Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Нашата Галактика

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с геофизиката.
Форма на Земята, гравитационни и магнитни полета, структура на Земята, тектоника, магмени генерации, вулканизъм, хидроложки цикъл, океани, атмосфера, йоносфера, магнитосфера.
Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Нашата Галактика

Мнение от Kotkata68 »

Нашата Галактика
(Млечният път)

Млечният път е спиралната галактика, в която се намира Слънчевата система. Има лещовидна форма, а Слънцето е близо до галактичната равнина. За земния наблюдател звездите от тази равнина се сливат в светлата ивица на млечния път.
Българското име на Млечния път е Кумова слама, като легендата е свързана с кражбата на слама от кума, смятано от народа за голям грях и поради това отпечатано на небето.

Млечният път има диаметър 100 000 светлинни години и дебелина при ядрото 2500 св.г.Той е част от Локалната група от галактики и си има два спътника:Големият и Малкият Магеланови облаци.
С приблизителна възраст около 13 милиарда години,най-старите звезди от Млечният път са стари почти колкото Вселената.

Групиране на Галактиките
Галактиките се групират в купове.Нашата галактика е една от 30-те,които образуват малък куп на име Местна група.Повечето галактики в тази група са малки.Половината са елиптични,а една трета-неправилни по форма.Три галактики са масивни и много по-ярки от другите.Една от тях е Млечният път.Най-голямата в Местната група е спиралната галактика в съзвездието Андромеда.

..............................................
Целият материал:
Прикачени файлове
Нашата Галактика.rar
(3.92 MиБ) Свален 5 пъти
Прочетено: 564 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

Върни се в “Геофизика”