:
Водещ 1: Вие сте с детско радио „Междучасие” съвместен проект на Общински детски комплекс и кабелно радио „Провадия.
джингъл

Водещ 2: Здравейте, приятели!
Днешното ни радиопредаване е посветено на 21 януари – Ден на родилната помощ.
В предаването очаквайте: разговор с д-р Желязкова по случай професионалния прзник на акушерите.
Водещ 1: Анкета със съгражданите ни;
Водещ 2: В рубриката ни„Звезден прах” ще се запознаете с предстоящи културни събития.
Водещ 1: На 21 януари честваме Бабинден. В миналото народният празник се е чествал на 8-ми януари
Водещ 2: . Съвременният аналог е Ден на родилната помощ и по нов стил се пада на 21-ви януари. Когато обаче се смесят стари и нови стилове, най-често се появява още един празник и още един повод за празнуване
Водещ 1: Както по-възрастните знаят, на Бабинден се почитат бабите-акушерки, които са помагали на жените да родят. В селото обикновено е имало една или две баби, които са се занимавали с тази нелека, но благородна дейност
Водещ 2: Според обичая всяка жена, която се е ползвала от услугите на бабата, при раждането на рожбата си е отивала в дома й, поливала й е ритуално вода, за да си измие ръцете, дарявала я е със сапун и нова кърпа.
Водещ 1: От днешна гледна точка може да ни звучи като подигравка (да подаряваш сапун и кърпа), но да не забравяме, че това са били продукти от първа необходимост, които не винаги човек е можел да си осигури сам. В някой краища на България към тези дарове са добавяли и риза, чорапи, пари
Водещ 2: Бабата е приемала даровете, изтръсквала е ръцете си и е пожелавала челядта да се множи както се разпръскват капките от ръцете й. Закичвала е жените с китки за здраве и ги е канела на обяд в дома си
Водещ 1: Всяка благодарна майка е носела варена кокошка, баница, вино и ракия. Този празник се е почитал като чисто женски и на него не са се допускали мъже, но пък се допускали сексуални закачки и разпуснато поведение по улиците.
Водещ 2: На почит в някои краища на България е бил и обичаят влечугене т. е. насилствено замъкване на бабата на реката, за да я окъпят.
Водещ 1: В Библията бабите-акушерки са били благословени от Бога, за това, че не са спазвали заповедта на фараона да убиват всички новородени еврейчета от мъжки пол, а са правели всичко възможно да ги укрият и отгледат
Водещ 2: . И днес професията на гинеколозите и акушерите е на особена почит.
Честит празник на всички акушери и гинеколози, с благодарност към труда им и вярата им в новия живот.
песен: някаква песен свързана с повода????????????

Водещ 1: Сега нека чуем песента на ..............................
Водещ 2: Здравейте, аз съм ................... до мен е ..............................., а вие сте с детско радио ” Междучасие”.
Водещ 1: В желанието си да задоволим любопитството си сме поканили д-р Желязкова акушер-гинеколог в родилно отделение на болница „



Водещ 2: Добър ден д-р Желязкова нека ви е честит празника на Родилната помощ!
1. Колко години изминаха от първото ви акушерство и спомняте ли си този момент?

2. Какво ви е дала и какво ви е взела професията?

3. Хората, на които сте помогнали, изказват ли благодарността си?

4. Как отбелязвате Бабинден?

5. Какво ще пожелаете на себе си и на нашите съграждани?

Благодарим ви, че бяхте наш гост! Весело празнуване и много успешна работа през цялата година!


Водещ 1: Колко хубаво било да си акушер, да помагаш на новия живот да вдиша първата си глътка въздух!

Водещ 2: Да, обаче , за да станеш лекар се изисква много учене, средства и най-вече голямо сърце.

Водещ 1: Имам едно от три – голямо сърце.

Водещ 2: Значи ще успееш.
песен:

Водещ 1: Вие сте с детско радио „Междучасие”. Следва рубриката ни „Звезден прах”.

Водещ 2: В Драматичен театър ”Ст. Бъчваров” гр. Варна можете да гледате драмата „Страсти под брястовете, 25 януари от 18 .00 часа, сцена Филиал.
Водещ 1:На 27 ян. от 18.00 часа можете да се посмеете с комедията „Големанов”, основна сцена.
Водещ 2: 28 ян. от 18.00 часа мюзикълът „Бремен”, сцена филиал.
Водещ 1: И „Службогомци” – комедия, 31 ян. от 18.00 часа, сцена филиал
Водещ 2: Държавната опера представя:
Водещ 1: На 26 ян.от 18.00 часа операта „Риголето”
Водещ 2: 28 ян., 18.00, „Мама Миа” – мюзикъл;
Водещ 1: 31 ян.,18.00, „Травиата” – опера
Водещ 2: Фестивален и конгресен център представя:
Водещ 1: „Не остарявай , любов” – музикално – поетичен спектакъл, зала 1, 31 ян., 19.00,
Водещ 2: „Ало, ало” – театър, зала 1, 16 февр.,19.00 часа
Водещ 1: И това ми харесва на-много, даже мисля да го посетя. „75 минути с Христо Гърбов” - сценичен коктейл, зала 2, 25 февр., 19.00,;
Водещ 2:Можете да ги посетите и да се заредите с положителни емоции.
Водещ 1: Ете нещо което ме накара да се замисля за живота и да внимавам повече.
На 9 януари в 18.25 часа в координационния център на летище Варна е постъпва информация за технически проблем на самолет Еърбъс А320 на авиокомпаниая Wizzair изпълняващ полет от Лондон за Варна със 152-ма пътници на борд.Събрани са всички аварийни екипи. Самолета каца успешно след 40 минути закъснение. Нашият екип разговаря с един от пътниците в самолета:
„ Беше ужасно! Стюардесите ни раздадоха спасителните екипи и ни накараха да легнем на пода на самолета.Нищо не знаех. Усещах как самолета се движи в един постоянен кръг. Малко по-късно разбрах, че колесника на самолета не се отваря, което беше сигурен занк за нашата скорошна гибел. Нямаше паника, а само неописуем страх. Чакахме решението на Господ, молехме се така както никога до сега.Живота ми минаваше за секунди пред мен. След известно време самолета успя да кацне. Пилота излезе от кабината облян в пот и ние го поздравихме за успешното кацане. За пореден път благодаря на Бога за втория живот, който ми даде.”
Разговорът с тази жена ме разтрепера цялата и се замислих, дали си струва да пътуваш с евтин транспорт, та било то и много рекламиран.

Водещ 1: Приятен ден от мен .....................
Водещ 2: И от мен ............................
До нови срещи приятели!
песен:





. 4 песни



МЕЖДУУЧИЛИЩНИ СПОРТНИ ИГРИ
ФИНАЛ


Водещ: Уважаеми гости,
добре дошли на тържеството по награждаване на участниците в общинските спортни игри 2011г.
В проведените състезания по волейбол, баскетбол и тенис на маса взеха участие младежи от ………………………………….училища
В продължение на ………… дни те се забавляваха в надпревара за първите места. Показаха ни, че спорта е начин на живот и чудесно средство за комуникация.
Организаторът на събитието Общински детски комплекс в лицето на дитектор – Ивелина Радева ще сподели с вас част от валнуващите моменти.
Заповядайте, госпожо Радева!
/Радева се изказва, благодари и т.н./
Водещ: Благодаря за топлите думи!
В направление – волейбол участваха………………младежи в …групи от уч.
/съобщава местата/
възрастова група 5-7 клас момичета
1място
2 място
3 място
брейкформация танцуват
Водещ: Благодаря на брейкденсарите!
Волейбол възрастова група 5-7 клас момчета

1място
2 място
3 място




/след волейбола излизат децата на Свежа/
Водещ: За всички участници е следващият поздрав от Първо основно училище” Христо Смирненски” - „……………………………..” вокална група „Мираж” с ръководител Свежина Ташева. Заповядайте!
/пеят, водещия се изтегля, след като свърши песента водещия излиза на сцената и казва/
Водещ: Благодаря ви за чудесното изпълнение!
Много положителен заряд има в гласовете на тези момичета. Един също толкова емоционален спорт е баскетбола. Участници от ……………………………………….. момичета и момчета обмениха опит и станаха добри приятели.
/наградите раздава/ /съобщава местата/
възрастова група 5-7 клас момичета
1място
2 място
3 място
възрастова група 5-7 клас момчета
1място
2 място
3 място


Водещ: Благодаря!
За всички приятели на спорта е следващият танц на Танцова формация „Провадийче” към Общински детски комплекс с ръководител Биляна Кателиева.
Заповядайте!
/танцуват, водещия се дърпа от сцената, след като приключат излиза пак/
Водещ: Благодаря на тези прекрасни бъдещи дами! Танцът е завладяващо изкуство и всеки, който иска може да опита да потанцува.Това е един чудесен начин за релаксация. А щом хората могат да танцуват, защо да не накарат и нещата около тях да се движат в определен ритъм. Нашите деца накараха малкото топче за Пин Понк да демонстрира виртуозни умения в танцовото изкуство. …………………………….младежи от ………………………………….. участваха в турнирите по тенис на маса.
/съобщава наградите/
възрастова група 5-7 клас момичета
1място
2 място
3 място
възрастова група 5-7 клас момчета
1място
2 място
3 място


Водещ: Благодарим на всички участници, организатори и гости! С вашите общи усилия и желание се проведоха незабравимите спортни игри 2011 .
/Мираж вече пеят/

Водещ: С песента ……………………. на вокална група „Мираж” ви пожелавам спортен дух нови успешни състезания през годината.
Довиждане!







1
Сценарий за месец декември 2010г.
Игнажден
песен:

Водещ 1: Вие сте с детско радио „Междучасие” съвместен проект на Общински детски комплекс и кабелно радио „Провадия.
Водещ 2: Здравейте, приятели!
Днешното ни радиопредаване е посветено на Игнажден.
Водещ 1: В предаването очаквайте: разговор с психолога Надя Великова по въпроси на наш слушател.
Водещ 2: Анкета със съгражданите ни;

Целият материал:
Прикачени файлове
Сценарии за детски предавания.rar
(74.44 KиБ) Свален 13 пъти
Прочетено: 283 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Журналистика”