Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Последствия от глобалното затопляне на Земята и връзката му със Слънцето

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с геофизиката.
Форма на Земята, гравитационни и магнитни полета, структура на Земята, тектоника, магмени генерации, вулканизъм, хидроложки цикъл, океани, атмосфера, йоносфера, магнитосфера.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Последствия от глобалното затопляне на Земята и връзката му със Слънцето

Мнение от Mozo »

( Таню Иванов Танев, Варна/Възраждане )

Зачестяват информациите за предстоящ разрушителен катаклизъм на Земята. Единствената разлика между информациите е определянето на датата, кога точно ще стане. То не бе юни, после август, след това 22 септември 2012 год. Но най-упорито се сочи 21 декември 2012 год.
Без да се задълбочаваме в субективните причини, поради които се определят най-различни дати, трябва да се отхвърли всяко датиране, независимо какви доводи се изтъкват. Защото физичните процеси, ставаще в недрата на Земята и на тези, ставащи на Слънцето, не се подчиняват на предположителни датирания, а на строгите физични закони
и на преминаване на определен Енергиен и Материен праг, за да се задействува освобождаването на пренатрупаната Енергия, чрез изхвърлянето на голямо количество Материя в пространството на Земната гравитация или респективно в пространството на Слънчевата гравитация.
Времето през което става изхвърлянето на тази ЕнергоМатерия, има промени в географския Земен релеф, промени в броя и вида на биологичните същества, в атмосферата, във величините на Слънчевата и Вътреземната енергии.
Разработката ми „Глобалното затопляне, Слънцето и Земята” третира взаимозависимоста между величината на получената Слънчева ЕнергоМатерия и нарастването на Вътреземната Кинетична енергия, изразено чрез нарастването на Земната Магмена маса. Това влияние вече се чувствува: Ледената шапка на Северния полюс е намаляла наполовина, ледовете на Антарктида продължават топенето си ускорително, всяка следваща година, все повече и повече.
Нарастват ускорително количествата валежи, изсипващи се върху Земната повърхност;
ускорително нарастват броя и силата на Ураганите и Торнадата – появяват се там, където не ги е имало в Европа; ускорително нарастват броя и магнитуда на Земетресенията, все повече вулкани изригват.
Това нарастване на бедствията е еволюционно, като отговор на еволюционното натрупване на Вътреземната Кинетична енергия и на Слънчевата Кинетична Енергийност.
Това нарастване има предел. След този предел е революционния израз, не само на разразилата се Геологична катастрофа, но и на бурно оквобождаване на Слънчева ЕнергоМатерия.
Точна дата, кога ще бъде прехвърлен предела, неможе да се определи. Всяко определяне на такава дата е субективно. Само едно може да се твърди, както Геокатаклизъм, така и рязко повишаване на Слънчевата активност ще има. И двете -
Земната геокатастрофа и бурна Слънчева активност стават през определени периоди от време. При Слънцето – 11 до 12, 22, от 96 до 109 години. На Земята – периодите между геокатастрофите са от 12 до 25 хиляди години. Влияние върху тези периода оказват, както планетите, така и околното Галактично пространство, позицията на Слънчевата система в
Галактиката.
Последното доказателство за настъпващата Земнакатастрофа е разцепването на Индоавстралийската литосферна плоча, вследствие на земетресенията около остров Суматра с магнитуд над 8,6 по скалата на Рихтер, непрекъснатите земетресения в Тихия океан и крайбрежните му райони.

- 2 -


Като доказателства, също могат да се посочат Земетресенията в районите на двата полюса. Според Китайската антарктическа експедиция, през 2011 година, в рамките на Антарктида, са станали около стотина земетръса.
На 15 януари 2012 год., западно от остров Коронейшън, земетресение с магнитуд 6,5 по скалата на Рихтер, последван от вторичен трус с магнитуд 5,3.
Районът около Северния полюс също се затресе.
На 30 авгус 2012 год., близо до Норвегия, в района на Северния ледовити океан, земетръс с магнитуд 6,6 по скалата на Рихтер.
На 14 септември 2012 год., около архипелаг Северна земя, близо до остров Комсомолец, земетръс с магнитуд 5,1 по скалата на Рихтер.
Земетресенията в районите на полюсите са доказателство за започналото преустройство на Земната вътрешност. Южния полюс „се издига”, вследствие освобождването си от тежеста на ледовете, а Северният полюс „потъва”, вследствие на тежеста на морската вода, изместваща разтопяващите се ледове. Това означава преразпределение на Магмата от Север към Юг, Ядрото – от Юг към Север.
Тези въпроси по-подробно съм засегнал в разработките ми: Ускоряване на разтопяването на ледовете на Антарктида, Енергийни процеси в Земята, Пространственост в движението на Ядрото, Напорът на Магмата.
Мартенското земетресение през 2011 год. около Японските източни брегове – до централния осторов Хоншу, чийто магнитуд надхвърли 9-та степен по Рихтер, както и останалите високомагнитудни земетресения в Тихия океан и крайбрежията му, са ярко доказателство за нестабилноста на Литосферните плочи в и около океана. Нестабилност, дължаща се на тяхната младост и малка дебелина ( максимум 9 километра ), неможеща да устои на Магмения напор.
Преди последната Геологична катастрофа през средата на 12-то хилядолетие до Христа, Тихият океан е бил „населен” с острови и вероятно континент. С изместването на Екватора от линията: Берингов проток, Охотско, Японско и Китайско морета,Индийския океан, средата между Африка и Антарктида, залива Ла Плата, Карибския басейн, Северна Америка, Берингов проток; в настоящото си местоположение, районите около стария Екватор са „потънали” и се оформя настоящия географски релеф в и около Тихия океан.
Понастоящем, поради тази причина, Тихоокеанските райони са най-нестабилни. Към тях трябва да прибавим и районите в Североизточната част на Индийския океан.
Доказателство за изказаната от мен хипотеза за местоположението на предишния Земен екватор е нестабилноста на районите около него, това са високомагнитудните земетръси в Чили, Еквадор, Мексико, Камчатка, Япония, Китай, Филипините, Индонезия, Южна Африка.
Земята никога не е била в напълно стабилно състояние. Тя винаги се е променяла; еволюционно – между Геокатастрофите, радикално – по време на Геокатастрлофите.
Все по-зачестяващите земетресения и нарастващия им магнитуд; нарастващия брой на вулканични изригвани с нарастващ интензитет, това са признаци, че във вътрешноста на Земята, промените стават ускорително, ускорително нараства величината на Вътреземната Кинетична енергия. Тази Енергия, задължително ще бъде освободена радикално,
- 3 -

предизвиквайки поредната Земна геологична катастрофа.
Признак за евентуална геокатастрофа е намалението на Интензитета на Земното магнитно поле. За последните 150 години, той е намалял с 10 процента.
Като се има в предвид, че расте Интензитетът на Магнитното поле на най-големите планети в Слънчевата система – Юпитер, Нептун, Уран, а на Земята намалява, налага се изводът, че причината за намаляването на Интензитета на Земното магнитно поле за вече две хилядолетия, а напоследък ускоряващо се, е в самата Земя.
Но погрешно е да се счита, че Интензитетът на Земното магнитно поле се определя само от Земното ядро. В разработката си «Енергийни процеси в Земята», аз разглеждах този въпрос. Цитирам отново:
„ Ъгловата Скорост на Въртене на Ядрото е около 2 градуса за година. При това, Линейната скорост на Въртене на точка в Радиус 1371 км. ще е:
Една Земна година има 31471918 секунди.
Дължината на Окръжноста с Радиус 1371 км е 8609880 метра
Два градуса Ъглова скорост ще има Линейна дължина

Целият материал:
Прикачени файлове
Последствия от глобалното затопляне на Земята и връзката му със Слънцето.rar
(269.54 KиБ) Свален 5 пъти
Прочетено: 632 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Геофизика”