Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

ЕСИ: „Аз и Другият в дигиталната среда (Открадната самоличност)“

Безплатни реферати, доклади, есета, анализи и всякакви теми свързани с журналистиката.
Разследваща журналистика, културна журналистика, спортна журналистика, музикална журналистика, криминална журналистика, фотожурналистика, радиожурналистика, телевизионна журналистика.
Нова тема Отговори
kriisiantonova
Регистриран
Мнения: 2
Регистриран: вт ное 17, 2020 16:44
Репутация: 20
пол: Жена

ЕСИ: „Аз и Другият в дигиталната среда (Открадната самоличност)“

Мнение от kriisiantonova »

„Аз и Другият в дигиталната среда (Открадната самоличност)“

Увод

Колкото повече сърфираме в Интернет и използваме различни платформи и социални мрежи в ежедневието си, толкова повече излагаме личните си данни на риск от злоупотреби. Фишинг атаките стават все по-трудни за разпознаване. Фалшивите сайтове за купуване и предлагане се увеличават, социалните мрежи предоставят все повече лична информация, рекламите стават все по насочени, водещи се от търсеното от нас, и хората които искат достъп да се сдобият с личните ни данни и да злоупотребят с тях стават все повече. С напредването на технологиите и навлизането на онлайн услугите трябва да знаем кога личните ни данни са застрашени и как да се предпазим от евентуални Фишинг атаки.

Темата на моята работа е: „Аз и Другият в дигиталната среда (Открадната самоличност)“
Обект: Емпирично социално изследване
Предмет: Фишинг атаките
Методология: Анализиране на феномен, на основата на ЕСИ/
Теза: Главната теза разглежда явлението „Фишинг атака“
Антитеза: Съдържа се в противопоставянето на видовете фишинг
Хипотези: Съдържат се в дадените обяснения на предложените явления, а именно петте модуса в формиращи комуникацията в информационната общност.

Тъй като заглавието на курсовата ми работа е „Аз и Другият в дигиталната среда (Открадната самоличност)“, ще разгледаме Аз-а, като обикновеният потребител „сърфиращ“ в мащабната интернет мрежата, а в ролята на Другия ще представим, индивиди (най-често IT специалисти), злоупотребяващи с своите компетенции в информационните среди, имащи за цел да злоупотребят с личните данни на Аз-а, за свой лични облаги.

Кражбите на лични данни се делят на два вида „Фишинг“ и „Спеарфишинг“

Най-често обикновените фишинг атаки представляват имейли изпращани от Другия съдържащи фалшива информация, претендирайки, че изпращача е компания с добра репутация, чрез който имейл се вкарва зловреден софтуер в компютъра на случайната жертва. Целта е Другият да се добере до лична информация, като кредитни карти, пароли и др.

Спеарфишинга е по-опасният от двата вида, в него хакерът се представя като близък, колега, познат, приятел или роднина на жертвата, целта е същата като тази на обикновените фишинг атаки. Разликата между двата вида е, че при спеарфишинга, съобщението идва от вече хакнат акаунт на познат от Аз-а човек. Този вид атаки, имат по-голям успех, тъй като жертвите по-лесно предоставят своите лични данни.


В хода на моята работа ще разгледаме петте модуса важни за разглеждането на комуникацията в информационната общност и връзката им с фишинг атаките.

1. Стопанско структурно начало
2. Консумативно ориентирано начало
3. Технологично начало
4. Критично начало
5. Мултидименсионално начало


Основна част

Първият модус, а именно стопанско-структурно начало, разглежда делът на заетите в информационния сектор, който е критерии за информационна общност. С други думи към днешна дата делът на заетост в информационният сектор нараства, което означава, че все повече хора изкарват прехраната си като работят чрез интернет и прекарват голяма част от времето си в мрежата. Това явление прави директна връзка със втория модус.

Целият материал:
Прикачени файлове
„Аз и Другият в дигиталната среда (Открадната самоличност)“.rar
(8.2 KиБ) Свален 8 пъти
Прочетено: 98 пъти
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Журналистика”