Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Управление на риска в Пощенска банка

Безплатни анализи, реферати, есета, доклади и всякакви теми, за които няма собствен раздел.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283225
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Управление на риска в Пощенска банка

Мнение от Mozo »

ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ
„СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ”
УЧЕБНА ДИСЦИПЛИНА : УПРАВЛЕНИЕ НА РИСКА

Р Е Ф Е Р А Т

НА ТЕМА

УПРАВЛЕНИЕ НА РИСКА В
ЮРОБАНК И ЕФ ДЖИ БЪЛГАРИЯ АД

СЪДЪРЖАНИЕ:

I.ПРЕДСТАВЯНЕ НА ФИРМА –ЮРОБАНК И ЕФ ДЖИ БЪЛГАРИЯ АД
II.ВИДОВЕ РИСК СЪПЪТСТВАЩИ ДЕЙНОСТТА НА БАНКАТА
III. ФАКТОРИ ВЛИЯЕЩИ ВЪРХУ РИСКОВЕТЕ ЗА БАНКАТА
IV. ПРОТИВОРИСКОВИ ФАКТОРИ
V.МЕРОПРИЯТИЯ НА МЕНИДЖМЪНТА НА БАНКАТА ПРОТИВ ЗАГУБИ
VI. УПРАВЛЕНИЕ НА РИСК А
VII.ПРЕМИНАВАНЕ НА ЕДНИ РИСКОВЕ В ДРУГИ
VIII.КОЕФИЦИЕНТИ НА ИКОНОМИЧЕСКА ЕФЕКТИВНОСТ ЗА БАНКАТА
IX.ПРЕПОРЪКИ ЗА БЪДЕЩАТА ДЕЙНОСТ НА ЮРОБАНК И ЕФ ДЖИ Б-Я АД С ЦЕЛ ДА СЕ НАМАЛИ РИСКА В ДЕЙНОСТА Й
X. ЗАКЛЮЧЕНИЕ И ОБОБЩАВАЩИ ИЗВОДИ

I.ПРЕДСТАВЯНЕ НА ФИРМА –ЮРОБАНК И ЕФ ДЖИ БЪЛГАРИЯ АД

ЮРОБАНК И ЕФ ДЖИ БЪЛГАРИЯ АД се създаде след обединението на Българска пощенска банка и ДЗИ Банк през ноември 2007 г.
Българска пощенска банка АД е основана на 2 април 1991г. От тогава банката значително се разрасна. Благодарение на разумната си политика, Пощенска банка беше една от малкото банки в България, които не само оцеляха през банковата криза 1996-1997, но дори и в тези тежки за банковата сфера моменти, продължи да се развива и расте. Пощенска банка е приватизирана на 9 ноември 1998 от ACBH, собственост на гръцката Eurobank EFG, която придоби 78.23% от капитала на банката. Днес Юробанк И Еф ДЖи Груп притежава 99.65% от капитала на банката.В края на 2006 г. Eurobank EFG Group придоби контрола върху българската ДЗИ Банк. Сделката е в резултат от финализирането на придобиването на 74.26% от акциите на банката на Софийската фондова борса в следствие на споразумението от 29 септември 2006 г. с акционерите на ДЗИ Банк за придобиване на тяхното участие в банката..Финансовата институция е част от международната банкова организация Юробанк И Еф Джи Груп. С Близо 3 000 служители и с развитата си клонова мрежа от повече от 280 локации в цялата страна, Пощенска банка предлага широка гама иновативни финансови продукти и услуги, предназначени за физически лица, частни предприемачи, малки и средни предприятия, корпуративни и инстъционални клиенти.С повече от 19 успешни години история зад гърба си към декември 2009г. общите активи на банката възлизат на 6.020 млрд.лв. със запазваща се тенденция към нарастване, а акционерният капитал на дружеството надхвърля 600 млн.лв. Балансираният и отлично управляван кредитен портфейл е гаранция за финансовата стабилност на банката.



II.ВИДОВЕ РИСК СЪПЪТСТВАЩИ ДЕЙНОСТТА НА ФИРМАТА
Банката предлага разнообразни продукти с различна степен на риск и в различни клиентски конфигурации, но всяка кредитна операция е свързана с поемането на определена степен на риск от страна на Банката. Подценяването им води до значителни загуби, а понякога и до фалити.Банката е изложена на рискове свързани с ликвидността и рискове породени от колебания на валутните курсове, движението на лихвените проценти, промени на пазарните цени или фалит на контагента.
Основните видове риск контролирани от страна на Банката са:
лихвен риск
пазарен риск
оперативен риск
ликвиден риск.
валутен риск
кредитен риск
Лихвен риск
Лихвеният риск се свежда до вероятността евентуални бъдещи изменения на лихвените проценти да се отразят неблагоприятно върху финансовите резултати на Банката.Поради специфичния характер на своята дейност Банката е постоянно изложена на лихвен риск.На тази основа управлението на лихвения риск е една от най-важните задачи на банковите мениджъри. Неговото управление се свежда до съвкупността от определени действия или операцииот страна на Банката, целта на които е да неутрализира или да намали вероятните загуби от неочаквани или неблагоприятни колебания на лихвеното равнище. Метода за управление на лихвения риск е чрез непосредствени промени в състава и структурата на активните или пасивните балансови позиции на Банката с цел да се намали или неутрализира негативното влияние на колебанията на лихвените проценти върху крайните финансови резултати.

Целият материал:
Прикачени файлове
Управление на риска в Пощенска банка.rar
(46.76 KиБ) Свален 11 пъти
Прочетено: 181 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Други”