Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

ЕСИ на тема: Стереотипните нагласи за красота и разликата в K-Pop и RNB културите. (Сравнителен анализ)

Безплатни реферати, доклади, есета, анализи и всякакви теми свързани с журналистиката.
Разследваща журналистика, културна журналистика, спортна журналистика, музикална журналистика, криминална журналистика, фотожурналистика, радиожурналистика, телевизионна журналистика.
Нова тема Отговори
kriisiantonova
Регистриран
Мнения: 2
Регистриран: вт ное 17, 2020 16:44
Репутация: 20
пол: Жена

ЕСИ на тема: Стереотипните нагласи за красота и разликата в K-Pop и RNB културите. (Сравнителен анализ)

Мнение от kriisiantonova »

Увод

"Музиката е за душата това, което думите са за ума."
(Modest Mouse)

Музиката в наши дни е акумулатор, средство за разтоварване, почивка и начин да избягаме от забързаното ежедневие. Всеки индивид има собствени предпочитания за стил, група или индивидуален артист.
В музикалният жанр има обособени множество различни стилове, като тема на моята работа ще загледаме, именно два доста нашумели в последно време музикални стила. Те се радват на толкова засилено внимание и голям брой от фенове и подражаващи им през последните години, че е по-релевантно да бъдат разглеждани като цялостни култури.

Темата на моята работа е: „Стереотипните нагласи и разликата между K-Pop и RNB културите“

Обект на моята работа е Емпиричното социално изследване.

Като предмет на своето ЕСИ ще разгледам източната K-Pop и западната RNB култура.

Като методология за Емпиричното си социално изследване ще използвам похвата на сравнителния анализ. Сравнителният анализ е тип анализ, който може да бъде използван в множество аспекти и има голяма приложимост в социалните изследвания. С него биха могли да бъдат сравнени признаци, гледни точки, характерни особености и др.

Главната теза разглежда цялостния проблем, свързан със стереотипирането на красотата.

Антитезата се съдържа в противопоставянето на образите от отделните култури.

Хипотезите се съдържат в предложените обяснения на дадените явления, а именно стереотипните нагласи.






ЕСИ

Изтока и запада имат две изцяло различни култури. Би било по-лесно да бъдат сравнени нещата, по които си приличат, тъй като те са доста по малко от различаващите ги. Като започнем от бит, традиции и култура през традиционна кухня, стандарт за красота, та до музиката която продуцират. Бих си позволила да кажа, че двете култури нямат почти никакви общи характеристики.

И двете култури се гордеят със символични музикални стилове, които на свой ред се превръщат в отделни култури, от който се ръководят милионите им последователи за техният външен вид и „стайлинг“ като цяло.



К-Pop културата води началото си от 90те години на 20ти век, и събира в себе си голям брой музикални стилове като: традиционна корейска музика, английска поп музика, джаз, реге, рап и други. Според списание „Роулинг Стоун“ тя представлява смесица от „модна западна музика и високо енергетичен японски поп“. K-Pop културата повече от всякога подтиква младите си фенове да подражават на любимите си изпълнители, тя набира световна популярност в последните няколко години, като насърчава налагането на азиатският стереотип за красота.

В източните култури стремежът „Да бъдеш красив“ е достигнал грандиозни висоти. Южна Корея например държи рекорд в индустрията на пластичните операции, там се извършват повече операции на глава на населението, отколкото в която и да било друга страна по света. Държавата се гордее с повече от 2300 всекидневно практикуващи пластични хирурзи. Освен всички операции, на които се подлагат, представителките на женският пол спазват варварски диети, с който да поддържат теглото си доста по-ниско от здравословната граница. В източната култура стереотип за красота е слабото лице, крехкото тяло, перфектната порцеланова кожа (тенът се свързва с работническата класа). Въпреки, че стремежът за безупречна красота е фикс-идея предимно на жените, голяма част от представителите на мъжкия пол също са срещали от близо скалпела, ботоксовите и хиалоуронови спринцовки.
Друг водещ стереотип за красота в източната култура бива свързан с традиционните „аниме“ филми, той дава начало и на „kotakoti“ стила. Той представлява стремеж към анимирана визия.



За развиването на теориите си съм използвала също личните си знания и разсъждения по темата.

Целият материал:
Прикачени файлове
ЕСИ на тема Стереотипните нагласи за красота и разликата в K-Pop и RNB културите.rar
(8.72 KиБ) Свален 3 пъти
Прочетено: 85 пъти
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Журналистика”