Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Седемдневието на земната Тангра

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с геофизиката.
Форма на Земята, гравитационни и магнитни полета, структура на Земята, тектоника, магмени генерации, вулканизъм, хидроложки цикъл, океани, атмосфера, йоносфера, магнитосфера.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284000
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334767
Местоположение: Somewhere In Time

Седемдневието на земната Тангра

Мнение от Mozo »

СЕДЕМДНЕВИЕТО НА ЗЕМНАТА ТАНГРА
( Таню Иванов Танев/ Варна, Възраждане )

1. Космическа катастрофа ( 11655 – 11653 год. преди Христа )
до 9704 год. преди Христа
Изчезват континенти: остатъците от Атлантида, Пасифида, Лемурия.
Земята се пренасища от влага вследствие:
а ) бързото топене на бившите полюси, попаднали в средните широти на новото глобално географско разпределение; изместване на Полюсната ос и Екватора.
б ) хипотетично е възможно прихващане на водна атмосфера или метеорититен леден къс с химично съдържание, като на Земната вода.
Северният географски полюс от езерото Чад ( Сахара, Северна Африка ) отскача в околностите между настоящите Северна Британия, Исландия, Гренландия. Най-вероятно е бил близо до югоизточна Исландия.
Южният географски полюс от настоящата океанска котловина Тонга до място с координати според настоящия атлас – 170 градуса Запад, върху Тихоокеанското възвишение.
Бързо разтопяващите се стари полюси пренасищат Земната атмосфера с влага. Земните океани и морета започват да преливат, заливайки оцелелите след Катастрофата крайбрежни низини. Около новите полюси се образуват ледени полета. Ледниците покриват все още Западна Европа до Украйна и Румъния.
След Катастрофата, величината на вътрешната Земна енергия рязко пада до най-ниско равнище. Това ускорява охладняването на Земната повърхност.
Полюсната ос е нестабилна и търси ново местоположение. Бавно се придвижва до настоящето, с което предизвиква локални катаклизми. Така например Източно Азиатските части на континента, които са се простирали от Аляска до Филипините, са потъвали периодично до Шестото хилядолетие до Христа.
Вътрешната Земна Енергия постепенно увеличава своята величина, достигайки апогей след около 13567 години, когато ще се разрази нова Космическа катастрофа. От това следва, че основната причина за катастрофалните Земни промени се крие в самата Земя, а Космическите причини играят допълнителна роля. Това заключение не отменя вероятноста, щото Космическата причина да не бъде основна за разразяване на гигантска Земна катастрофа. Взрив на някоя планета от Слънчевата система, а дори на самата Луна, гравитационни промени във Вселената.
А защо да не допуснем, че Луната, като къс от взривената Вулкан, да е прихваната от Земното гравитационно поле хилядолетия преди Христа, но вследствие на Лунното въртеливо движение не е паднала на Земята. Достигнала близо до Земята, Лунната атмосфера е
- 2 -



ограбена и се е получило пренасищане на водното Земно съдържание.
За периода от Космическата катастрофа от 11655/53 год. преди Христа до следващия голям Земен катаклизъм – Големия потоп от 9704/02 год. преди Христа, няма непосредствени материйни доказателства. Това е период на унищожението на хилавите остатъци от живата природа, преселения и оцеляване. Ако преди Катострофата да е имало високоразвита наука и култура, цивилизация, то тя е унищожена. Възможно е част от нея да е пренесена в оцелелите континенти.
Населението и неговите култура и знания от Южна Атлантида и Антарктида, са се прехвърлили в Африка. Населението и неговите култура и знания по земите в Северен Атлантик и Северен ледовити океан са се преселили в Северна Америка и Североизточна Азия. Гибралтар е бил преграден от разтопяващ се леден блок, остатък от последното местоположение на Северния полюс – езерото Чад.
В Източна Азия, вследствие постепенното потъване на нейните източни области, в по-късните хилядолетия става сблъсъкът между населенията на бялата раса – северната и жълтата раса – южната. Един от прехвърлилите се народи в Североизточна Азия са БЪЛГАРИТЕ, които съвместно с други бели племена и народи са завладели Северната част на Източна Азия, от Урал до Тихия океан и та юг – до южните части на Тибет.
През този крайно нестабилен период, единствено възможното допълнително, помощно средство за придвижване е използуването на животните, като коня например.
………………………
Период 9704 год. до 7753 год. пр. Христа
През 9704/02 год. преди Христа се разразява Великия Потоп. Количеството на разтопения лед от старите полюси е далеч надхвърлило количечеството на образувания на новите полюси. Ледената преграда на Гибралтарския проток е разтопена и нахлулата вода в Средиземноморската долина потопява цветуща култура. Под въздействието на новото въртене на Земята, сушата намирала се по протежение на стария Екватор потъва; потъват огромни сухоземни части по източното крайбрежни части на Азия. Нарасналите води в Индийския океан пробиват Ормузката преграда и нахлуват в Персийския залив, заливайки Месопотамската долина.
Начало на заледяване на Източна Антарктида. Хлътва “земния” мост между Австралия и Югоизточна Азия, хлътва Южно Китайско море. Бягащата на север “жълта раса” нахлува в Индокитай и Китай. Нарастналото “жълто” население бавно изтласква “белите народи” до реката Хуан Хе, постепенно овладява културата и знанията на изтласкваните народи. Изтласкването е траело хилядолетия.
- 3 -



Източно Сибирското, Чукотското, северната част на Берингово морета
все още са били суша, постепенно потъваща. Такова е било Охотско море. Сибирският климат е топъл и мек.
До 7753 год. преди Христа е залято Западното Средиземноморие. Водата нахлува в Източното Средиземноморие. Начало на прекъсването на сухоземната връзка между Египет и Балканите. Нахлулото от Индийския океан “древноегипетско население” изтласква Тракийските народи на север, имперично усвоявайки знанията и културата на изтласканите народи. Нашето съвремие приписва тази култура на древните египтяни”, но неможе да обясни как е създадена тя.
От Осмото до Четвъртото хилядолетие преди Христа липсва културен пласт в Месопотамската долина.
………………………….
3. Период 7753 – 5802 год. пр.Христа
През 7753/51 год. преди Христа, върху Антарктида има натрупан лед. Северният полюс се е установил на днешнато географско местоположение. Западна Европа започва да се освобождава от остатъците на ледниците. Захлаждане на Североизточен Сибир. Конните народи са притискани от все по-застудяващия Северен Сибир. Айните, остават на Курилските острови след тяхното оформяне и откъсване от Източна Азия. В Японските острови се оформя нова нация, създадена от смесицата на преселилите се южни жълтокожи и коренното бяло население, остатък отпреди Катастрофата.
Оформят се Източно Сибирското, Чукотското, Охотското морета. Таримската долина, подвластна на наследниците на ЮИГУРИТЕ - БЪЛГАРИЯНИТЕ, остава център на най-висока култура, пренесена от погиналата Пасифида, хиляди години отпреди Катастрофата. Климатът в долината е благоприятен, което способствува за развитието на икономиката и културата.
Оформя се Хунорското обединение от над 20 бели народа за борба с прииждащото от юг жълтокожо многобройно население. Основна роля играят Хунорите - номади и техните сродни братя СарматоСаките - земеделци, неменящи местожителството си. Двете групи произхождат от Скитите, които от своя страна са от древния корен на Юигурите. Движеща сила в Хунорската империя са Българияните.
В края на периода – 5802 год., Източното Средиземноморие се запълва
с вода. Окончателно се прекъсва връзката на Балканите с Египет. Тракийското население е изтласкано на север. Черно море е все още сладководно езеро, в Северната част на което е заселено предимно от Тракийско население.
Арабският полуостров е заселен от Семитските народи – коренното
- 4 -



население и избягало от наводнената Месопотамия.
Месопотамската долина е все още под вода.
………………………..
Период 5802 до 3851 год. преди Христа
През този период исторически най-характерен е Черноморският потоп, разразил се по средата на Шестото хилядолетие, около 5500 год. преди Христа. В началото на периода, нахлулите води в Мраморно море “разорават” Босфорската преграда, нахлувайки в Черноморската долина. Вероятно запълването на падината е било твърде бързо, че да изненада населението, живеещо около езерото. Исторически няма сведение колко са били жертвите, но нахлулите солени води унищожават сладководните обитатели на езерото. Затова днес количеството на сероводорода в дъното на Черно море е достигнало над двеста метра под морското равнище. Малка част от фауната е успяла да се спаси в устията на вливащите се реки в морето. Предполага се, че част от оцелялото население се преселва на изток, връщайки се в старата си родина, източно и северно от реката Волга, места където климатът е все още благоприятен.
Застудяването на Северносибирските области се задълбочава. Измират много животински видови, пригодени за по-топъл климат. Масово измиране на мамути. Продължават кървавите стълкновения между белия север и жълтокожия юг. Засушаване на Монголските степи.
Към края на периода – народопреселение на запад, заселвайки предимно северните области на Черно море - Келти и Скити. Заселване на Келти в Централна и Западна Европа. Скитите достигат до Централна Европа, преобладавайки в Източна Европа, северно от Черно море.
Към края на петото хилядолетие – заселване на Месопотамската долина. От изток – арийско, от юг – семитско население. Постепенно долината се превръща в цветущ икономически и културен център.
Към края на петото хилядолетие се оформя Балтийско море.
Начало на геологична нестабилност на полосата, заключена между 30 и 45 градуса северна ширина.
……………………………………
Период от 3851 до 1900 год. преди Христа
Ледените шапки на новите полюси са достатъчно нарастнали. Количеството на водата в Световния океан е значително намаляло. Месопотамската долина е освободена от водите, отдръпнали се в Индийския океан през Персийския залив. Заселване на долината.
Черноморските води също са се отдръпнали от залетите крайбрежни долини – от Белославското езеро до Азовско море. Оформено е настоящото Черноморие. Начало на експанзия на народите от Средна и Източна Азия в
- 5 -



земите източно от река Волга и по северното Причерноморие.
Движение на Тракийски народи в посока от Балканите, през Мала Азия, към Междуречието.
Сибирският студ окончателно е прогонил народите от Североизточните Азиатски територии. Продължават ожесточените битки между Хунорите и Китайската група народи. Границата помежду им е все още реката Хуан Хе.
Начало на засушаване на Таримската долина. Изместване пътя на циклоните на запад, от Северна Африка, през Месопотамия, южно и Източно от Каспийско море, Средна Азия, Североизточна Азия. До Гоби и Таримската долина не достигат Тихоокеанските циклони, Хималаите спират мусоните.
Европейският континент е оформил своя релеф. Келтски народи са
заселили Англия.
Североамерикански индианци са откъснати от цивилизованите народи, което допринася за упадък на тяхното цивилизационно ниво, сведено до изолирана самобитност.
Движение на Египтяните от юг към север по долината на река Нил. Овладяване на наследената високо развита култура от предшествуващите народи, които са напуснали вследствие променящия се климат в посока затопляне, неотговарящ на техния икономически начин на живот.
………………………….
Период от 1900 г. преди Христа до 51 год. след Христа
Продължава застудяването на Североизточна Азия. Войните между Хунорите и Китайските народи продължават. Задълбочаваща се експанзия на Белите народи към Европа.
Тракийската култура достига своя разцвет. Създаване на Пеласгийската азбука – основа на днешната Кирилица. Завладяване на южната част на Балканите от гърците през Осми век пр. Христа и присвояване от тях на Тракийската култура.
Натиска на вътреЗемната магма в посока север е засилен. Нарастващи земетресения в Източно Средиземно море с постепенното им пренасяне в Централното Средиземноморие в края на периода. Изчезват острови или част от тях, потъва част от делтата на Нил в края на периода.
През тринадесети век преди Христа – Троянската война. Според някои източници, войната е била през деветнадесети век преди Христа.
В края на периода – засилване на мощта на Римската империя.
Цяла Европа е заселена. Преобладаващо население в Западна Европа и Англия – келтите. Централната част на Източна Европа е населена предимно от Скитите с тяхната разновидност - Сарматите. Саклабуните – Сарматски общини

Целият материал:
Прикачени файлове
на земната Тангра.rar
(39.34 KиБ) Свален 11 пъти
Прочетено: 680 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Геофизика”