Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Autocad - технологии

Безплатни анализи, реферати, есета, доклади и всякакви теми свързани с геодезията и геологията.
Инженерна геодезия, висша геодезия, фотограметрия, картография, маркшайдерство, геодезична снимка, геодезичен план, скали, минерали, тектоника, радиоактивно датиране.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335223
Местоположение: Somewhere In Time

Autocad - технологии

Мнение от Mozo »

Реферат

AutoCad-съвременни технологии


Графичната система AutoCAD е най-популярната и мощна ситема в света, която се използва за чертане и проектиране, превърнала се в индустриален стандарт в архитектурата, ландшафтното проектиране, инженерството и строителството. Тя е достъпна за работа от всеки, който трябва да създава, разработва и завършва сложни проекти, без значение дали проектиращият е начинаещ или напреднал в компютърните технологии. Необходимо е използването на английски език. Самата система представлява набор от графични примитиви, с чиято помощ потрбителят може да създаде своя чертеж. С цел постигането на по-добри резултати при чертаенето потребителят има възможност да наблюдава всяко едно изменение, което настъпва по време на работа с програмата.
Изготвянето на чертежите се извършва с помощта на използването на този набор от графични примитиви – дъги, линии, окръжности, точки, полилинии и т.н. Избирането на необходимия примитив става посредством команда, която се задава в командния ред, намиращ се в долната част на работното поле на AutoCAD. Командите се избират от менютата, лентите с инструменти, чрез задаване от клавиатурата на част или цялото име на командата. След като потребителят е избрал примитивът, с който ще работи, той му задава допълнителни характеристики, за да го приведе в необходимия за чертежа вид. За улеснение, долу в командния ред АutoCAD пита своя потребител как иска да изглежда примитивът, къде да бъде разположен, какви да бядат неговите параметри и т.н. Така системата помага на чертаещите да определят най-точно как да изготвят проекта си и ако случайно нещо сбъркат, програмата напомня на потребителя да поправи грешката си. Когато всички стъпки за изчертаването на примитива са изпълнени коректно, проектиращия може да го види на екрана.
Изчертаните части на чертежа могат да бъдат коригирани – да се копират, преместват, изтриват и др. Може да се избира и друга част на чертежа, която да се мащабира. Системата помага на потребителя да добавя по всяко време при това прецизно нови примитиви към вече изчертаните.
Когато чертежът е завършен, той може да се отпечата в зависимост от размерите си чрез принтер или плотер.
Предимство на системата е, че работи успешно, както с графична, така и с цифрова информация. Въвеждането на графична информация става с помощта на различните команди, за които стана дума по-горе. AutoCAD поддържа и богат набор от периферни устройства, като техните имена се извеждат върху екрана при първоначалното конфигуриране.
Графичната информация се въвежда в работната поле, което благодарение на факта, че е с изключително големи размери ( десетки квадратни километра), може да показва на потребителя целия чертеж по време на работа.
За еднозначно определяне на местоположението на всяка точка от файла с графична информация, е необходимо да се въвеждат координатите и X и Y, като системата работи с дясно ориентираната Декартова координатна система. При нея е прието всяка точка от чертежната равнина да се определя в зависимост от разстоянието и до двете оси – абсцисна ( X) и ординатна ( Y )., като точките, съвпадащи с координатното начало имат координати 0,0 ( отделянето на координатите става посредством запетая ”,”, а за дестичен разделител се използва точка).
При работа с AutoCAD се използват условни мерни единици ( Units ), като видът на чертожната единица може да бъде произволен в зависимост от чертажа, който се създава – милиметър, сантиметър, метър, километър и т.н.Потребителят има пълната свобода сам да определи мащаба, за да получи вярно копие на своя чертеж.
Във всеки един момент от работа, файлът може да бъде визуализиран. В Layout – прозореца чертежът може да бъде видян как ще изглежда след пренасянето му върху хартиен носител. Визуализирането му става и спомощта на командата Zoom, която освен това служи и за определянето на границита на реалния обхват, т.е границита на произволния четириъгълник на екрана, представляващ работното поле.VIZ Render-а, който е включен към новите модели на AutoCAD 2004, 2005, 2006 и най-новия, излязъл преди няколко дни на пазара-2007, е ново средство за визуализация с което може лесно да се сравни представата на потребителя за проекта с фототореалистично 3D моделиране, рендеринг, и анимация без да е необходимо проектът да се експортва. Когато се направят промени във дадения проект, VIZ Render се обновява автоматично.
За работа със системата е необходимо компютърът, на който тя ще бъде инсталирана, да поддържа следните системни изискавания ( за новите версии ) :
Intel® Pentium® 4 1.4 GHz или по-нов или AMD-K7® 1.4 HZ или по-добър
Операционна система Microsoft® Windows® XP Professional (SP1 или по-нов), Windows XP Home Edition (SP1 или по-нов), Windows 2000 (SP3 или по-нов), or Windows NT® 4.0 SP (6a или по-нов)
512 MB RAM
650 MB свободно дисково пространство или 75 MB swap пространство
1024x768 VGA дисплей
Windows video display driver
Pointing device (мишка или дигитайзер с Wintab драйвер)
Принтер или плотер
Модем (връзка към Интернет) с Microsoft Internet Explorer 6.0 или по-нов
Звукова карта за мултимедийно обучение
TCP/IP или IPX support (изисква се само за конфигурации с много потребители или плаващи лицензи)
Възможности на новите версии на AutoCAD:
Опростен потребителски интерфейс
Опростеният потребителски интерфейс допълва традиционния интерфейс в смисъл на нагледност, комфорт и цялостна функционалност. С по-малко диалогови прозорци и повече проектиране директно в работното пространство новият интерфейс е процесно-ориентиран, което прави софтуера по-лесен за използване;

Целият материал:
Прикачени файлове
Autocad - технологии.rar
(15.11 KиБ) Свален 16 пъти
Прочетено: 514 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Геодезия, геология”